Titel: Der Computerdieb
Auteur: Emil Zopfi
Aantal bladzijden: 127
Uitgave: Rowohlt Taschenbuch Verlag GmbH
Thema: Criminaliteit
Hoofdpersoon
De hoofdpersoon heet Marc, volledig: Markus Hartmann. Over zijn uiterlijk wordt niet veel vertelt, maar er wordt wel gezegd dat hij donkere ogen heeft waarvan er één een “glasoog” is. Hij heeft toen hij klein was een oog verloren. Hij heeft zwart-bruin haar en een bloempot kapsel. Hij staat ook op de voorkant van het boekje. Maar je kunt niet met zekerheid zeggen dat hij dat is.
Samenvatting
Het boek gaat over Marc die nog bij zijn moeder woont. Hij is goed met computers en dan vooral in programmeren. Hij heeft geen computer van zichzelf maar wil er graag eentje hebben, maar omdat hij geen geld heeft besluit hij er eentje te stelen…
Met de krantenwagen rijdt Marc richting het gebouw van ICS, een groot computerbedrijf. Het is donker. Hij wacht tot de nachtbewaker Heilmann, een vriend van zijn moeder, weg is. Dan glipt hij naar binnen en neemt de lift. Dan steelt hij een Golden Arrow computer, op dat moment de beste computer. Eenmaal thuisgekomen beseft Marc dat het systeem niet werkt zonder systeemdiskette.
De volgende dag brengt Marc de computer samen met een paar andere spullen naar een hobbycentrum om deze daar zolang mogelijk te verstoppen. Dan gaat hij weer terug naar ICS om daar een systeemdiskette te stelen. Als hij later teruggaat naar het hobbycentrum om de diskette uit te testen zit er een man achter zijn computer. Hij heet Andreas. Samen ontdekken ze dat de Golden Arrow en de diskette tegen illegaal gebruik beveiligt zijn.
Op school wordt Marc door meester Roth bij zich geroepen om over zijn toekomst te praten. Na school gaat Marc bij René langs. Hij vraagt René of hij aan wat computerspullen kan komen. René weet niet of dat wel lukt.
’s Nachts gaat Marc naar Andreas toe. Ze gaan proberen de diskette te kraken. Terwijl ze dit doen valt Marc in slaap. Als hij wakker wordt is de systeemdiskette door Andreas gekraakt! In het hobbycentrum wordt er even later aan de deur geklopt. De politie! Ze weten alles. Marc en Andreas worden naar ICS gebracht. Na wat gepraat zegt de baas van ICS dat hij de computer kado geeft als ze vertellen hoe ze hem gekraakt hebben. Marc wil daar een nachtje over slapen. Als ze naar beneden gaan ziet Marc Renate met haar brommer staan. Marc springt achterop en samen rijden ze hard weg.
Eigen mening
Het is best wel een leuk boek. Het is alleen wel wat moeilijk omdat het Duits is en je moet wel wat van computers weten. Gelukkig was dat laatste bij mij niet zo’n probleem maar ik denk dat het voor andere mensen best lastig kan zijn. Ook heeft het boek een beetje een raar einde. Wegrijden op een brommer? Waar is de achtervolging? Er had iets meer actie in gemogen van mij, verder is het een goed boek.
REACTIES
1 seconde geleden
T.
T.
het klopt niet wat hier staat want hier staat dat marc de computer naar huis brengt maar hij brengt het naar het vrijetijdscentrum
19 jaar geleden
AntwoordenS.
S.
hoihoi
echt beterz dat jij die samenvatting heb gemaakt, want ik vind dat boekje too boring om te lezen. gewoon een lomp boekje vind ik het, maarja.
doeg greets me
21 jaar geleden
AntwoordenM.
M.
heel erg bedankt!!!! ik snapte geen hol van het boekje!!!! nu maar hopen op een goed punt.
groetjes maaike 2 havo/vwo
21 jaar geleden
AntwoordenF.
F.
Heb je misschien nog iets meer informatie over dit boek?
Dat zou ik namelijk erg fijn vinden
als ik klaar ben zet ik min verslag ook op scholieren.com
thanx
Falco
21 jaar geleden
AntwoordenL.
L.
Hey hey
Ik vond je verslag heel erg goed, er zat een goed verhaal in ensow echt heel cool!!! TOPPIE als je meer boekverslagen hebt laat het me ff weten dn ga ik ff kijke Kus lisan
21 jaar geleden
AntwoordenS.
S.
Heej Stefan echt bedankt voor dit uitreksel want ik heb het boek nu in vmbo 4 voor Duits en ik snap er echt niks van....Dit helpt me zeker op weg in 't boek...Dankje
Groetjes Sabine
21 jaar geleden
AntwoordenS.
S.
Heel erg bedankt!
21 jaar geleden
AntwoordenD.
D.
dank je wel!!!!
21 jaar geleden
AntwoordenB.
B.
eey bedankt je bent de enige die dat boekje op internet heeft gezet zonder jou had ik t niet kunnen maken (mijn tentamen dan) hahah majah bedankt een dikke x voeg me anders toe op msn xxxxx brigitte
21 jaar geleden
AntwoordenR.
R.
Beste Stefan.
ik moet een leesverslag maken over 'Der computerdieb', net zoals jij (ooit) gedaan hebt.
Morgen moet ik het inleveren...
Maar ik snap niet wie rene en renate zijn.
groeten en alvast bedankt,
ragnar
21 jaar geleden
AntwoordenK.
K.
vet relax
20 jaar geleden
AntwoordenR.
R.
ej goed gedaan man ik heb alleen 1 vraag wie is renaten kan je daar misschien iets over vertellen? groetjes Rick
20 jaar geleden
AntwoordenK.
K.
hey man evht vet cool, nou hoef ik hem zelf niet te lezen!
mzzl!
20 jaar geleden
AntwoordenJ.
J.
leuk verslag ik had er veel aan
Met vriendelijke groet,
Jantine
20 jaar geleden
AntwoordenB.
B.
Hee stefan,
goed verslag, Bas
20 jaar geleden
AntwoordenC.
C.
Chill man, nu hoef ik niet te lezen.
13 jaar geleden
Antwoordeneen scholier
een scholier
Wat een leuk verslag! Netjes hoor! Call me 065756831
1 jaar geleden
Antwoorden