Gegevens
Titel: Jachtveld
Schrijver: Lee Child
Genre: thriller, misdaad
Samenvatting
Margrave, een klein dorpje ergens in de Verenigde Staten. Jack Reacher, ex-leger officier, komt er per toeval terecht en heeft de pech dat er een moord is gepleegd. Hij wordt gearresteerd. De rechercheur, Finlay, lijkt Reacher zijn verklaring te geloven maar commissaris Morrison ziet in Reacher de perfecte verdachte en verklaart hem gezien te hebben. Reacher wordt samen met de later gearresteerde Paul Hubble, ook een verdachte, een weekend in de gevangenis vastgehouden. Eerst redt Reacher het leven van Hubble in de gevangenis en wanneer hij na het weekend als vrij man bij Finlay is blijkt de vermoorde man Reacher's broer te zijn. Reacher wordt geholpen door de agente Roscoe, waarmee hij een verhouding begint. Geholpen door Finlay begint Reacher een zoektocht naar de oorzaak en de moordenaar(s) van zijn broer. Het blijkt het grote bedrijf Kliner te zijn dat geld witwast. Achtervolgt door leden van de bende, die geld witwast en die Reacher graag om zeep wil helpen weet Reacher uiteindelijk de zaak op te lossen. De prijs was hoog want al het geld werd uiteindelijk verbrandt en de bende werd uitgemoordt.11
Personen
Jack Reacher: een éénling, getraind om snel te kunnen denken en nog sneller te handelen. Hij heeft geleefd met en gejaagd op het ergste uitschot dat er bestaat: harde jongens uit het leger die het verkeerde pad op zijn gegaan. Jack Reacher is nu een -dat vinden de personen uit het boek- landloper. Zonder baan, zonder paspoort en zonder vast adres. Maar als iemand zijn hulp nodig heeft zal hij die geven. Hij is 35 jaar, opgegroeid in het leger en nu een ex-MP(millitaire politie). Hij heeft 13 jaar in het leger gezeten en zijn rang was majoor, hij is 1m95 en gebouwd om te vechten.
Finlay: een politieagent die Reacher helpt om de zaak op te lossen. Hij is hoofd recherche op het politiebureau in Margrave. Finlay heeft een vriend bij de FBI zitten. Later verraadt die vriend hem. Finlay vermoord hem net voor Picard Jack kan doodschieten.
Roscoe: zij is een politieagente in margrave en helpt ook mee de zaak op te lossen. Ze wordt onder druk gezet door de kleinzoon van meneer Kliner.
Paul Hubble: hij hoorde in het begin in de bende maar wilde er niet meer mee door gaan. Hij wordt bedreigt en wil geen klussen meer voor hun doen.
Joe Reacher: de broer van Jack Reacher, wordt vermoord door de bende omdat hij hun op het spoor is.
Morrison*: hoofdcommissaris in Margrave, wordt vermoord door de bende.
Picard*: de vriend van Finlay, FBI agent.
Baker*: politieagent in Margrave, hij speelt informatie door aan Kliner.
Kliner*: de baas van de Kliner stichting. Hij zorgt dat alle opdrachten worden uitgevoerd.
kleinzoon van Kliner*(wordt niet met naam genoemd):
Spivey*: de gevangenisbewaarder van de gavangenis waar Jack en Hubble in zaten.
*=die personen horen allemaal bij het complot.
Plaats
Het speelt zich allemaal af in het plaatsje Margrave(Amerika, Georgia), vooral op het politiebureau, in Hubble's huis en in de loodsen van Kliner.
Tijd
Het speelt zich af in deze tijd. De moderne tijd. Er zijn nieuwe auto's, technische apparaten. Er gaat ongeveer anderhalve maand voorbij in het boek. Ik heb ongeveer drie tot vier uur gelezen (397blz.). Het is in een chronologische volgorde geschreven. Er zijn geen flashbacks.
Begin
Het begint gewoon vooraan in het verhaal, Reacher wordt gearresteerd.
Jack Reacher zit lekker te ontbijten in een klein wegrestaurant en wordt ineens gearresteerd. Hij wordt verdacht van moord. Wat hij nog niet weet is dat het om zijn broer gaat. Hij wordt op het politiebureau ondervraagt maar weet niet waar ze het over hebben. Even later hoort hij dat het om zijn broer gaat en hij wordt onschuldig verklaart. Als er een lijstje met telefoonnummers verstopt in Joe's schoen wordt gevonden vind Jack het erg vreemd en zet hij het onderzoek van zijn broer naar Kliner voort.
Probleem
Jack's broer is op brute wijze vermoordt en hij wil uitzoeken waarom dat is gebeurd. Hij vindt een aantal rare aanwijzingen en zet een onderzoek voort waar zijn broer aan begonnen was. Daar stuit hij nog op veel problemen, van een bende die achter hem aan zit tot een gevangene die hem in elkaar wil slaan.(That's America)
Afloop
Jack Reacher vind een manier om de bende te slim af te zijn en zorgt dat de loods met al het geld in de fik komt te staan. Het einde is goed: het geld witwassen stopt, slecht: er worden een heleboel (on)schuldige mensen vermoord. Het is een open einde. Jack Reacher trekt weer naar een andere plaats waar hij hoopt niet zoveel problemen tegen te komen.
Perspectief
Door de ogen van de hoofdpersoon Jack Reacher.
Titel
De Nederlandse titel slaat nergens op. De Engelse titel is: Killing floor, wat slaat op een deel in de loods wat gebruikt werd om iedereen te vermoorden.
Beoordeling
(heel)Spannend: hèhè... eindelijk weer een spannend boek dat je niet kunt laten liggen als je er eenmaal in bezig bent! Niet zoiets als zo'n dom "puberproblemen"-boek van carry slee. Zij heeft alleen maar van die boeken waar geen actie in staat. Misschien is dit te veel actie maar ík kan het boek niet laten liggen. Een echte "pageturner".
Moeilijk: het is een best wel moeilijk boek (in het begin). Je moet het vanaf het begin goed lezen anders kun je het verhaal niet helemaal volgen. Er zijn een heleboel kleine aanwijzingen vooaraan in het boek verstopt. Het is vaak dat ze daar later op terug komt moet je dus wel nog weten wat ze bedoelen.
Realistisch: Je leest allerlei trucjes om mensen op te sporen, waar ze vandaan komen enzovoort. Dit zijn geen dingen waar je zelf nooit achter zou kunnen komen! Alles is zo gemaakt dat het ook in de werkelijkheid zou kunnen.
REACTIES
1 seconde geleden
J.
J.
goed
9 jaar geleden
Antwoorden