Geef je mening over deze nieuwe bachelor! 

Doe je vwo en overweeg je een universitaire bachelor? Doe dan mee aan dit korte onderzoek over een nieuwe studie en  maak kans op een cadeaubon van 25 euro.

Meedoen

Logboek

Beoordeling 7.3
Foto van een scholier
  • Profielwerkstuk door een scholier
  • Klas onbekend | 228 woorden
  • 14 juni 2016
  • 4 keer beoordeeld
Cijfer7.3
4 keer beoordeeld

Taal
Nederlands
Vak
ADVERTENTIE
AI, programmeren of data: wat past bij jou?

Bouw de apps van morgen, laat computers zelfstandig leren of verbeter de samenwerking tussen mens en technologie. Met de bachelor Informatica, Artificial Intelligence of Informatiekunde aan de UvA maak jij het verschil in de digitale wereld. Ontdek de mogelijkheden en kom naar de Open Campus Dag op 31 oktober!

Check de opleidingen!

PWS Logboek

Plan A: Blue energy (blauwe energie)

Energie opwekken uit zout en zoet water.

Zout komt in water -> natriumchloride -> het splitst in een natrium-ion en een chloride-ion en lost volledig op in water -> Na+ en Cl-

       
   
       
   
 
 

Gedetailleerdere uitleg: RED reverse electrodialysis

Je hebt een CEM membraan, dit laat alleen maar positieve deeltjes door en een AEM membraan dat alleen maar negatieve deeltjes door laat. Deze membranen bevinden zich tussen 4 ruimtes met tussen ruimte 1 en 2 een AEM, tussen 2 en 3 een CEM en tussen 3 en 4 weer een AEM. Ruimte 1 en ruimte 4 zijn via 2 buizen met elkaar verbonden. Ook zijn ze verbonden met een stroom geleidende draad. Hierdoor zit in ruimte 1 en 4 en in de verbindingsbuizen een elektrolyt oplossing, met het redoxkoppel Fe2+/Fe3+. Elektrolyt is een verbinding die vloeibaar of opgelost in ionen is gesplitst.

In de bakken met water is er een streven naar een hogere entropie, dit wil zeggen dat er zoveel mogelijk vrijheid en wanorde moet zijn voor de moleculen. Hierdoor zullen de ionen uit het zoute water naar het zoete water willen gaan. De positieve ionen kunnen door het CEM membraan, maar niet door het AEM membraan.

REACTIES

Log in om een reactie te plaatsen of maak een profiel aan.