Eindexamens 2025

Wij helpen je er doorheen ›

Aura

Beoordeling 6.3
Foto van een scholier
  • Werkstuk door een scholier
  • 4e klas vwo | 987 woorden
  • 21 september 2003
  • 40 keer beoordeeld
Cijfer 6.3
40 keer beoordeeld

Taal
Nederlands
Vak
De Hoofdgedachte

Een aura is een energieveld om een mens heen. Je hebt het niet alleen met mensen maar ook met dieren, planten en stenen. Er wordt gezegd dat je de aura kan zien en hem zelfs kunt voelen. Men zegt dat heden, verleden en toekomst in de aura vastgelegd zijn.
Je kan aan de vorm zien of iemand lekker in zijn vel zit. Als de aura soepel om je heen hangt, straalt, glanst, in beweging is en vol energie zit: dan voelt diegene zich goed.
De rand van de aura zegt wat over de gesteldheid van mensen. Bij ziekte kan de rand er erg brokkelig uitzien en hij is dof en er zit geen stroming in. Gaten in de aura zijn meestal tekens van zwakte. Dit kan te maken hebben met dingen als drugs, te veel openstaan voor anderen en gebrek aan eigenwaarde.
Een aura heeft ook kleuren. Het ligt er aan waar de kleuren zitten voor hun functie. Als ze bij je hoofd zitten geven ze je karaktereigenschappen weer. Zo heb je bijvoorbeeld wilskracht als het rond je hoofd donkerblauw van kleur is.
De eigenschappen van de kleuren hebben te maken met de 7 charka’s die in je lichaam zitten. Charka’s zijn de energiecentra waar de aura uit voorkomt. Het woord charka betekent in het Sanskriet ‘wiel.’ Iedere Charka heeft zijn eigen betekenis.

De grondleggers en het ontstaan

De aura bestaat eigenlijk al zolang er iets is. Want alles en iedereen heeft een aura: van een steen die buiten licht tot een regendruppel. Iedereen is eigenlijk ook een grondlegger van zijn eigen aura. Iedere keer als er iets nieuws word geboren of ontstaat, ontstaat er eigenlijk een aura bij die gene. Iedereen is dus eigenlijk de grondlegger van zijn eigen aura. Ook word iedere ontwikkeling die iets of iemand doormaakt getekend in de aura.
Er wordt gezegd dat als je een therapie volgt om je aura te leren kennen, je meestal een bewuster beeld van jezelf krijgt. Je gaat jezelf accepteren omdat je weet wie en hoe je bent. Ook de kanten waarvan je dacht dat ze helemaal niet bestonden. Men ervaart het volgens therapeuten als een dieper bewustzijn van jezelf.

De aura als pseudo-wetenschap

De aura word een pseudo-wetenschap genoemd omdat je eigenlijk niet kunt bewijzen wat er wordt gezegd. Je kan wel zeggen dat er energielijnen door het lichaam lopen, maar bij medisch onderzoek word het tegendeel bewezen.
De aura is dus eigenlijk een wetenschap die je moet bewijzen door eigen ervaring. De wetenschap vindt dat geen bewijs dus word de aura onder de pseudo-wetenschappen gerekend.
Bij pseudo-wetenschappen is het ook niet te voorspellen wat er gebeurt. Bij een Natuurkunde experiment is dat wel het geval.

Volgens het woordenboek betekent wetenschap: “methodisch en systematisch verworven en geordende kennis van de werkelijkheid.” Een aura is bij iedereen verschillend en dus niet systematisch. Een aura heeft volgens wetenschappers ook geen werkelijkheid. Het is iets wat niet bestaat, maar waar alleen mensen in geloven. Je kan het eigenlijk vergelijken met een geloof. Het is nooit bewezen maar toch geloven er mensen in.
Bij wetenschap heeft ook alles een oorzaak en bij en pseudo-wetenschap hoeft dat niet. Je kan connecties leggen tussen dingen zonder dat daar een verklaring voor hoeft te zijn. Bij een wetenschap worden ook alternatieven vergeleken, maar met een pseudo-wetenschap niet. Bij een wetenschap zal je altijd vooruitgang zien, maar bij bijvoorbeeld de aura zal het altijd zo blijven.
De gebruiker van de aura

De aura word door meestal door mensen gebruikt die zichzelf niet kennen of die zichzelf beter willen leren kennen. Door dat je je persoonlijkheidseigenschappen ziet of voelt kan je ze ook beter beheersen. Men vindt het meestal moeilijk om toe te geven wie ze zijn.
Je kan de aura ook gebruiken als je wat dwars zit en je weet niet wat. Je kan namelijk de toekomst, het heden en het verleden in de aura zien.
Ook word de aura soms gebruikt door mensen die willen weten wie je bent. Deze mensen zien van iedereen de aura’s en kunnen dan aan andere mensen zien hoe het met hen gaat of hoe ze op iets zullen reageren.

De betrouwbaarheid van de aanhangers van de aura

Omdat de aura geen wetenschap is, is er eigenlijk ook niks te bewijzen. Je kan dan, vinden wij, niet bewijzen of iets wel of niet klopt. Misschien zijn er wel mensen die echt aura’s kunnen lezen, maar het kunnen ook oplichters zijn die er geld of publiciteit willen.
Je kan het bij jezelf controleren, na een sessie, of de voorspelling klopt. Als die persoon bijvoorbeeld zegt dat een karaktereigenschap van jou openheid is, dan kun je bij jezelf proberen te kijken of je dat ook werkelijk is. Je kan bijvoorbeeld navraag doen bij andere mensen. Maar het kan ook toeval zijn dat die persoon dat zegt. Openheid is makkelijk aan iemand te zien, als je diep geïnteresseerd naar hem/haar zit te luisteren en ook nog blijk geeft dat je het geloofd dan zegt die persoon snel dat je open bent.
Je moet dus niet altijd geloven wat ze zeggen bij een pseudo-wetenschap, maar je moet natuurlijk ook niet je compleet dichtgooien bij pseudo-wetenschappen.

De aura en samenleving

Veel mensen geloven niet in pseudo-wetenschappen en vinden dus dat de aura onzin is. Men vindt het moeilijk in iets te geloven dat niet te bewijzen is, dat je niet kunt zien, voelen of horen. Maar waar je een medium voor nodig hebt. Ook vinden veel mensen ‘spiritueel’ een eng of zelfs vies woord. Ze willen er niet mee in contact komen omdat ze aan enge sektes en Jomanda-types denken. De aura krijgt daardoor vaak een negatieve reactie van de samenleving.

De Bronvermelding

Internetsites:
1. http://www.nvat.nl/auratherapie/therapid_tekst.html
2. http://home.wannadoo.nl/ivi/aura_clean.html
3. http://www.theangel.myweb.nl/Aura.htm
4. http://www.ouroboros.nl/koers/fakkerman/bloem3.htm

REACTIES

P.

P.

Hoi Esther.
Wij vonden jouw verslag helemaal perfect, want wij hadden precies de zelfde vragen. We moeten het alleen vertalen in het engels en onze eigen mening geven. Zit je toevallig op de v.d. Capellen Lassuslaan in Zwolle?
Bedankt!!!!!!!!!!!!!!!!!(we zijn namelijk al 3 uur bezig met dit verslag en we snappen er niet echt veel van) Groetjes Patricia & Nicolet.

21 jaar geleden

A.

A.

hoi

ik heb ik heb echt veel aan dit stukje gehad maar hoe kan het dan zijn dat mensen over de hele wereld dit fenomeen kan zien en ik ook maar daar apart van ik vind ook dat ik veel negatieve reactie krijg en dat vind ik heel zonde. maar heel tof dat je hier over een werkstuk maakt.

Greetings AJ

20 jaar geleden

C.

C.

het is een super tof werkstuk! amazeble! dit heeft ons echt geholpen met onze presentatie!

7 jaar geleden

Log in om een reactie te plaatsen of maak een profiel aan.