Voorwoord
Ik houd mijn boekbespreking over: ‘die rotschool met die fijne klas’ omdat ik dit boek pas heb uitgelezen, maar ook omdat er steeds iets gebeurd wat je helemaal niet verwacht. Soms verwacht je dat de kinderen iets simpels gaan doen, maar dan doen ze iets heel bijzonders
Inleiding
Ik ga het met jullie hebben over:
• De schrijver
• De illustratrice
• Waar het boek over gaat
• Stukje voorlezen
• Hoe hij op het idee kwam om dit boek te schrijven
• De titel van dit boek
• Mijn mening
De schrijver
De schrijver van dit boek is Jacques Vriens hij is heel lang meester geweest van beroep, maar intussen is hij 35 jaar schrijver. hij is 65 jaar oud. Hij is heel lang meester geweest maar hij is ook al 35 jaar schrijver. Hij woont in een mooi Zuid-Limburgse dorpje. Hij heeft 2 kinderen en 3 kleinkinderen. Boris en Casper zijn zijn kinderen en Esther, Jelle en Evi zijn zijn kleinkinderen. Zijn lievelings is lasagne, patat en Marokkaans eten. Zijn hobby’s zijn toneelspelen, wandelen, foto’s maken, lezen gitaar spelen en natuurlijk schrijven
De illustratrice
De illustratrice van dit boek is Annet Schaap, zij heeft 120 boeken geïllustreerd, van bijvoorbeeld Jacques Vriens, Vivian den Hollander, Mieke van Hooft en Liesbeth van der Jagt.
Geboren: 27 februari 1965 in Ochten
Opleiding: Ze ging naar de kunstacademie in Zwolle en specialiseerde zich in illustreren. In 1990-1991 vervolgde ze haar studie aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag. Ook ging ze naar de schrijversvakschool ´t Cologon in Amsterdam.
Werk: Ze gaf een aantal jaren les in toneelschrijven aan de toneelschool in Arnhem. Vanaf 2000 is ze fulltime illustratrice.
Waar het boek over gaat
Meester Brinkman (de meester van de klas) geeft les in groep 7. De directeur van de school, meester Wijnen, vind het geen goede manier van lesgeven meester Brinkman. Dus moet meester Brinkman aan het eind van het schooljaar weg. Dan lezen de kinderen uit groep 7 in de krant dat er een race wordt gehouden voor oudere auto’s en dat er ook een prijs word uitgereikt voor de mooist versierde oude auto. De kinderen halen de meester over hier aan mee te doen met zijn oude Citroën. Op de woensdagmiddag gaat de meester oefenen. Hij neemt 2 kinderen mee, Anneke en Rob. Maar de meester rijdt onverwacht in een diepe gat en Rob word met een zware hersenschudding naar het ziekenhuis gebracht. De vader van Rob en de directeur van de school zijn erg kwaad op meester Brinkman, daarom wordt hij 10 dagen met verlof naar huis gestuurd. De directeur gaat zelf voor die klas staan. Hij merkt dat het een hele leuke klas is, waar de kinderen het voor elkaar opnemen Maar helemaal voor meester Brinkman. Het is zaterdag en de race is vandaag. De kinderen willen de meester verrassen en hun halen stiekem de auto van de meester weg om toch mee te doen aan de wedstrijd voor de mooist versierde oude auto. Onderweg komen ze de directeur van school tegen. Die weet niet wat hij moet doen en hij gaat toch meester Brinkman maar ophalen. Als meester Brinkman komt, zijn de kinderen al klaar met het versieren van meesters auto. Even later word bekendgemaakt dat zijn auto de eerste prijs heeft gewonnen. De meester is blij. De directeur beseft dat meester Brinkman wel goed is als de kinderen zoveel voor hun meester over hebben. Meester Brinkman mag blijven en mag met zijn groep naar groep 8.
Hoe Jacques op het idee kwam dit boek te schrijven
Dit is zijn eerste 'echte' boek. hij heeft van jongs af aan verhalen geschreven en toen hij eenmaal meester werd, dacht Jacques: er gebeurt zoveel op school: vriendschap, ruzie, verliefdheden, pesterijen, noem maar op! Daar wilde hij graag over schrijven.
Een goede vriend van Jacques werkte op een school waar hij vaak ruzie met de directeur had. Die vond dat hij niet streng genoeg was voor zijn groep. Zo kwam ik op het idee voor dit boek.
De titel van het boek
Ik vind persoonlijk de titel van dit boek goed passen bij dit boek want, hij vond eigenlijk de school helemaal niet leuk. De collega’s van meneer Brinkman (de meester van groep 7) die vonden allemaal dat hij niet goed genoeg les gaf en dat hij niet streng genoeg was voor zijn kinderen. De directeur die haatte hem het meeste, en hij haatte de directeur ook heel erg. Ondanks dat had hij een hele lieve, vrolijke en grappige klas, daarom vind ik de titel goed bij het boek passen
Mijn mening
Ik geef dit boek echt een 10+ want, er zit heel veel humor in dit boek en zoals ik al in het begin zei dat je soms verwacht dat iemand iets heel simpels of normaals gaat doen maar dan doen ze opeens iet heel bijzonders of raars en er is geen saai stukje te bekennen
REACTIES
1 seconde geleden
L.
L.
Leuk boek
10 jaar geleden
AntwoordenB.
B.
indd
10 jaar geleden