Uitgaan

Beoordeling 4.3
Foto van een scholier
  • Betoog door een scholier
  • 5e klas havo | 543 woorden
  • 10 oktober 2002
  • 43 keer beoordeeld
Cijfer 4.3
43 keer beoordeeld

Taal
Nederlands
Vak

Woorden: 530
Betoog nederlands over veilig uitgaan.

Veilig uitgaan

De meeste jongeren gaan na een week werken en school lekker feesten en lol maken. Helaas gaat dit feesten elk weekend in elke stad wel gepaard met veel geweld, veel vandalisme en er gebeuren veel ongelukken die meestal worden veroorzaakt door drank. Is het nog wel mogelijk om ontspannen uitgaan? Wat moet er veranderen om het uitgaan veiliger en plezieriger te maken?

Is het nu nog mogelijk om ontspannen uit te gaan? Deze vraag is alleen maar te beantwoorden door het aan de mensen(over het algemeen jongeren) te vragen. In Amsterdam, een stad waar veel criminaliteit voorkomt, heeft 82% last van de andere mensen die uitgaan. En dit is dan in de zin van last van schreeuwende mensen die veel vandalisme plegen en geweld. Zelf ga ik ook wel vaak uit. Dat is in Beusichem bij ’t Zoetzand en in Zoetermeer bij discotheek Amphion. In Beusichem zijn er na sluitingstijd heel vaak gevechten, en dit zijn bijna altijd kleine groepjes met jongens. Om te voorkomen dat mijn vrienden en ik in zo’n gevecht terechtkomen gaan we altijd een kwartier voor sluitingstijd weg en zo hebben wij in ieder geval geen last van andere jongeren. Maar het rare is dat in Zoetermeer (een bijna 4x zo’n grote stad als Culemborg) veel minder geweld voorkomt bij uitgaansgelegenheden. Er is wel meer beveiliging en dat is logisch omdat het een grotere stad is maar dan zouden ze bij ’t Zoetzand toch ook wel meer beveiliging neer kunnen zetten?
Wat moet er veranderen om het uitgaan leuker en veiliger te maken? De jongeren zelf zouden er ook wat aan kunnen doen. Ze zouden meer op moet letten wat ze drinken en hoeveel ze drinken. Zelf kan je dit niet zo goed in de gaten houden dus zouden je vrienden je moeten waarschuwen als je over de grens gaat. Ook zouden er camera’s moeten komen om de jongeren aan de ene kant een veilig idee te geven maar aan de andere kant het idee dat ze in de gaten worden gehouden en dat ze dus geen vandalisme moeten plegen en dat ze niet meer kunnen wild plassen. Meer politie zou ook goed zijn hiervoor gelden dezelfde regels als bij camera’s maar de politie heeft nog een extra voordeel dat is dat het ook daadwerkelijk de jongeren kan pakken bij bijvoorbeeld vandalisme. Maar een nadeel is dat ze niet alles kunnen zien en met camera’s is dat dus weer een voordeel. Dan hebben we nog de horeca zelf die ook kan ingrijpen op de jongeren. Ze zouden in hun discotheek of café camera’s kunnen plaatsen of een extra uitsmijter neerzetten die de boel in de gaten houdt. Ook het personeel van het desbetreffende café of discotheek zouden de jongeren in de gaten moeten houden. Ze zouden als er problemen zijn dat moeten melden aan de uitsmijters en als iemand al licht dronken is hem of haar geen alcohol meer schenken.

De conclusie is eigenlijk heel simpel. Om het uitgaan veiliger en leuker te maken moet er meer beveiliging komen die het allemaal in de gaten houdt. Er zouden meer camera’s, uitsmijters en politie agenten moeten komen. Zelf ben ik het hier compleet mee eens.

REACTIES

Log in om een reactie te plaatsen of maak een profiel aan.