Algemene gegevens
Titel: Interview with the vampire
Auteur: Anne Rice
Jaar: 1976
Aantal bladzijden: 342
Uitgever: Ballantine Books
Samenvatting
Het verhaal begint in een kamer waar een jongeman een interview afneemt aan Louis (de vampier) over zijn leven als een vampier. Maar Louis wil niet dat hem simpele vragen worden gesteld. Hij wil het echte verhaal vertellen. Het was het jaar 1791, Louis was toen 25 jaar. Hij bezit een plantage in Louisiana waar hij woont samen met zijn moeder, zus en broer. Met zijn broer heeft hij een hele sterke band. Zijn broer wil priester worden. Als zijn broer op een gegeven moment visioenen krijgt dat ze hun plantage moeten verkopen en naar Frankrijk moeten gaan om de niet-christenen ze verjagen, krijgen Louis en zijn broer ruzie. Zijn broer vertrekt in woede. Op de buitentrappen verliest hij zijn evenwicht en valt, met de dood als gevolg. Louis geeft zichzelf hiervan de schuld en wil zelf ook dood. Hij vertrekt naar New Orleans waar hij ook een huis bezit. Daar wordt hij aangevallen door een vampier in een donker straatje op weg naar huis. Hij wordt meer dood dan levend achtergelaten. Een paar dagen later krijgt hij bezoek van de vampier die Lestat blijkt te heten. Deze bied hem onsterfelijkheid aan door ook een vampier te worden. Louis die heel erg onder de indruk is van Lestat neemt het aanbod aan. Diezelfde ochtend ziet hij zijn laatste zonsopgang.
’s Avonds moet hij toezien hoe Lestat een man vermoordt door zijn bloed te drinken. Louis wordt vampier door van Lestat’s bloed te drinken. De volgende avond moet hij zijn eerste moord plegen. Het vermoorden van mensen vindt hij zo vreselijk dat hij zich in het vervolg voedt met dieren. Nu Louis de wereld ziet door vampier’s ogen vindt hij Lestat maar saai en hij blijft alleen maar bij hem omdat hij antwoorden heeft op vragen waarop Louis antwoord wil hebben en Lestat blijft alleen maar bij Louis omdat hij geld en onderdak nodig heeft.
Als op een gegeven moment de slaven achterdochtig beginnen te worden omdat er zoveel vee en slaven doodgaan en omdat een aantal dienstmeiden hun hebben zien eten van lege borden komen de slaven in opstand en moeten ze vluchten. Ze kunnen niet naar New Orleans omdat het alweer bijna ochtend is. Dus vragen ze onderdak bij Babette Freniere, het buurmeisje van Louis, en waarop hij verliefd is. Hierna gaan ze naar New Orleans waar Louis zijn eerste mens vermoordt sinds zijn eerste moord. Dit is een jong meisje van een jaar of 5. Lestat is blij dat Louis zijn ware aard heeft ontdekt. Maar het meisje is nog niet dood en de volgende avond haalt Lestat haar op en zorgt ervoor dat Louis nog een keer van haar drinkt. Als Louis dit heeft gedaan maakt Lestat van het meisje, Claudia, een vampierkind. Vampiers blijven nadat ze een vampier zijn geworden voor altijd lichamelijk hetzelfde, als ze hoe waren in het sterfelijke leven. Claudia groeit wel geestelijk maar niet lichamelijk. Na 65 jaar neemt Claudia het Lestat kwalijk dat hij van haar een vampier heeft gemaakt. Ze haat hem zo erg dat ze hem wil vermoorden. Dit doet ze dan ook.
Hierna gaan Louis en Claudia naar Oost-Europa om andere vampiers te vinden die wel antwoord hebben op hun vragen. Maar in Oost-Europa vinden ze alleen maar barbaarse vampiers. Hun reis vervolgt zich naar West-Europa, om precies te zijn naar Parijs. Daar vinden ze een hele groep vampiers met daarbij de oudste nog levende vampier Armand. Maar in deze groep waren Louis en Claudia niet welkom. Wel wil Armand antwoord geven op de vraag van Louis over vampiers. Hij was op zoek naar het antwoord op de vraag waarom vampiers doen wat ze doen, moorden. Volgens Armand zijn vampiers geen schepsels van de Duivel want het feit dat hij bestaat, betekent dat hij is gemaakt door God. Dus zijn macht is hem ook gegeven door God, tenminste als er een God bestaat. Toen begreep Louis het. Nu wist hij dat het leven van een vampier is er een van pure slechtheid. Dit wist hij al de hele tijd, bij zijn eerste moord, en zelfs voordat hij een vampier werd. Het enige wat hij moet accepteren, is de pijn van wat hij de rest van zijn onsterfelijke leven is: slecht. Dan komt er een nieuwe vampier bij: Lestat. Hij vertelt dat Claudia heeft geprobeerd hem te vermoorden. Dit is het ergste wat je een andere vampier aan kunt doen. Ze wordt veroordeeld tot de doodstraf. De zon verbrandt haar tot as. Louis is hier zo kwaad over dat hij de hele groep uitmoordt met uitzondering van Armand en Lestat, die alweer gevlucht was.
Samen met Armand gaat Louis een wereldreis maken. Armand heeft hem gevraagd te helpen om hem bekend te maken met de nieuwe tijden. Na ongeveer een eeuw keren ze terug naar New Orleans waar Louis weer gaat leven van dieren. Hij komt daar Lestat weer tegen. Armand hoopte dat door die ontmoeting Louis weer een beetje levendig zou worden, maar het tegenovergestelde gebeurde en Armand begreep dat dit het einde van zijn vampiersleven was. Armand ging weg en stierf aan een vampiersdood.
Dit was het einde van Louis’ levensverhaal. De jongen die hem geïnterviewd had kon dit eind niet accepteren. Hij dacht dat een vampier zijn een geweldige ervaring was, en hij wilde er ook een worden. Louis werd kwaad en dronk de jongen leeg tot de punt ter doods.
De volgende dag gaat de jongen naar New Orleans op zoek naar Lestat.
Bespreking passage
(voor passage zie achteraan)
Als de passage begint heeft Lestat net laten zien hoe hij iemand vermoordt, hoe dat in zijn werk gaat. Louis is hier helemaal misselijk van. Maar waar het mij om gaat is hoe hij een vampier is geworden. Dit is goed beschreven, niet dat ik geloof dat er vampiers bestaan. Maar het is wel zo geschreven dat je je er wel wat bij voor kunt stellen.
Eigen mening
Ik heb als eerste de film gezien. Er zijn wel wat verschillen. Ik vind het een goed boek. Goed geschreven ook. Het is nog altijd niet waar, maar zoals ik al heb gezegd het is zo beschreven dat je je er in kunt verplaatsen. Ik zou het boek (en de film) niet aanraden als je niet tegen bloed kunt. Er wordt vaak gewoon letterlijk beschreven hoe iemand vermoord wordt. Maar ik heb daar geen problemen mee.
Verschillen met de film
Het grootste verschil is dat in het boek meer door hebt dat het een interview is. In het boek schakelen ze over van het verhaal dat Louis vertelt naar het heden.
Het tweede verschil is dat in het begin van de film duidelijk is dat Louis dood wil.
Het derde verschil is dat Babette Freniere in het boek voorkomt. In de film zie je alleen dat de slaven in opstand komen en dat Louis en Lestat vertrekken naar de stad.
Het vierde verschil is dat in het boek Lestat nog een vampier ‘maakt’.
Het vijfde verschil is dat Claudia en Louis in de film alleen naar Parijs gaan.
Het laatste verschil is het einde. Het boek eindigt ermee dat de interviewer op zoek gaat naar Lestat. De film eindigt ermee dat de interviewer, terwijl hij auto rijdt, wordt gebeten door Lestat.
REACTIES
1 seconde geleden
K.
K.
thnx maar heb er nix aan. helaas maar de volgende keer beter.
greets me
21 jaar geleden
Antwoorden