Steeds meer lange-afstand-relaties
Een van de bijzonderste dingen aan op vrijdagmiddag rond 16.00 in de trein zitten, is het zien van alle Jongeren Die Een Relatie Hebben Met Iemand Die Heel Ver Weg Woont. En dat zijn er steeds meer.
In 'Rages/HIP' spot de redactie van Scholieren.com trends op of het schoolplein. Zoals de trend om te kankeren en het t-shirtloze kleedgedrag van kakkers. Ook een trend gespot? Deel het met ons in de reacties.
Ze zitten in de trein met oordopjes in omdat ze het traject wat ze reizen inmiddels wel kunnen dromen, en kijken dromerig naar buiten. Op de stoel naast hen staat een grote weekendtas, vol met spullen die ze gaan gebruiken in het weekend bij hun Vriendje of Vriendinnetje.
Sinds de opkomst van het internet zit er namelijk een explosief stiigende lijn in de hoeveelheid lange afstandsrelaties. Een eitje om in stand te houden sinds Hyves, Facebook, MSN en Skype bestaan.
Op een vrijdagmiddag reis ik mee met ex-klasgenoot R. (15), die vanuit Nijmegen op weg is naar haar vriendje dat vlakbij Den Haag woont. "Het is inmiddels vaste kost voor me geworden: met een enorme weekendtas naar school gaan om na de laatste les naar het station te sprinten om de trein te halen," vertelt ze.
"Het is geen wereldramp dat mijn vriendje hemelsbreed zo'n 140 kilometer van me vandaan woont. Er zijn grotere afstanden te overbruggen, maar het is zo verdomd vervelend als je hem iets persoonlijks wilt vertellen en hij zo ver weg is. Of als je gewoon naast hem wilt liggen. En het is ook gewoon duur, elke maand ben ik zo'n honderd euro kwijt aan treinreizen."
Officiële cijfers zijn er niet , zeker niet voor jongeren. Maar in mijn eigen ongeving ken ik toch minstens tien jongeren (tussen de 14 en 18) die elk weekend bij hun vriend of vriendin zijn of die hun vriend of vriendin zelf bij hun thuis ontvangen. Heel anders als dan de tijd van mijn opa en oma, toen iedereen de liefde van hun leven vond in een straal van 25 kilometer om hun woonplaats.
En jij? Heb jij ook ervaring met een relatie die uitgesmeerd zijn over een honderd(en) kilometers? Of ligt de grens van jouw date-territorium op de hoek van de straat? Tell me!
1 seconde geleden
L.
L.
Ik ken iemand die om het weekend naar Zweden reist voor L'armour
14 jaar geleden
AntwoordenK.
K.
Kan prima. Zelfs best fijn om 'n eigen leven te houden, volgens mij.
Al betwijfel ik wel of zoiets echt een toekomst heeft. Volgens mij gaat dat reizen en elkaar niet zien, minstens één van de twee een keertje opbreken.
14 jaar geleden
AntwoordenG.
G.
Ik ken iemand die een opleiding volgt in New York en daar ook een appartement heeft, hij gaat iedere maand 1 week naar New York en voor de rest is ie gewoon in Eindhoven. Dus lange afstanden zijn qua school wel te doen, al vraag ik me af of dat met relaties zo fijn is. heeft je vriend/vriendin net iets heel vervelends meegemaakt en belt hij/zij je huilend op maar kun je niet ff een arm om hem/haar heen slaan:S
14 jaar geleden
AntwoordenV.
V.
Nieuw-Zeeland ; o
14 jaar geleden
AntwoordenI.
I.
Het is gewoon ronduit kut, maar wel te doen, op zich. In mijn geval is het nog lastiger, omdat het fijn zou zijn als 1) Haar ouders er iets van wisten 2) Ze iets minder homofoob zouden zijn.
Want tja, dat reduceert het aantal keer dat ik haar zie ook behoorlijk.
14 jaar geleden
AntwoordenX.
X.
jaahaa, mn vriend woont tijdelijk in Cruquius, ergens in Zuid-Holland... denk net iets meer dan 100 km van mij vandaan =(, zie hem maar eens in de maand, maar het is tedoen ;)
je moet er wel wat voor over hebben!!
Met de trein reizen is duur!!
Xx
14 jaar geleden
AntwoordenA.
A.
Ik woon zelf in Spijkenisse(zuid-Holland) en mn vriend woont in Emmen(Drenthe). Het is best jammer dat we zo ver van elkaar wonen maar we hebben er allebei er geen problemen mee en we kunne t best wel uithouden(we hebbe nu al n half jaar)
Xxx
14 jaar geleden
AntwoordenI.
I.
Mijn vriendin woont in twente, terwijl ik zelf in brabant woon.. 2.5 uur reizen vind ik behoorlijk lang:)
maar voor haar wil ik ook best het dubbele reizen!
14 jaar geleden
AntwoordenZ.
Z.
Ik woon in Tilburg en mijn vriend in Zoetermeer. Dat betekent dat we zo'n tweeënhalfuur moeten reizen om elkaar te kunnen zien.. Maar het is het wel waard!
14 jaar geleden
AntwoordenC.
C.
M'n vriendin woont in Winterswijk en ik in Rotterdam we zien elkaar wanneer het maar kan. Als je echt van elkaar houd kan alles en volgende week een halfjaar ! x
11 jaar geleden
Antwoorden