News round van vrijdag
1. storm klaart op
2. tijd raakt op voor dolfijnen
3. helikopter redt hert
4. half mens half dier gevonden
1. gisteren was de ergste storm sinds 17 jaar. Minstens 11 mensen zijn dood en meerdere gewond. Het weer heeft ook voor miljoenen euro’s schade aangericht. Muren kapot, vrachtwagens omgevallen, bomen op huizen gevallen en nog veel meer. Vandaag ( vrijdag) ruimen de meeste mensen de rotzooi van de storm op. Leerlingen van een Engelse school hadden geluk het dak van hun school waaide eraf en belandde op een gevaarlijke plek voor de leerlingen. Trein en vliegverkeer werd afgezegd waardoor duizenden mensen te laat kwamen. In Europa zijn op zijn minst 41 doden gevallen.
Experts zeggen dat het ergste van de storm over is maar dat er nog wel iets kan komen in deze week. Volgende week zal de storm helemaal liggen.
2. de tijd raakt op voor een aantal dolfijnen, ze zwemmen in buil water waardoor er al paar zijn gestorven. De reddingswerkers faalden erin om de alle dolfijnen over te zetten naar de zee.
3. een hert is helemaal van slag geraakt door het rare weer van de laatste tijd. Het hert ging zwak ijs op waardoor dat ijs doorzakte en het hert op het randje van de dood hekelde. Een reddinghelikopter redde het hert. Door de enorme windkracht van helikopter blies het hert naar een veilig stuk ijs.
4. een 18-jarig vermist meisje is gevonden. Ze werd vermist toen ze pas 8 jaar oud is. Ze komt uit Cambodja en rende van huis weg richting het regenwoud. Ze is nu gevonden. Ze leeft tussen de dieren en kan niet praten ze heeft dierlijke gewoontes en is meer dier dan mens.
REACTIES
1 seconde geleden