Spreekbeurt: Gonorroe
Patiënten met een druiper krijgen al pusafscheiding enkele dagen nadat ze het hebben opgelopen, en terwijl ze zich uitkleden voor het onderzoek, hoor je de drupjes al op de vloer vallen!!!
Kan de zuster weer alles opruimen. Besmettelijkheid tijdens de infectie is 100%. Dus thuis na een zakenreisje (met leuke juffrouw voor de nacht met gonorroe) een keer thuis met uw vrouw wippen en het is raak! Moet je werkelijk met de billen bloot….
Dit stuurde Dermatoloog R. Doren naar mij toen ik nog vroeg om wat informatie.
Aan dit stukje kan je al zien dat Gonorroe heel erg besmettelijk is en dat je er voor moet oppassen.
Wat ze in dit stukje ook uitlegt, is dat als je al een vrouw/man hebt en je hebt seks met een ander persoon, die Gonorroe heeft, en daarna weer met je eigen vrouw/man vrijt. Dat je dan ook kans hebt dat je je eigen man/vrouw besmet hebt. Daarna zou je toch naar de doktor moeten gaan om medicijnen hier tegen te krijgen anders heb je kans dat je onvruchtbaar wordt. Als je dan bij de doktor alles moet verklaren dan moet je ook namen noemen en die moeten ook weer namen noemen wie ze misschien besmet hebben. Zo krijg je hele tabbellen met namen en af en toe ook scheidingen als mensen zijn vreemd gegaan.
Moraal: Vrij veilig.
Nu ga ik even wat uitleggen over wat gonorroe is en hoe je het kan oplopen.
GONORROE
Gonorroe (ook wel de druiper genoemd) is zoals jullie vast wel weten een soa (seksueel overdraagbare aandoening). De soa wordt veroorzaakt door een bacterie, die leeft op en in de slijmvliezen van de vagina, penis, anus, keel en ogen. Als je orale seks (beffen/pijpen) hebt gehad kan er zowel als bij mannen als vrouwen gonorroe in de keel ontstaan. Bij een infectie in de anus zijn er meestal geen klachten. Soms is er iets meer slijm, pusachtige afscheiding of bloed bij de ontlasting.
VERSCHIJNSELEN BIJ DE VROUW
Vrouwen hebben meestal geen klachten als gevolg van gonorroe. Soms is er iets meer afscheiding dan normaal. Deze kan onaangenaam ruiken en ziet er anders uit (pus). Plassen kan pijn doen.
Dus het is niet altijd te zien of je Gonorroe hebt.
MOGELIJKE GEVOLGEN BIJ DE VROUW
Als je geen behandeling ondergaat kan gonorroe opstijgen via de baarmoeder naar de eileiders. Er ontstaat dan een eileiderontsteking, die zich kan uitbreiden naar de buikholte. Dit heet P.I.D. (Pelvic Inflammatory Disease: ontsteking in het bekkengebied). Een eileiderontsteking kan gepaard gaan met koorts. Je voelt je ziek en hebt pijn in de onderbuik. Door een snelle en goede behandeling (antibiotica en bedrust) kan een eileiderontsteking volledig genezen. Een eileiderontsteking die niet (goed) of te laat wordt behandeld, veroorzaakt littekens in de eileiders. Hierdoor kan de eileider verstopt raken. Dit kan leiden tot onvruchtbaarheid of een buitenbaarmoederlijke zwangerschap.
Een zwangere vrouw kan gonorroe overdragen op haar baby. De oogjes van de baby kunnen tijdens de bevalling in aanraking komen met de bacteriën in de vagina. Door een goede behandeling tijdens de zwangerschap wordt besmetting van de baby voorkomen.
VERSCHIJNSELEN BIJ DE MAN
Als man krijg je meestal enkele dagen tot twee weken na het oplopen van gonorroe de eerste klachten. Die bestaan uit pusachtige afscheiding uit de plasbuis, die vaak gelig of groenig van kleur is, en een branderig of geïrriteerd gevoel bij het plassen. Ook moet men regelmatig kleine beetjes plassen. Soms zijn er helemaal geen klachten. Ook dan kan de ziekte overgedragen worden.
MOGELIJKE GEVOLGEN BIJ DE MAN
Ook bij mannen kan de ontsteking opstijgen. Dit komt minder vaak voor dan bij vrouwen. De bacteriën kunnen via de zaadleiders terechtkomen in de prostaat en de bijbal. Dit leidt soms tot een bijbalontsteking. Dat geeft heftige pijn in de balzak (scrotum), soms uitstralend naar de lies. In de balzak voel je een zwelling. De zaadstreng, die naar boven loopt, kan pijnlijk en gezwollen zijn. In een enkel geval kan een ontsteking van de bijbal een ontsteking van de bal veroorzaken. Dit geeft zwelling en pijn. Een ontsteking van de prostaat gaat gepaard met koorts en moeilijk en pijnlijk plassen. Bovendien geeft dit pijn in en rond de geslachtsorganen. De ontstekingen worden behandeld met medicijnen (antibiotica). Soms wordt ondersteunend ondergoed aangeraden, om de pijn te verlichten.
ONDERZOEK
Om vast te stellen of er sprake is van gonorroe, maakt de arts één of meer uitstrijkjes, Dat is het slijm/weefsel uit het besmette deel. onderzoeken op ziektes. Om na te gaan of je wellicht ook syfilis of misschien hiv-infectie hebt opgelopen, doet de arts meestal ook bloedonderzoek. Als de arts een bloedtest op een hiv-infectie gat doen (de veroorzaker van AIDS), dan wordt dat eerst met jou overlegd.
BEHANDELING
Gonorroe wordt in één keer behandeld met een of meer injecties of pillen. Na korte tijd, bijv. één of twee weken kan nacontrole plaatsvinden bijv. als de infectie in het buitenland of bij iemand uit het buitenland is opgelopen.
Het kan zijn dat ook de partner(s) gonorroe heeft (hebben). Het is daarom belangrijk dat deze zich laat (laten) onderzoeken en eventueel behandelen. Tijdens de behandeling is het beter om geen seks te hebben.
Zo voorkom je dat jij en je partner(s) elkaar over en weer blijven besmetten. Als je toch vrijt, gebruik dan een condoom. Als na de behandeling de klachten niet zijn verdwenen, ga dan terug naar de arts.
Het kan zijn dat je tegelijk een gonorroe (druiper) en een chlamydia-infectie had of dat de gonorroe niet gevoelig was voor de gebruikte medicijnen.
CONCLUSIE:
De conclusie is zo als bijna elke soa gelijk: Vrij veilig, alleen als je het zeker weet dat jou partner geen soa heeft kan je het achter wegen laten. Maar je hebt weer kans op andere dingen als bijvoorbeeld zwangerschap.
En wanneer je dus Gonorroe, de druiper oploopt moet je meteen naar de doktor om dit te laten onderzoeken want het heel vervelende gevolgen.
BRONVERMELDING
We hebben contact gehad met een dermatoloog en informatie van haar gekregen.
En we hebben van die dermatoloog ook een aantal internet sites speciaal voor dermatologen gekregen.
Verder hebben we nog informatie opgedaan op diverse internet sites en een Encyclopedie.
REACTIES
1 seconde geleden
R.
R.
hooi sylvie wij zijn een erg goed team he samen :P
13 jaar geleden
Antwoorden