Ajax

Beoordeling 5.7
Foto van een scholier
  • Werkstuk door een scholier
  • 2e klas vwo | 1969 woorden
  • 12 november 2003
  • 102 keer beoordeeld
Cijfer 5.7
102 keer beoordeeld

Taal
Nederlands
Vak
ADVERTENTIE
Maak kans op 50 euro Bol.com tegoed 💜

Scholieren.com wil weten hoe school écht is voor jou. Vul de vragenlijst in (7 - 10 min) en laat weten wat er beter kan. Wij luisteren — en je maakt kans op 50 euro 💶

Doe mee
Hoofdvraag: Wat was en is Ajax nu?

Deelvragen:
Hoe was het allemaal begonnen?
Wie zijn de goede spelers nu?
Hoe gaat en ging het met Koeman?
Hoe zit het met de jeugd?
Hoe was de laatste wedstrijd?

Inleiding:
Ik hou mijn werkstuk over Ajax omdat ik vind Ajax een zeer goede club, en ik zou er meer over willen weten. Ook was er veel informatie over te vinden waardoor het beantwoorden van de vragen al wat makkelijker was!
Informatiebronnen:

Grote encyclopedie
Ajax vroeger en nu
www.Ajax.nl
En mijn eigen verstand.

De komst van de Amsterdam Arena

Op 14 augustus 1996 werd de Amsterdam Arena officieel geopend door koningin Beatrix(zie foto). Zij trok aan een lint , de doeken gingen voor de tribunes weg en het hele stadion werd zichtbaar. Daarna werd door Frank Rijkaard een fakkel binnengebracht die een week door heel Nederland gedragen was, en die aangestoken is in de Meer, het oude stadion. Het vuur werd overgebracht op een grote fakkel. Daarna wordt er een wedstrijd gespeeld tussen Ajax en AC Milaan, die door Ajax met 3-0 verloren wordt. De eerste goal in dit nieuwe stadion wordt gescoord door Dejan Savicevic. De eerste Nederlander die er scoort is John Bosman van FC Twente in een bekerwedstrijd tegen Ajax 2. De eerste scorende Ajacied is Kiki Musampa. De Arena is een zeer modern voetbalstadion, maar er kan meer gedaan worden dan voetballen, want het is een multifunctioneel bouwwerk. Er kunnen bijvoorbeeld ook popconcerten worden gehouden. Het bijzonderste onderdeel van de Arena is het dak. Dit dak kan namelijk open en dicht geschoven worden. Dit is het enige stadion in Europa met afsluitbaar dak, alleen in Canada zijn er twee stadions die dat ook hebben. Als het dak dicht is, is het stadion niet hermetisch afgesloten, want er zit twee meter ruimte tussen het schuifdak en het gewone dak. Het dak is in 20 minuten te sluiten. Ook bijzonder is de weg die onder het stadion door loopt. Het stadion is voorzien van twee videoschermen waarop doelpunten en andere actie kunnen worden herhaald. Het stadion is 235 meter lang, 180 meter breed en 78 meter hoog. Het dak bestaat uit twee bewegende panelen van 36 bij 105 meter. Er zijn 51.324 zitplaatsen in de Arena.

Wie zijn de goede spelers van nu?

Naam: de Jong
Positie: Verdediging
Rugnummer: 16
geboren: 30/11/1984
Lengte: 174 cm.
Gewicht: 72 kg.
Geboorteplaats: Amsterdam

Naam: Galásek
Positie: Middenveld
Rugnummer: 6
geboren: 15/1/1973
Lengte: 180 cm.
Gewicht: 77 kg.
Geboorteplaats: Frydek-Mistek

Naam: Sneijder
Positie: Middenveld
Rugnummer: 18
geboren: 9/6/1984
Lengte: 170 cm.
Gewicht: 67 kg.
Geboorteplaats: Utrecht

Naam: Van der Vaart
Positie: Middenveld
Rugnummer:10
Geboren: 11/2/1983
Lengte: 175 cm
Gewicht: 70 kg
Geboorteplaats: Heemskerk

Hoe gaat en ging het met Koeman?

Net toen die bij Ajax kwam was er veel werk aan de winkel, want sommige mensen hadden zo hun mening over hem, en dus moest die zich bewijzen!
Zoals Michail van Praag in een speech zei hij tegen Koeman dat hij waarschijnlijk in een slangenkuil terecht zou komen.
Hoewel Koeman voor Vitesse wekte volgde hij Ajax op de voet, want hij heeft ook 3 seizoenen in Amsterdam gespeeld, hij wou dus ook erg graag trainer worden van Ajax.
Hij vindt dat Ajax wel wat zakelijker is geworden want het is groter geworden, maar het is er niet minder gezellig op geworden. Koeman vond dat Ajax niet altijd met mooi en aanvallend spel hoefde te winnen, want daar zouden ze het niet mee redden.

De groep
Koeman trof een groep aan waar compleet geen agressie in zat, maar dat heeft hij er nu zeker ingestampt, dat zag je in de wedstrijden waarin ze de mindere waren, zij beslisten die door vechtlust en agressie. Ook was de groep onzeker en ontzettend jong. Ze hadden dan ook ontzettend veel kritiek, want ze hadden een trainer nodig net zo één als Jan van Halst die voor de spelers onmisbaar was.
Koeman heeft dus ook hard gewerkt om net zo als Van Halst te worden, en dat is hem gelukt vele mensen vinden hem nu zelfs beter!

Supporters
Hij vond de vele supporters minder omdat ze heel veel eisend waren. Ze begonnen volgens Koeman al te morren als het na een kwartier nog nul, nul stond, dat maakt het alleen maar zwaarder voor de ploeg. Daarom heeft die in veel speeches gezegd dat de supporters rustiger moeten zijn.

Koeman nu!
Door Koeman ging het beter met Ajax, ze speelden wat minder behoudend, maar het was wel succesvol. Ajax bleef koploper. En Ajax bleef constant voetballen onder Koeman, hij heeft de ploeg volwassen gemaakt, daardoor werd Ajax dit seizoen op de laatste speeldag kampioen door met 2-0 van NEC te winnen, niemand had dit gedacht, maar dit voor een groot deel mogelijk geworden door Koeman, en uiteindelijk pakten ze “de dubbel”ook nog, door met 3-2 in de finale van de Amstelcupfinale van Utrecht te winnen. Koeman en Ajax hebben samen iets heel bijzonders gepresteerd en dit beloofd alleen nog maar meer.

Hoe zit het met de jeugd van Ajax?

Jeugd
De jeugdopleiding van Ajax is wereldberoemd. Het doel van AFC Ajax is om talentvolle jonge spelers op te leiden tot topvoetballers. Alleen de allerbeste zullen na een moeizame en vaak lange weg deze top bereiken. Johan Cruijff, Marco van Basten, Frank Rijkaard, Wim Kieft, Dennis Bergkamp en Patrick Kluivert zijn slechts enkele wereldvedetten die met succes deze opleiding hebben doorlopen. Wat is nu het geheim van de Ajax Jeugdopleiding?

Topvoetballers
Bij AFC Ajax staat de opleiding van topvoetballers centraal. De Jeugdopleiding wordt daarom ook wel de kweekvijver van het Nederlands voetbal genoemd. Hoe verder je komt des te moeilijker het wordt om je te handhaven en het uiteindelijke doel - spelen in de Amsterdam Arena - te bereiken. Per jaar stromen slechts een of twee spelers door naar de hoofdselectie.

Ajax is deels afhankelijk van spelers uit de eigen opleiding. De jeugdelftallen worden op dezelfde wijze getraind als het eerste elftal en deze jongens zijn dus al gewend aan de speelstijl van Ajax. Van de huidige selectie Rafael van der Vaart, Wesley Sneijder, Nigel de Jong en Johnny Heitinga enkele klinkende namen van jongens die ooit de jeugdopleiding van Ajax doorliepen.
Maar ook diegenen die het eerste elftal niet halen hebben een goede leerschool aan de Ajax-opleiding. De meesten komen later terecht in de top van het amateurvoetbal of soms elders in het Betaald Voetbal.

Hoe was de laatste wedstrijd?

Ajax ongelukkig tegen Celta de Vigo

Vigo, 4 november 2003
Ronald Koeman en de zijnen slaagden niet in de opzet om op zijn minst een punt uit Vigo mee terug te nemen naar Amsterdam. Na een redelijk begin kreeg Ajax een onterechte penalty tegen. Het doelpunt voor Vigo betekende een omslag in het spel van Ajax, dat slordiger ging spelen. In de tweede helft werd Ajax iets beter, twee keer kon de achterstand worden verkleind, maar uiteindelijk bleek Celta met 3-2 te sterk. Ajax staat nu tweede in de poule.

Ronald Koeman koos voor een aanvallende speelwijze, met Nicolae Mitea als linkervleugelaanvaller. ,,De rechtsback van Celta is geen echte verdediger, vandaar dat ik met Mitea voor meer gevaar wilde zorgen. En ik vind dat hij met name in aanvallend opzicht goed heeft gespeeld. Knap, voor een jongen van achttien jaar'', verklaarde de trainer. Een andere verrassing in de basiself was Yakubu als centrale verdediger.
Koeman: ,,Ik verkoos Yakubu boven Pasanen omdat hij meer kan 'doordekken' op Mostovoi. Pasanen loopt wat meer achteruit en ik vond dat er in dit geval meer vooruit gespeeld diende te worden.''

En Ajax begon redelijk. Celta startte fel, maar het leek of Ajax het spel onder controle kon krijgen. Tot ongeveer halverwege de eerste helft. Milosevic voerde weer het toneelstukje op dat hem in Amsterdam weinig opleverde. De spits deed in het strafschopgebied alsof hij geraakt werd door Yakubu en ging vol overgave naar de grond. Het was echter duidelijk dat de Ghanees hem helemaal niet raakte, sterker nog, de Ajacied trok zijn been in. Veissiére was blijkbaar onder de indruk van de acteerprestaties van Milosevic en kende hem een penalty toe. Lobont dook naar de hoek waar Luccin schoot, maar kon er niet bij: 1-0.

Het moment van de penalty was beslissend'', vond Koeman. ,,Ik kon niet goed zien of het terecht was, maar het veranderde voor ons de wedstrijd.'' En Ajax verloor inderdaad de controle. Er werd slordig gespeeld, passes kwamen niet aan en verdwenen in ruimtes waarin niemand liep. Escudé onderschepte een aantal keer op tijd en Maxwell kon af en toe mee opkomen, maar in elke linie was er eigenlijk wanorde. Tot een paar keer toe konden Vagner en Angel vanuit het Spaanse middenveld ongehinderd doorlopen. Ook Sylvinho kon aan de rechterkant een paar keer op avontuur gaan zonder dat hij werd tegengehouden. Zoals een paar minuten voor rust. De lange Braziliaan had alle ruimte tot aan de achterlijn en zag Milosevic voor het doel staan, die alleen maar hoefde binnen te koppen. ,,Een goede goal'', oordeelde Koeman.
Ronald Koeman besloot niet te wisselen in de rust. Toch moest er iets veranderen, wilden de Amsterdammers dat zo belangrijke ene punt winnen. En dat gebeurde, want in de tweede helft werd eindelijk iets zichtbaar van de capaciteiten van de Ajacieden.
Nog geen tien minuten na rust maakte Wesely Sonck de aansluitingstreffer. Maxwell zette vanaf de achterlijn voor, en de Belg stond in het midden klaar om in te koppen.

De Ajacieden begonnen er weer in te geloven. Hoewel het spel iets beter werd, bleven de Ajacieden wel slordig in de passing. Niet lang na de goal van Sonck kreeg Ajax dé kans om langszij te komen. Uit een corner die op links door Mitea werd genomen kopte Yakubu op de lat. ,,Als Yakubu had gescoord, had het heel anders kunnen lopen'', zei Koeman na afloop.
Toch was het Celta dat weer scoorde. Vagner werd aangespeeld aan de linkerkant van het strafschopgebied, terwijl bijna iedereen zich aan de rechterkant bevond. Yakubu maakte een sliding, die door de Braziliaan werd ontweken. Vervolgens schoot hij onder de uitgekomen Lobont door en bracht Ajax in feite de genadeklap toe. Want hoewel Ajax meer risico ging nemen, een op een ging spelen, bleek het niet genoeg.

Van der Vaart, die nog niet zijn stempel op de partij kon drukken, zorgde wel voor de tweede aansluitingstreffer. Op knappe wijze schoot hij uit de draai in de verre hoek: 3-2.
De aanvoerder spoorde, met nog een kleine tien minuten officiële speeltijd te gaan, zijn teamgenoten aan er nog een schepje bovenop te doen, maar het mocht niet meer baten, zelfs niet met Johnny Heitinga, Jari Litmanen en Wamberto voor Yakubu, Zlatan Ibrahimovic en Tomás Galásek.
Kort voor tijd kwam Ajax zelfs nog met tien man te spelen, toen de scheidsrechter voor de tweede keer een gele kaart trok voor Zdenek Grygera. Het betekende de achtste kaart in de wedstrijd voor de Amsterdammers. Rafael van der Vaart en de Tsjechische verdediger zullen hierdoor tegen AC Milaan over twee weken in ieder geval niet van de partij zijn. ,,Wij waren iets 'ongelukkiger' in de kaarten'', sprak Koeman voorzichtig.
,,Die tweede gele kaart voor Grygera was eigenlijk belachelijk. Het was een open wedstrijd en totaal geen wedstrijd voor acht kaarten en een rode. Maar volgens de regels van de UEFA zal deze man het ongetwijfeld goed hebben gedaan'', klonk het cynisch.

De trainer was natuurlijk teleurgesteld met het resultaat. ,,Uiteindelijk vind ik dat we beter hebben gespeeld dan twee weken geleden in Amsterdam. Maar gezien het aantal kansen en het balbezit denk ik dat het een terechte uitslag is. Het enige positieve, is dat het onderling resultaat met Celta in ons voordeel is.''
En met nog twee wedstrijden te spelen en slechts drie punten verschil tussen de nummer een (Milaan) en de nummer vier (Brugge) in groep H is dat geen slechte gedachte.

Dit verslag heb ik overgenomen van www.ajax.nl.

REACTIES

Log in om een reactie te plaatsen of maak een profiel aan.