Titel: Matty Doolin
Schrijver: Catherine Cookson
Bron: Bibliotheek Blaucapel
Aantal pagina’s: 41 (6 hoofdstukken)
Uitgeverij: Oxford University Press
Tijd/plaats van uitgave: Oxford,1965
Soort tekst: Avontuur/school
Verklaring van de titel: Matty Doolin is de naam van de hoofdpersoon.
Fictie: Ja, maar met een grond van waarheid.
Perspectief: Het verhaal wordt voornamelijk verteld vanuit het gezichtspunt van Matty.
Beschrijving hoofdpersoon: De hoofdpersoon is Matty Doolin. Hij is 15 jaar oud en ziet er heel erg sterk, vlot en gewoon uit, maar hij kan niet zo goed uit zijn woorden komen als hij iemand tegenover zich heeft die hij niet zo goed kent of als hij in gezelschap van anderen is.
Eigen beoordeling: Ik vond het wel een leuk boek, maar niet echt spectaculair. Als je van veel sensatie houdt, moet je dit boek niet lezen.
Inhoud:
Het boek gaat over een jongen, die Matty Doolin heet en 15 jaar oud is. Op een dag zit hij samen met zijn leraar (Mr Funnell) te praten over de toekomst. De leraar wil van hem weten wat wil gaan doen (voor werk). Hij zegt dat hij bij een boer wil werken, maar dat hij dat niet mag van zijn ouders. Hij wil ook met zijn vrienden (Joe en Willie) gaan kamperen bij een boer, maar ook dat mag hij niet van zijn ouders. Als hij op een dag thuis komt met een hond die hij heeft gevonden en die meteen weer weg moet van zijn ouders, wordt het hem te veel en loopt hij weg. Als hij later terugkomt is zijn hond dood gereden. Uit medelijden mag hij dan toch mee kamperen bij de boer. Daar aangekomen zetten zij de tent op. De volgende dag gaan ze een lange wandeling maken. Maar al na een paar dagen vervelen zijn vrienden Joe en Willie zich vreselijk op de boerderij. Af en toe helpen ze de boer een handje. Later als zijn vrienden een dagje met de boer meegaan naar de stad, gaat Matty Mrs Walsh helpen op de boerderij. Op een nacht gaat het zo hard stormen dat de tent in elkaar zakt en ze bij de boer mogen slapen. De volgende dag zetten ze de tent weer op. Mr Funnell komt ook nog een dag op bezoek, hij is een oude bekende van de boer, Mr Walsh. In de tweede week gaan Joe en Willie nog eens naar de stad met de boer en blijft Matty achter. ‘s Middags blijkt dat Jessica (de dochter van de boer) zoek is. Mrs Walsh moet weg naar haar zieke broer en vraagt Matty om Jessica te gaan zoeken met hulp van Betsy de hond. Het wordt weer noodweer: mist en regen. Hij vindt eerst Betsy, die gevallen is en een gebroken poot heeft en daarna gelukkig ook Jessica. Ze zijn allebei doorweekt van de regen. Rond twee uur in de nacht worden ze gevonden en thuisgebracht. De volgende dag als Matty wakker wordt, zijn zijn ouders er die hem zeggen dat hij, als hij dat nog steeds wil, toch op de boerderij mag werken en dat hij dan in het weekend thuis kan komen.
REACTIES
1 seconde geleden
J.
J.
De hond nelson is niet dood, want als matty bij em kijkt doet ie zn ogen open
18 jaar geleden
AntwoordenB.
B.
er staat informatie in die helemaal niet klopt.!!
18 jaar geleden
AntwoordenJ.
J.
Er staat dat Betsy de hond samen met Matty naar Jessica moet zoeken en eventjes verderop staat dat Matty Betsy vind dus is Betsy waarschijnlijk met Jessica meegegaan jullie moeten niet zomaar wat opschrijven
14 jaar geleden
AntwoordenG.
G.
jannie ik heb het boek gelezen en betsy raakte zoek in de mist en toen vond hij haar weer
14 jaar geleden
AntwoordenL.
L.
een supppper samenvatiing
13 jaar geleden
Antwoorden