De titel
De titel vind ik goed passen bij het boek. Het gaat over een meisje dat Britt heet. Ze maakt veel mee. Ze schrijft al haar problemen op een weblog en daar krijgt ze altijd veel reacties en tips op. Haar weblog heet: Dat heb ik weer!.
Mijn mening
Wat me opviel is dat alles wat Britt (de hoofdpersoon) meemaakt direct op haar weblog komt, terwijl in het verhaal niet wordt genoemd of ze bijvoorbeeld een laptop bij zich heeft.
Het taalgebruik was niet moeilijk te begrijpen.
Het verhaal zou echt kunnen zijn. Sommige kinderen kunnen zich er denk ik ook wel in vinden. Ik denk dat het best leerzaam is voor sommige kinderen.
De personen
De hoofdpersoon is Britt. Het draait allemaal om haar. Ook belangrijke personen zijn haar vader, moeder, haar vriendinnen Puck, Noah en Sanne, haar vriendje Dave en de ouders van Puck.
Inhoudelijke gegevens
Het verhaal speelt zich vooral af op school, bij haar thuis, in het winkelcentrum en in de garage waar de band repeteert.
Er wordt veel verteld over computers, mobieltjes en televisies in het boek. Dat betekent dat het boek ook nog niet oud is. Het is ongeveer een jaar oud.
Het verhaal speelt zich ongeveer in 2 maanden af.
Ik heb het boek ongeveer in 2 maanden uitgelezen, maar dat kwam omdat ik er al eerder in zat te lezen.
Samenvatting
Britt is een leuke, vrolijke en een normale tiener. Ze heeft alles wat ze nodig heeft: een dak boven haar hoofd, ouders die voor haar zorgen, ze speelt in een gave band, heeft goeie vriendinnen en een lief vriendje.
Maar als haar ouders gaan scheiden wordt het allemaal anders. Haar vader verhuist naar Japan, omdat zijn nieuwe vriendin daar woont. Britt heeft veel ruzie met haar broertje Lucas en ook met haar moeder sinds de scheiding. Haar moeder gaat met de wiskundeleraar meneer Blok, die “de loser leraar” van de school wordt genoemd. Ze krijgt problemen met haar vriendje. Daar komt nog eens bij dat ze de hoofdrol heeft gewonnen voor de film Rogiers Vlucht, maar nu speelt haar vriendje ook in die film! Hij speelt Rogier. Ook wordt de band waar ze manager van is bedreigd met vreemde en bedreigende teksten en berichtjes op hun website. Britt verdenkt Sanne ervan maar uiteindelijk is het de nieuwe zangeres van de band!
Ook haar vriendinnen hebben het niet gemakkelijk. Puck woont bij een pleeggezin, omdat haar vader en moeder drugsverslaafden zijn en in een afkickkliniek zitten. Noah is verliefd op Dennis die ook in de band gitaar speelt, maar ze durft hem niet te vragen.
Maar uiteindelijk komt alles goed en is ze het gelukkigste meisje op de wereld. Althans dat vindt ze zelf.
Dat heb ik weer! (deel 3) door Carry Slee
Eerste uitgave
2010
Pagina's
207
Oorspronkelijke taal
Nederlands




REACTIES
:name
:name
:comment
1 seconde geleden
-.
-.
dankjewel!(L):D
11 jaar geleden
AntwoordenI.
I.
dit had ik nodig thanks
11 jaar geleden
AntwoordenI.
I.
wat is dan het onderwerp van dit boek, want ik moet een boekverslag maken en ik weet nu niet wat het onderwerp is, dat vind ik moeilijk. :$ verder staat alles erop wat ik nodig heb, dankjewel! :)
11 jaar geleden
AntwoordenH.
H.
wat is de genre van dit boek??
x
11 jaar geleden
AntwoordenH.
H.
welke genre is dit boek?
11 jaar geleden
AntwoordenH.
H.
ow w8 ik weet 't al,
genre: jeugd.
x
11 jaar geleden
AntwoordenS.
S.
heey bedankt maar de karakters staan er niet bij
11 jaar geleden
AntwoordenX.
X.
Serieuus dit had ik nodiig
thnxx
11 jaar geleden
AntwoordenY.
Y.
Jammer genoeg heb ik een meer gedetailleerde samenvatting nodig voor mijn boekbespreking. Toch bedankt! Ik moet het boek in een dag uitlezen en ik ben op de helft. Nou ja, dan ga ik deze nacht maar weer tot 4 uur 's nachts lezen net als gisteren. :P
11 jaar geleden
AntwoordenA.
A.
ik vidnt dit boek fantastich
het is zo leuk en boeiend
ik heb altijd voor me boekverslag een 9.4 of een 9.5 hoger kom ik niet
hahahahah
maar het is een hele leuke boek moet je zeker lezen
11 jaar geleden
AntwoordenJ.
J.
dankje! had ik net nodig
10 jaar geleden
AntwoordenB.
B.
bedankt ik snapte er helemaal niks van maar nu ik dit heb gelezen kan ik eindelijk verder tnx
10 jaar geleden
AntwoordenH.
H.
leuk! ik heb mijn boekverslag over DHIW 5, maar ik kon hier toch een hoop informatie vandaan halen!
10 jaar geleden
AntwoordenL.
L.
Jeetje, ik vond het zelf heel moeilijk om over dit boek een verslag te maken! Ik ga hier veel van profiteren! Heb ook nog maar een paar uur dus ben lekker snel klaar; even overtypen op word, beetje uit je hoofd leren, volgende dag boek mee en klaar ben je maar weer! Thanks!
10 jaar geleden
AntwoordenE.
E.
Gooodd<3
10 jaar geleden
AntwoordenB.
B.
goed, maar wel een beetje kort...maarjah k heb het boek gelezen en het klopt wel!!
9 jaar geleden
AntwoordenL.
L.
leuk ik moet ook een verslag maken ik had dit echt nodig
THANKS
nu kan ik gelijk verder
9 jaar geleden
AntwoordenL.
L.
leuk ik moet ook een verslag maken ik had dit echt nodig
THANKS
nu kan ik gelijk verder
Hoe loopt het eigenlijk af ik heb t boek niet helemaal gelezen
9 jaar geleden
Antwoorden1.
1.
ik vind het een heel leuk en interessant boek net als de andere delen
8 jaar geleden
Antwoorden