The snow goose door Paul Gallico

Beoordeling 7.2
Foto van een scholier
Boekcover The snow goose
Shadow
  • Boekverslag door een scholier
  • 3e klas havo | 751 woorden
  • 19 juni 2001
  • 261 keer beoordeeld
Cijfer 7.2
261 keer beoordeeld

Boek
Auteur
Paul Gallico
Taal
Nederlands
Vak
Eerste uitgave
1941
Pagina's
48
Geschikt voor
bovenbouw havo/vwo
Oorspronkelijke taal
Engels
Literaire thema's
Dierenverhalen

Boekcover The snow goose
Shadow
The snow goose door Paul Gallico
Shadow
1 Het inhoudelijke deel

a. De auteur van het boek is Paul Gallico.
b. De titel van het boek is The Snow Goose.
c. De eerste versie van het boek is in 1955 geweest. De versie die wij gelezen hebben is uit 1989 en is uitgegeven door Meulenhof Educatief.
d. Het genre van het boek is dieren/avontuur.
e. Een korte samenvatting van het boek:

In de lente van 1930 komt Philip Rhayader naar de rivier Aelder in het grote moerasgebied tussen de dorpjes Chelmbury en Saxon om in een oude, onbewoonde vuurtoren te gaan wonen. Philip ging daar wonen omdat de mensen in het dorp zijn lichaam verafschuwden door zijn donkere gezicht, zijn bochel en zijn verminkte arm. Hij leefde tussen de vogels en daar werd hij ook helemaal gelukkig door. Alle jagers op wilde vogels die er in de buurt waren zorgden ervoor dat ze uit de buurt van Philip bleven. Philip was gelukkig tussen de vogels en had alles voor ze over. Drie jaar nadat Philip in de vuurtoren was ingetrokken kwam er op een avond een meisje langs met iets in haar handen. Dat ‘iets’ bleek een gans te zijn en de gans was gewond, geschoten door een jager. Het meisje, Frith, was een beetje bang voor Philip door zijn uiterlijk maar al gauw merkte ze dat hij alleen het beste voor de vogel voor had. Philip garandeerde haar dat de vogel, die ze La Princesse Perdue hadden genoemd, beter zou worden en vroeg haar of ze langs zou komen om de vogel te bezoeken. Dus komt Frith elke dag langs en op een dag vliegt de gans weg, op weg naar huis, vertelde Philip. Een hele lange tijd later, midden Oktober, gebeurde er een wonder, de gans was teruggekomen! En hij vroeg aan de houdster van de postagentschap of hij het aan Frith wilde vertellen. Drie dagen later komt Frith dan, al een hele meid geworden, en ze hebben samen een geweldige tijd, tot de vogel weer terug gaat en ook Frith niet meer komt. Het jaar daarop verheugt Philip zich erop dat de gans weer komt maar ze komt niet. Het jaar daarop komt ze wel, samen met een hele zwerm andere ganzen, en de twee realiseren dat La Princesse Perdue uit vrije wil haar thuis heeft gevonden. Frith neemt dan afscheid omdat Philip nu toch gezelschap heeft, drie weken later komt ze terug en komt Philip tegen die zijn bootje aan het inpakken is. Hij zegt dat hij een trip moet maken, naar Dunkirk. Op dat eiland zit een Brits leger opgesloten die constant door Duitsers worden beschoten en die wil Philip met zijn bootje, waar 7 mensen tegelijk inkunnen, op gaan halen. Frith wil ook mee, maar dat mag ze niet van Philip omdat er dan een soldaat minder in kan. Dus zo gaat Philip naar Dunkirk. Maar gezelschap heeft hij wel, de gans gaat namelijk mee, en hij is voor een paar soldaten een voorteken van de redding. Als hij alle soldaten gered heeft gaat hij weer terug naar huis maar wordt daar beschoten door een duits vliegtuig. Bij de vuurtoren loopt Frith elke dag rond maar weet diep in haar hart al dat ze Philip nooit meer zal zien, en als er dan op een dag ook nog een vliegtuig de vuurtoren neerschiet zijn al haar gebeurtenissen verleden tijd.
2 Het beschouwelijke deel

a. Paul Gallico was born in 1897 in New York City. During the first World War he served in de Marines. From 1922 till 1936 he was sports journalist In 1936 he bought a house in England and began to write, in 1941 The Snow Goose. He died in 1976.
b. The characters are:
Philip Rhayader
Psychically: 27 years, kind, helpful, painter of birds.
Personality: ugly, hunchback, warped, rippled, dark visage.
Frith(a)
Psychically: kind, absiding, helpful, often frightened.
Personality: young girl, prettty, pure Saxon, large boned, fair.
c. The story takes place on the Essex coast, between Chelmburry and Saxon. It takes place in the lighthouse and surroundings and in the sea. It could happen anytime but because of the happening that Philip gone away, it had to happen when there was a fight between the Britons and the German people.
d. The title is The Snow Goose because of the bird La Princesse Perdue witch was white with black spots, it was a snow goose.
e. What do you think about the book?

Which part of the book did you enjoy most?

Did you find the book easy/difficult to read?

Would you recommend this book to someone else?

REACTIES

B.

B.

Beetje statisch verslag. Mis het gevoel van het boek.

5 jaar geleden

Log in om een reactie te plaatsen of maak een profiel aan.