Boek:
Titel: Black Beauty
Schrijver: Anna Sewell
Wanneer speelt het verhaal zich af?
Het speelt zich in het verleden af, omdat er nog wordt gesproken over paarden die wagens moeten trekken enz.
Hoofdpersoon:
Naam : Black Beauty
M/V : Man
Leeftijd : Verandert in de loop van het verhaal (hij wordt ouder)
Beroep : Wagens trekken
Beschrijving van de hoofdpersoon:
Black Beauty is een mooi zwart paard. Hij vertelt over zijn leven, over wat hij en andere paarden hebben moeten doorstaan. Ondanks dat mensen hem pijn doen blijft Black Beauty altijd vriendelijk.
Welke andere personen spelen een rol in het verhaal?
Er spelen een hele hoop andere personen mee, maar vooral; Duchess, Ginger, Joe Green.
Hoe is de relatie / verhouding tussen deze personen?
Duchess is de moeder van Black Beauty. Ginger is een hele goede vriendin van Black Beauty. Joe green is als jongen stalknecht van Black Beauty, later als jongeman komt Black Beauty weer bij hem terecht.
Wat voor soort verhaal is het?
Het is een levensverhaal die je vanuit de ogen van een paard wordt verteld.
Verklaring van de titel van het boek:
De titel “Black Beauty” gaat over het leven van Black Beauty.
Eigen mening:
Ik vond meerdere delen interessant, maar het interessantst was wanneer Black Beauty verteld over hoe hij weer terug kwam bij Joe Green.
Welk persoon beviel mij het best? En waarom?
Black Beauty beviel mij het beste, omdat hij door de moeilijkste omstandigheden kon overleven, en omdat hij altijd vriendelijk tegen iedereen is.
Samenvatting:
Tot zijn vierde jaar leeft Black Beauty samen met zijn moeder en andere paarden in een fijne wei. Naarmate de jaren verstrijken wordt Black Beauty elke keer weer overgeplaatst naar een nieuwe stal, en een nieuwe baas. Sommigen behandelen hem goed, maar er zijn er ook bij die hem en andere paarden mishandelen door ze te hard te laten werken. Hij komt erachter hoe zwaar het is om een leven als paard te lijden.
Vele trieste momenten komen in zijn leven, zoals Ginger die het heel zwaar heeft en die later ook sterft door slechte omstandigheden.
Na vele slechte jaren komt Black beauty eindelijk bij een goede baas terecht, namelijk Joe Green, zijn vroegere stalknecht. Hier wordt hij goed behandeld en hij zal nooit meer hard hoeven te werken. Hier is hij net zo gelukkig als in zijn vroegere wei.
REACTIES
1 seconde geleden
R.
R.
ER word verteld over Ginger maar dat moet Gember zijn! En zijn moeder heet Hertogin en geen Duchess ofzo!
15 jaar geleden
AntwoordenS.
S.
black beauty is een merrie!!!!!
18 jaar geleden
AntwoordenL.
L.
black beauty is een man dus het is een hengst
10 jaar geleden
C.
C.
Black beauty is een Hengs/ruin!!!
6 jaar geleden
N.
N.
HeeYY ThnQ!! Kheb er veel aangehad!!
20 jaar geleden
Antwoorden-.
-.
wie is de uitgever?
20 jaar geleden
AntwoordenK.
K.
lettertype moest groter!!
20 jaar geleden
AntwoordenS.
S.
Heey bedankt voor je boekverslag...als ik die niet snel af had dan kon ik niet mee doen met me examen..
dus!! THNQ
20 jaar geleden
AntwoordenT.
T.
Hertogin = Duchess (in engels) Gember = Ginger ( in engels)
En Black Beauty is geen merrie hij is een hengst! Laat je niet misleiden door de naam!
14 jaar geleden
Antwoorden-.
-.
ik moet ook beschrijving van de plek waar het zich afspeelt geven maar dat kan toch niet??:S
14 jaar geleden
AntwoordenD.
D.
ik denk dat jullie een verkeerd vertaalde versie hebben gelezen. black beauty is een hengst en het is gewoon ginger. in de nederlandse vertaling is dat misschien gember, maar een naam hoor je niet te vertalen. ginger dus
14 jaar geleden
AntwoordenI.
I.
kijk tuurlijk word er ginger en dutchess gezegd, wij zagen de film bij engels, en het speelt zich af in engeland, dus niet steeds zo klagen! Het is vertaald naar NL!
13 jaar geleden
AntwoordenL.
L.
Hey black beauty heeft toch 2 namen welke zijn dat ?
11 jaar geleden
AntwoordenL.
L.
als goed is heeft black beauty gewoon 1 naam enzoniet dan zal ik het niet weten
10 jaar geleden
L.
L.
ik heb hier echt heel veel aan gehad egt top want ik was super laat met me boekverslag en nu heb ik dit gewoon in het Engels overgeschreven xxx top dank je
10 jaar geleden
AntwoordenE.
E.
Ja ik ook. In het engels overgeschreven!
9 jaar geleden
B.
B.
Thxx men! Heb er aardig wat aan gehad?
8 jaar geleden
Antwoorden