Het beest uit de zee door Johan Fabricius

Beoordeling 5.5
Foto van een scholier
Boekcover Het beest uit de zee
Shadow
  • Boekverslag door een scholier
  • 4e klas vmbo | 477 woorden
  • 27 oktober 2005
  • 11 keer beoordeeld
Cijfer 5.5
11 keer beoordeeld

Boek
Auteur
Johan Fabricius
Genre
Geschiedenis
Roman
Taal
Nederlands
Vak
Eerste uitgave
1980
Pagina's
207
Oorspronkelijke taal
Nederlands

Boekcover Het beest uit de zee
Shadow
Het beest uit de zee door Johan Fabricius
Shadow

Titel: Het beest uit de zee, hij heet zo omdat Jeronimus zeg maar het beest is. Ik persoonlijk vind dat de titel iets van crimineel of Slechterik van de had moeten zijn.

Auteur: Johan Fabricus, Ik kende de auteur nog niet maar ik vond het boek zo goed dat ik vast nog meer van hem ga lezen.

Ruimte: Het verhaal speelde zich af op zee en op een onbewoond eiland.

Tijd: 16 & 17e eeuw

Hoofdpersonen: Wiebe en jeronimus
Wiebe: Hij is avontuurlijk en een klein beetje heldhaftig, hij is het goede personage van het boek.

Jeronimus: Hij is heel slecht, hij denkt alleen maar aan zichzelf en macht. Hij is het slechte personage.
Inhoud:

Het boek gaat over een boot die Batavia heet. Wiebe de hoofdpersoon vertelt het verhaal in het boek. Wiebe vertelt dat hij een Nederlander is en dat hij op een boot wou werken omdat hij van avontuur houd. Op de Batavia zijn 300 bemanningsleden soldaten,vrouwen,kinderen en schepers. Het doel van deze reis is dat ze van Nederland naar Indië zouden varen. Gedurende de reis gaat alles goed maar op de helft van de reis vertrekt de Batavia zijn eigen kant uit omdat hij niet hetzelfde eindbestemming heeft dan de andere booten. Dus vertrekt hij alleen op weg naar Indië. Een nacht gebeurt er een verschrikkelijk ongeluk, de Batavia botst tegen de rotsen en breekt in tweeën. Een heleboel passagiers sterven want de helft kan niet eens zwemmen. Gelukkig vinden ze een stuk verder eilanden en kunnen ze daar blijven maar het probleem is dat daar geen druppel water te vinden is dus moeten ze op regen wachten. De commandant van de boot vertrekt met een kleinere boot op zoek naar hulp terwijl de anderen op het eiland moeten blijven. OP het eiland is er niet genoeg voedsel en water voor iedereen dus neemt Jeronimus met andere soldaten de macht over het eiland en vermoordt elke dag tientallen mensen zodat er meer water zou zijn voor hem. weken later is de bemanning zo verminderd dat de helft van de bemanning overblijft. Er zijn ook heel veel mensen die naar andere eilanden moeten vertrekken omdat ze te ziek zijn. Wiebe moet gewoon vertrekken omdat ze hem niet kunnen gebruiken dus moet hij met anderen vertrekken en komen op een eilandje waar er wel drinkwater is. en dus kunnen ze daar verblijven maar Jeronimus weet niet dat er water is en komt het na een paar dagen wel te weten en stuurt zijn mannen er steeds heen maar kunnen het eiland niet bemachtigen dus gaat hij er persoonlijk maar wordt gevangen. Na maanden wachten komt er hulp en worden de overlevenden gered en Jeronimus en zijn soldaten worden gevangen genomen. Op de boot worden Jeronimus en zijn soldaten voor de rechtbank gebracht en worden later opgehangen en Wiebe en de rest vertrekken terug naar Nederland.

REACTIES

Log in om een reactie te plaatsen of maak een profiel aan.

Andere verslagen van "Het beest uit de zee door Johan Fabricius"