The cry of the panther door Adam Armstrong

Beoordeling 5.6
Foto van een scholier
Boekcover The cry of the panther
Shadow
  • Boekverslag door een scholier
  • Klas onbekend | 875 woorden
  • 6 december 2004
  • 16 keer beoordeeld
Cijfer 5.6
16 keer beoordeeld

Boek
Vertaald als
Het luipaardspoor
Auteur
Adam Armstrong
Taal
Nederlands
Vak
Eerste uitgave
2000
Pagina's
432
Oorspronkelijke taal
Engels

Boekcover The cry of the panther
Shadow
The cry of the panther door Adam Armstrong
Shadow

2 Gezinnen kamperen in de bossen van Idaho. Op een ochtend gaan 2 van de kinderen, Ewan Munro en Connla McAdam op zoek naar speerpunten. Ewans jongere zusje, Imogen, gaat ze achterna om ze te zoeken. Plotseling wordt ze overvallen door een beeld in haar hoofd. Ze ziet haar broer met zijn been vastzitten in een tak, terwijl hij keer op keer onder water wordt getrokken. Ontdaan door deze gebeurtenis keert Imogen terug naar de camping. Als even later Connla terugkeert naar de camping, zonder Ewan, neemt de ongerustheid toe. Er wordt een zoekactie op touw gezet, en Imogen besluit mee te gaan. Connla volgt haar, om haar te vertellen dat ze nog te klein is om mee te helpen zoeken. Maar het is uiteindelijk Imogen die, geleid door een onverklaarbaar gevoel van intuïtie, de juiste kant opgaat. Ze komt aan bij de Salmon River, en wanneer ze over de rand naar het water kijkt ziet ze een paar meter onder zich het lichaam van haar verdronken broer vastzitten in een tak. Het lichaam wordt uit het water gehaald, en net op het moment dat Imogen naar haar vader wil toegaan voor troost, ziet ze bij een boomstam een klein houten Indiaans beeldje staan. Ze steekt het beeldje in haar zak.
Het verhaal gaat 30 jaar later verder. Imogen woont inmiddels in Schotland, waar ze ook oorspronkelijk vandaan komt. Ze geeft les op een basisschool en houdt zich in haar vrije tijd bezig met het schilderen van landschappen en paardrijden. Ze is erg op zichzelf, en heel erg op haar rust gesteld. Het feit dat enkele mannen uit het dorp een oogje op haar hebben en voortdurend avances maken, vervult haar dan ook niet bepaald met vreugde. Wanneer ze tijdens een rit een arendsnest vindt, besluit ze de vogels zo goed mogelijk te beschermen tegen de eigenaar van het land waarop het nest zich bevindt, aangezien deze het niet zo heeft op vogels die zijn vissen opeten.
Aan de andere kant van de wereld woont Connla. Hij is beroepsfotograaf en is gespecialiseerd in katachtigen. Ooit redde hij het leven van een vrouwtjesluipaard, en deze is daardoor zijn maatje geworden. Wanneer Connla naar Engeland reist om naar een paar poema's te komen kijken, doet het verhaal de ronde over een zwart luipaard dat in de Schotse Hooglanden, en Connla reist vanuit Engeland door naar Schotland. Toevallig komt hij daar in een winkel ansichtkaarten tegen met afdrukken van olieverfschilderijen van Schotse landschappen. Op een van de kaarten staan een schilderij van een uitzicht. Het is het uitzicht op een meer vanuit een raam, en in het raamkozijn staan een klein houten Indiaans beeldje. Connla zoekt uit wie de schilder is van het schilderij. Zo vindt hij na 30 jaar Imogen terug. Aanvankelijk gaat het contact een beetje moeizaam, maar al snel wordt het vertrouwelijker. Connla durft Imogen niet te vertellen wie hij werkelijk is, en doet zich voor als John Brady. Terwijl het contact tussen deze 2 mensen sterker wordt, houdt Connla zich ook bezig met datgene waarvoor hij oorspronkelijk naar Schotland is gekomen. Hij trekt de heuvels in met een man, genaamd Harry Cullen, net als Connla geïnteresseerd in katachtige. Na een lange zoektocht vinden ze tot hun grote verrassing het luipaard. Cullens hond valt het luipaard aan, maar het luipaard doodt de hond. Connla kan maar net voorkomen dat Cullen het luipaard doodschiet. Wanneer ze weer terug zijn in de bewoonde wereld, vernielt Cullen op een nacht uit wraak de gipsafdrukken die Connla maakte van de pootafdrukken. Ook legt hij een wapen in Connla's auto.
Connla en Imogen zijn ondertussen verliefd op elkaar geworden. Ze besluiten samen een tocht te gaan maken te paard, om foto's te maken en te schilderen. Imogen gaat eerder terug naar huis en Connla trekt nog verder de heuvels in. Op het moment dat ze thuiskomt, komt Imogen een paar politieagenten tegen. Ze vragen haar naar John Brady en waar hij nu is. Dan vertellen ze haar wie hij echt is. Voor Imogen komt het nieuws aan als een klap. Ze wordt woedend en besluit hem nooit meer te willen zien.
Intussen heeft Connla een ongeluk gekregen en wacht hij wanhopig op hulp. Terwijl hij op de rotsen ligt, ziet hij datgene waarvoor hij naar Schotland kwam, een luipaard. Net op het moment dat hij denkt dat het te laat is voor hem, wordt hij gered door een groep klimmers. Het is Imogen die hem, wederom door haar sterke gevoel van intuïtie, heeft weten te vinden, en zo zijn leven redt.
Nadat Connla uit het ziekenhuis komt, besluit hij Imogen alles uit te leggen, ook omtrent haar broers dood. Hij vertelt haar dat Ewan en hij ruzie kregen, omdat hij een houten beeldje vond en Ewan het af wilde pakken. Er vond een worstelpartij plaats, en doordat Ewan te ver naar achteren liep, viel hij over de rand. Imogen gelooft Connla in de 1e instantie niet, maar later begint ze te twijfelen. Nadat Connla alles heeft verteld gaat hij weg. Hij vertrekt terug naar de VS, en besluit verder te gaan met zijn leven. Maar zowel Imogen als Connla hebben het moeilijk zonder elkaar. Connla besluit terug te gaan naar Schotland, en het verhaal eindigt ermee dat Connla Imogen opwacht op school.

REACTIES

Log in om een reactie te plaatsen of maak een profiel aan.