LEESVERSLAG NEDERLANDS
KLAS 2
Een weeffout in onze sterren
In welk jaar is de auteur geboren?
• 24 Augustus 1977
Of leeft hij nog?
• Ja, John Green leeft nog.
Aantal bladzijden?
• 264 bladzijden.
Indien van toepassing: -Oorspronkelijke titel: The Fault in our Stars.
-Vertaald uit het: Engels.
-Vertaald door: Nan Lenders.
Jaar van uitgave (eerste druk):
• In 2012 was de eerste druk.
Waar speelt het verhaal zich af?
• Het verhaal begint in de woonplaats van Hazel en Augustus: Indianapolis. Later in het verhaal speelt er zich een deel af in Amsterdam. Later vliegen ze weer terug naar Indianapolis.
Waar kun je dat uit opmaken?
• Indianapolis kun je opmaken aan het feit dat in het boek staat dat ze naar Funky Bones gaan, een park in Indianapolis. Ook wordt de plaats een paar keer genoemd.
• Amsterdam kun je weten omdat het wordt genoemd en omdat ze het Anne Frank huis, het Rijksmuseum en het hotel de Filosoof bezoeken, wat allemaal in Amsterdam is.
Noem land, stad/dorp, plekken (school, thuis)
• Amerika, Indianapolis, bij Augustus Waters thuis, bij Hazel thuis, bij de praatgroep, de kerk, het ziekenhuis, het huis van Monica, het huis van Peter van Houten en enkele bezienswaardigheden in Amsterdam.
Wanneer speelt het verhaal zich af? Noem kenmerken van de tijd.
• Zeer recent. Dat is te zien omdat ze als vervoer auto’s en vliegtuigen gebruiken, het feit dat ze bellen met Iphone’s, woorden uit ‘deze’ tijd voorkomen en omdat ze kleren dragen die nu in de mode zijn.
Geef aan of de tijd belangrijk is voor het verhaal
• Het is wel belangrijk want alleen in deze eeuw kunnen eigenlijk de dingen voorkomen die worden genoemd.
Hoeveel tijd verloopt er tussen de eerste en de laatste bladzijde?
• Minder dan een jaar tijd.
Wie is/zijn de hoofdpersonen?
Hazel Grace Lancaster
Hazel is een meisje van ongeveer zestien jaar oud. Ze is geboren op 29 september 1996. Ze heeft niet veel vrienden omdat ze ongeveer al vanaf haar dertiende in het ziekenhuis ligt voor behandelingen. Door haar kanker werken haar longen niet goed waardoor ze kunstmatig moet ademhalen. Haar moeder denkt dat Hazel depressief is en stuurt haar naar een praatgroep. Daar zit haar vriend Isaac ook bij alleen dan neemt hij een speciale gast mee…
Hazel wil ook niet dat mensen haar zielig vinden omdat ze kanker heeft. Ze zegt altijd dat ze een Hazel is met een klein beetje kanker, omdat ze vindt dat als je er heel veel mee bezig bent je niet meer kunt genieten van het leven, dat bij haar elk moment kan eindigen.
Hazel is enig kind. Ze heeft donkerbruin haar, wat volgens haar in een jongensmodel zit en heeft groene ogen. Ze heeft ook hamsterwangen, zei ze. Ze draagt Philips bij zich, een karretje waar een zuurstoffles inzit waardoor ze kan ademen.
Hazel heeft een sterk en eigenwijs karakter. Ze wil het liefst niet over haar kanker denken en gewoon leven, wat eigenlijk niet mogelijk is. Het liefst wil ze haar vriendengroep zo klein mogelijk houden, zodat ze minder harten breekt. Hazel is iemand die graag over de betekenis van het leven denkt. Ze houdt van lezen vooral haar lievelingsboek An Imperial Affliction by Peter Van Houten.
Augustus Waters
Augustus is een jongen van achttien jaar, geboren op 14 maart 1994. Omdat hij kanker heeft gehad, heeft hij een been verloren en loopt hij met een prothese. Hij is de beste vriend van Isaac, die in dezelfde praatgroep zit als Hazel. Op een dag gaat Augustus mee naar de praatgroep van zijn vriend Isaac waar hij een bijzonder meisje ontmoet.
Augustus heeft bruin haar, prachtige blauwe ogen, een goed figuur, en een nep-been. Zijn lichaam is net zo gebouwd als een basketbal-speler, volgens Hazel.
Gus -dat is de bijnaam van Augustus-, is grappig, slim en aantrekkelijk. Gus is een grote gelover in metaforen. Hij heeft voor bijna alles wel metaforen en theorieën. Ook is hij erg sportief. Voor de kanker was hij een goede basketbal-speler en hij heeft ook vele prijzen op zijn kamer.
Gus heeft altijd een pakje sigaretten bij zich. Niet omdat hij rookt maar omdat er volgens hem een mooie theorie aan zit: ‘Je stopt het ding dat je dood kan maken gewoon tussen je tanden, maar je geeft het niet de macht om te doden.’ Hij zit vol energie en goede humor. Als hij echter ziek wordt, verdwijnt die energie en humor snel. Verder is hij altijd bang geweest voor vergetenheid. Hij wil graag als een held herinnerd worden.
Is de hoofdpersoon volgens jou een held(in) op wie je zou willen lijken?
Waarom (niet)?
• Hazel is voor mij een grote held. Ze weet dat snel een dag zal komen dat ze er niet meer zal zijn en toch blijft ze vechten. Ze denkt niet veel over haar kanker en dat vind ik persoonlijk erg knap. Het is moeilijk om met kanker te leven want je weet dat er een dag zal komen dat je veel mensen zal pijn doen. Hoe Hazel het beschrijft: ‘’Ik ben net, net… Ik ben net een granaat, mam. Ik ben een granaat en er komt een moment dat ik ontplof en ik wil het aantal slachtoffers graag tot een minimum beperken.’’
Hazel inspireert mij om door te zetten, tot je hebt wat je wilt.
Aan welke persoon uit het boek zou je een vraag willen stellen?
Welke vraag?
• Aan Hazel: Hazel wie was jouw grote inspiratie om zulke mooie dingen te doen en te zeggen, terwijl jij een ernstige ziekte hebt?
Waarom aan deze persoon en waarom deze vraag?
• Omdat Hazel een erg bijzonder meisje is en alleen zij het antwoord weet op de vraag. Deze vraag stel ik omdat ik ook zulke kracht zou willen hebben.
Het boekverslag gaat verder na deze boodschap.
Verder lezen
REACTIES
:name
:name
:comment
1 seconde geleden