vitamine gehalte

Beoordeling 5.6
Foto van een scholier
  • Proef door een scholier
  • 5e klas havo | 397 woorden
  • 2 maart 2009
  • 31 keer beoordeeld
Cijfer 5.6
31 keer beoordeeld

Taal
Nederlands
Vak

proef
vitamine gehalte

Vraagstelling
Wordt het vitamine C gehalte in Sinaasappelsap vermindert door de enzymen van geprakte Banaan?

Hypothese
Het vitamine C gehalte wordt door de enzymen vermindert

Materiaal
- 5 reageerbuizen met 2ml water
- reageerbuisrekje
- DCPIP oplossing
- Lege maatbeker
- Bekerglas met sinaasappelsap
- Bekerglas met bananenprut
- Stopwatch
- Roerstaafje
- 10 ml maatspuit
- pasteurpipetje

Uitvoering

- Voeg aan de eerste reageerbuis met 2 ml demi water, vier druppels DCPIP-oplossing toe
- Meet 10 ml bananen prut af en doe deze in de lege erlenmeyer waar bananen prut+sinaasappel opstaat
- Meet 10 ml sinaasappelsap af en voeg deze toe aan de erlenmeyer waar je zojuist de bananen prut in hebt gedaan
- Start de tijdmeting met de stopwatch
- Meng de bananen prut met het sinaasappelsap goed
- Bepaal nu direct hoeveel druppels bananen- sinaasappel- prut je nodig hebt om de DCPIP oplossing te ontkleuren. Schrijf op in de tabel welk tijdstip je deze eerste bepaling hebt uitgevoerd.
- Voeg aan de andere reageerbuizen met 2ml demi water, ook vier druppels DCPIP oplossing toe
- Bepaal na 5,10,15,20 minuten het aantal druppels bananen sinaasappel prut dat nodig is om de DCPIP oplossing te ontkleuren.

Resultaten

Tijd(minuten) Na 2 minuten Na 5 minuten Na 10 minuten Na 15 minuten Na 20 minuten
Aantal toegevoegde druppels bananen sinaasappel prut 8 7 12 15 20
Hoeveelheid vitamine C (mg/100ml) (4/8)*100= 50 (4/7)*100=57,14 (4/12)*100=33,33 (4/15)*100=26,67 (4/20)*100= 20

Er zijn 4 druppels vitamine C oplossing 100mg in 100 ml water nodig op de twee druppels DCPIP oplossing in het demiwater te ontkleuren

Er zijn 6 druppels sinaasappelsap nodig op twee druppels DCPIP oplossing in het demi water te ontkleuren.

druppels 4 6
Mg/ml 100 mg in 100 ml 66,6667mg in 100 ml

Het aantal mg vitamine C per 100 ml sinaasappelsap is dus 66,6667 mg

Conclusie

Als men naar het tabel kijkt ziet men dat over het algemeen gezien het aantal mg/100ml vitamine C na verloop van tijd steeds minder wordt. Maar er zijn ook steeds meer druppels Bananen-sinaasappel prut nodig om de DCPIP oplossing te ontkleuren. Hieruit kun je concluderen dat de vitamine C in het sinaasappelsap steeds minder wordt en dus afgebroken wordt door de enzymen van de banaan.

Discussie
Als je goed naar deze proef kijkt zie in de tabel dat na 5 minuten minder druppels nodig zijn dan na 2 minuten, dit kan komen doordat er telkens niet even grote druppels zijn gebruikt.

Ook is het zo dat er in andere stoffen ook wel vitamine C zit bijvoorbeeld in citroen. Citroen heeft een andere PH waarde en daarom is het nog maar de vraag of enzymen in die PH omgeving ook het vitamine C gehalte verminderen.

REACTIES

Log in om een reactie te plaatsen of maak een profiel aan.