Mening:
Ik heb dit boek gekozen omdat de kaft er avontuurlijk uit zag en omdat de kleine inhoud op de achterkant me aansprak.
Ik vond het een spannend boek omdat er veel in gebeurd en het is onvoorspelbaar.
Inhoud
Hoofdpersonen:
Tyn van Campen: Weesjongen die op zoek gaat naar zijn halfzusje.
Obaa Huhuni: Halfzusje van Tyn die na een groot avontuur als slaaf wordt verkocht.
Bijpersonen:
Kofi: Oude jager die Obaa naar een strafkamp moet brengen. Later in het verhaal wordt hij vrienden met Obaa.
Fried: Duitse soldaat die aan boord Tyn’s enige vriend is.
Jonas: Zoon van een reder die aan boord door een ongeluk zijn been kwijt raakt.
Samenvatting:
Tyn:
Tyn krijgt van zijn vader te horen dat hij een halfzusje heeft in Afrika. Na de de dood van zijn vader, gaat hij aan boord van een handelsschip dat richting Afrika gaat, om zijn zusje te zoeken.
Onderweg krijgt Tyn ruzie met de stuurmansleerling: Jonas. Op een keer moet Tyn de mast aantrekken maar hij doet het touw niet goed vast. Jonas die op het dek Tyn staat uit te schelden komt naar hem toe en gaat in het touw staan. Precies op dat moment komt er een windvlaag, waardoor de mast strak wordt getrokken en het touw los schiet. Het touw wikkelt zich om Jonas zijn been en jonas gaat samen met het touw de lucht in. Zijn been moet geamputeerd worden. Jonas zweert wraakt te nemen.
Onder weg naar Afrika leert Tyn de taal van de “negers”. Als hij aan komt in het dorpje waar Obaa loopt krijgt hij te horen dat ze dood is. Maar hij verstaat het verkeerd.
Als ze aan komen in het stadje waar ze slaven gaan halen herkend hij Obaa, omdat ze heel veel op hem en zijn vader lijkt.
Obaa:
Obaa woont in het dorpje Chama in Afrika bij Yamtori. Op een dag gaat de obiaman dat is, een soort dorpstovenaar, dood. Ze steelt de heilige steentjes van de obiaman, daardoor wordt ze verdacht van moord.
Omdat ze de obiaman vermoord heeft moet naar nananom pow mu, dat is een soort strafkamp, gebracht worden. Ze gaat samen met zes jagers uit haar dorp op weg. De jagers gaan één voor één dood of lopen weg, Kofi denkt dat dat door Obaa komt. Alleen Kofi blijft over. Samen gaan ze verder.
Kofi zorgt elke dag voor eten en op een keer eet hij giftige bessen. Na een uur wordt hij misselijk en hij krijgt buikpijn. Obaa die alles heeft gezien kan er niets aan doen totdat er gieren boven Kofi vliegen. Ze schiet een vogel neer met een pijl en boog die ze ergens gevonden heeft, en ze laat hem het bloed drinken. Een paar dagen later is Kofi weer helemaal beter en kunnen ze verder.
Als ze aan komen bij nananom pow mu wordt Obaa veroordeeld. Maar ze krijgt geen straf omdat de tovenaars denken dat zij een heel goede tovenares kan worden. Kofi verteld zijn verhaal en dan krijgt hij te horen dat hij aan de goden geofferd moet worden omdat hij gierenbloed gedronken heeft. Ze denken dus dat hij door een god wordt gedood maar dat is helemaal niet zo, want dat doet een van de tovenaars. Obaa mag mee als de tovenaar Kofi gaat vermoorden. Op het moment dat de tovenaar Kofi wil vermoorden overmeestert Obaa de tovenaar en pakt het mesje van hem af. Samen vluchten ze weg.
Onder worden ze opgemerkt door een slavenhandelaar. Hij pakt ze op en verkoopt ze. Na het brandmerken wil Obaa vluchten maar ze wordt gepakt. Als de sloep richting het schip in wil gaan komt er een witte jongen naar haar toe en roept “zusje” in haar taal.
Samen:
Aan boord van het schip probeert Tyn contact te zoeken met Obaa. Hij zit elke avond bij haar en hij probeert te communiceren met haar.
Als ze aankomen in Recife (stadje in Brazilë) wordt Obaa verkocht aan een rijke man, de oom van Jonas. Tyn gaat van boord want als hij mee terug gaat naar Nederland zal de vader van Jonas hem vermoorden. Tyn gaat rondzwerven in Recife. Na een poosje smeedt hij een plan om Obaa weg te halen bij de rijke man. Hij gooit een touw over de muur heen klimt eroverheen op dat zelfde moment probeert Jonas, die woont bij zijn oom, Obaa te verkrachten in haar hutje. Tyn stormt naar binnen en slaat Jonas bewusteloos, daarna snijdt Obaa hem dood met het mesje van de tovenaar.
Ze worden veroordeeld tot doodstraf. Fried, de vriend van Tyn die ook aan wal is gebleven, is bewaker van de gevangenis en laat hun ontsnappen samen met Kofi. Kofi sterft tijdens de tocht omdat hij zich opoffert voor Tyn en Obaa. Ze vluchten naar Palmares, een stadje waar alle vluchtelingen heen gaan, en leven nog lang en gelukkig.
Waar en wanneer:
Het verhaal speelt zich af op een boot, in Afrika en in Brazilië. Vanaf november 1637 t/m februari 1638
Over Rob Ruggenberg
Rob Ruggenberg werd op 14 juli 1946 geboren in Wassenaar, aan de Noordzeekust.
Nadat hij zes jaar bij de Koninklijke Marine doorbracht (als radiotelegrafist) en daarbij de halve wereld zag, ging hij op eigen houtje reizen. Hij woonde enige tijd in Israel en in Afrikaanse landen. In 1969 keerde hij terug naar Nederland en werd journalist.
Hij begon zijn journalistieke loopbaan in Dordrecht, waar hij het vak leerde bij het Dordts Dagblad. Daarna werkte hij voor Trouw, voor de Brabant Pers (een samenwerkingsverband van regionale dagbladen) en voor het Brabants Dagblad.
Tegenwoordig schrijft hij vooral historische jeugdromans .Hij schrijft vooral historische boeken. Hij heeft zoveel boeken geschreven, na “Slavenhaler” alleen nog “Het verraad van Waterdunen”.
REACTIES
1 seconde geleden
H.
H.
heb je ook kader boekverslaggen??
13 jaar geleden
AntwoordenM.
M.
Ik geloof het wel, je kan het altijd intypen op google. Bijvoorbeeld dit : Kader boekerslag Slavenhaler. Misschien heb je wel resultaten.
9 jaar geleden
M.
M.
Dit verslag is best oke, alleen kloppen er aardig wat dingen niet. Ik zou toch voor iedereen het boek gewoon nog lezen. Het boek kun je vertrouwen. Als je dit weet, weet je niet of het klopt. Dus als je het boek niet hebt gelezen, kun je er net zo goed inzetten dat Obaa Tynn heeft vermoord op het laatst, DAT WEET JIJ DAN NIET. het zijn maar tips. Graag of niet.
9 jaar geleden
AntwoordenJ.
J.
inderdaad
7 jaar geleden
R.
R.
Obaa gaat dood op het einde
6 jaar geleden
D.
D.
vriend vanwaar de agressie
5 jaar geleden
I.
I.
You saved my life
7 jaar geleden
AntwoordenG.
G.
Ik kreeg er een 1 voor
6 jaar geleden
AntwoordenD.
D.
gave boeken hou van de thema
6 jaar geleden
AntwoordenA.
A.
Goed verslag
6 jaar geleden
Antwoorden