Foo Fighters

Beoordeling 7.5
Foto van een scholier
  • Biografie door een scholier
  • Klas onbekend | 511 woorden
  • 18 maart 2013
  • 2 keer beoordeeld
Cijfer 7.5
2 keer beoordeeld

Taal
Nederlands
Vak

Foo Fighters

Foo Fighters is een rockband uit Amerika opgericht door Dave Grohl. De huidige bandleden zijn: Dave Grohl (zanger), Nate Mendel (bassist), Pat Smear (gitaar), Taylor Hawkins (drummer) en Chris Shifflet (gitaar).

Dave Grohl had de Foo Fighters opgericht nadat de band “Nirvana” waar hij in drumde, was gestopt. Hij had een aantal liedjes die hij had gemaakt opnieuw opgenomen in zijn kelder en ze op een cassette gezet. Hij wou zijn eigen naam er niet opschrijven omdat ze de muziek dan direct zouden linken aan Dave Grohl, de drummer van Nirvana, dus schreef hij er maar een bandnaam op: Foo Fighters. Hij speelde alle instrumenten zelf in en noemde het album ook Foo Fighters. Hij heeft ook ondertussen nog even gedrumd bij Queens Of The Stone Age.

Even later formeerde hij een band met allemaal leden die uit bandjes kwamen die uiteen zijn gegaan. Nate Mendel en William Goldsmith, ex-leden van Sunny Day Real Estate en Pat Smear, ex-gitarist van The Germs en van Nirvana vormden toen mee The Foo Fighters. Even later werd William Goldsmith vervangen door drummer Taylor Hawkins. Pat Smear verliet de groep eventjes maar zit er nu terug bij en gitarist Chris Shiflett, ex-gitarist uit No Use For A Name kwam ook bij de Foo Fighters terecht.

De Foo Fighters hun eerste festivaloptreden was in 1995 in Hasselt op pukkelpop en ze zijn al verschillende keren terug gekomen naar België. Dit jaar zijn ze weer te zien op pukkelpop als headliner.

Het hoogtepunt van hun carrière is zeker hun optreden in het Wembley stadium in Londen voor maar liefst 90.000 man dat na een uur al uitverkocht was en waar ze een 2e optreden de dag erna voor hebben moeten boeken, ook uitverkocht. Hiervan is ook een dvd gemaakt.

Typisch Foo Fighters is dat ze altijd heel grappige en belachelijke videoclips maken waar ze grappige kapsels hebben en meestal verkleed zijn in van alles en nog wat. Zo hebben ze op het liedje “big me” een videoclip gemaakt in de vorm van een reclamespot voor “Footos”, een variant op mentos met gevolg dat altijd als ze dit nummer spelen de fans met mentos beginnen te gooien. Dus hebben ze het nummer zelfs uit hun show moeten wissen.

De Foo Fighters hebben nog vele albums en singles gemaakt en zijn ondertussen heel bekend over de wereld. Ik vind ze zo goed omdat ze heel goede muziek maken en omdat het mij heel sympathieke mensen lijken. Ik ben ook een beetje fan van Dave Grohl zelf omdat hij heel goed kan drummen en een kei mooie stem heeft. Ik citeer Kurt Cobain even wanneer hij belde naar zijn manager om te melden dat Nirvana een nieuwe drummer heeft gevonden: “Butch, we have the best drummer in the world. He’s the greatest drummer in the world. I’m not kidding you. He’s awesome dude!”. Ik heb zelfs een paar cd’s ervan bij. Ik zal er eens een liedje van op zetten…

REACTIES

Log in om een reactie te plaatsen of maak een profiel aan.