Ik ga m’n betoog hebben over Lonsdale jongeren. Ik heb voor dit onderwerp gekozen omdat het me wel interessant leek en omdat het nu steeds vaker op de tv komt.
Ik ben niet tegen het merk Lonsdale, wel ben ik ertegen waarop veel mensen (met name jongeren) dit merk dragen.
Waarom gebruiken mensen kleding om hun mening te uiten? Ze willen op een simpele manier hun mening uiten over andere culturen. De ‘Lonsdale jeugd’ maakt hier gebruik van en kan op een nog niet strafbare manier racistische uitingen geven aan omstanders.
Na de moord op Theo van Gogh laait de discussie weer op, dit vooral na de brandstichting in een basisschool in Uden. De discussie over “Lonsdale”jongeren, moeten we de kleding nu wel of niet toelaten op school? Op een aantal scholen aantal scholen zijn er al Lonsdale verboden dit gaat misschien wel een beetje ver maar helpt wel. Want we moeten er natuurlijk wel voor zorgen dat mensen zich niet bedreigd voelen.
Mensen die Lonsdale dragen en er extreem rechtse bedoelingen meehebben kan je herkennen aan de bomberjacks en kisten met witte veters die ze dragen. Jongens hebben in de meeste gevallen ook een kaal geschoren hoofd. Dit is het beeld van een neo–nazi. Een bomberjack is echter niet altijd racistisch bedoeld. Integendeel zelfs, bomberjacks zijn gemaakt in de jaren 50 - 60 voor Amerikaanse luchtmacht of marine mensen. Als bij voorbeeld een piloot een crash maakte in het water en het overleefde kon hij de bomberjack binneste buiten doen -daarom is de binnen kant oranje. Oranje valt veel meer op dan zwart, dus als ze geluk hadden werden ze gered. Sommige neo-nazis dragen bomberjacks, maar ook mensen die er geen verdere bedoelingen mee hebben dragen ze dus.
Ook is er een naam verzonnen voor “LONSDALE”
L - Laat
O - Ons
N - Nederlanders
S - Samen
D - De
A - Allochtonen
L - Landelijk
E - Executeren
Lonsdale is van oorsprong een nietsvermoedend kledingmerk, dat niet bedoeld is als een racisten merk. Lonsdale is zelfs nog door Mohammed Ali gepromoot. maar het wordt steeds vaker met extreem rechts vergeleken. Is het dan terecht om deze kleding te verbieden op scholen? Ik vind van wel, scholen moeten het recht hebben om zulke merken te verbieden, want “het dragen van Lonsdale in groepsverband, zou de tegenstellingen tussen verschillende groepen leerlingen versterken.
Doordat Lonsdale een racistische uiting heeft, is de spanning tussen allochtonen en Nederlandse rechts-extremistische jongeren groot. Het gevolg is een gespannen sfeer op scholen, wat medescholieren een onveilig gevoel geeft. Ook is het dragen van Lonsdale kleding een oorzaak van agressie tussen allochtonen en Nederlandse jongeren. Als Lonsdale verboden zou worden, zou de agressie minder worden, wat voor een veiliger gevoel op scholen zorgt.
Bovendien is een kledingverbod juridisch mogelijk “ dit geldt dan wel voor alle leerlingen en niet voor een bepaalde groep”
Toch zijn er veel mensen die vinden dat Lonsdale niet verboden mag worden, omdat iedereen recht heeft op een vrije meningsuiting. Daar ben ik het niet mee eens, discriminatie wordt in de grondwet eigenlijk ook niet toegestaan. Een verbod van Lonsdale kleding levert alleen maar voordelen op. Na onderzoek is namelijk gebleken dat het geweld tussen allochtonen en Nederlanders met Lonsdale door dit verbod af zal nemen. “De groepen en hun opvattingen bestaan nog steeds, maar sinds het verbod zijn er minder incidenten op school” Verder zijn er mensen die vinden dat je door Lonsdale nú te verbieden op den duur álle merken wel kunt gaan verbieden. Hier ben ik het niet mee eens, want als alle merken met naam verboden zijn, komen er wel weer nieuwe merken of nieuwe manieren om zich te onderscheiden of aan te hangen bij een bepaalde gedachte.
Het merk Lonsdale heeft zelf niets met extreem rechts te maken en maakt dat ook duidelijk met acties.
Lonsdale wil er dan ook alles aan doen om van de negatieve publiciteit af te komen. Ook de verkoopcijfers worden er niet beter van want mensen die niet behoren tot de lonsdale jeugd zijn bang om dit merk te kopen omdat ze bang zijn om voor neo-nazi en/of racist uitgescholden te worden.
Oplossingen zijn er genoeg. Lonsdale heeft onlangs nog een grote actie gestart om dit negatieve effect weg te krijgen. Ze zijn begonnen met label van hun artikelen. Op deze labels staat: Lonsdale Loves All Colors. Dit verwijst erna dat Lonsdale niet met deze bedoelingen het merk heeft gemaakt. Een volgende oplossing die bedacht is, is het sponsoren van verschillende grote festiviteiten. Hierbij denken we aan festiviteiten als ‘Dance For Life’. Ook besteedt ‘Lonsdale aandacht aan anti-racisme festiviteiten. Een andere oplossing was het laten dragen van de truien door belangrijke en bekende mensen.
Ik ben dus niet tegen het merk lonsdale maar wel op de manier hoe dit door veel mensen gedragen wordt.
Dit was mijn betoog. Zijn er nog vragen?
REACTIES
1 seconde geleden
A.
A.
In alinea 3 staat dat je neo nazi's herkent aan kisten, bomberjack, kale koppen etc....Maar een bomberjack is niet racistisch in tegendeel zelfs, bomberjacks zijn gemaakt in de jaren 50 - 60 voor Amerikaanse luchtmacht of marine mensen. Als bij voorbeeld een piloot een crash maakte in het water en het over leefde kon hij de bomberjack binneste buiten doen (daarom is de binnen kant oranje). Oranje valt beter op dan zwart, dus als ze geluk hadden werden ze gered. Dat nou sommige neo nazi's bomberjacks dragen is het nog niet voor neo nazi's. Ik zelf draag er soms een maar ik heb veel Turkse en Marrokaanse vrienden en zij weten dat bomberjacks niet nazi is. Dus zou u zo vriendelijk willen zijn om dat stukje te veranderen?
17 jaar geleden
AntwoordenP.
P.
Welke bronnen heb je voor dit betoog gebruikt? Zou je de eventuele sites kunnen geven?
20 jaar geleden
AntwoordenS.
S.
hoi ik draag ook lonsdal en heb en kale kop maar ik bedoel het niet rasisties al denkt men het vak welik draag het om dat ik het mooi vind er zijn wel rasisten die mij er op aan spreeken maar dan zeg ik dat ik het dom gelul vind gr sebastiaan
20 jaar geleden
AntwoordenJ.
J.
in je betoog schrijf je dat het probleem wel opgelost word als je het merk Lonsdale verbied.
maar als je de geschiedenis bekijkt zie je dat dit absoluut een drogreden is. zo was het voor nazi's in Duitsland verboden om bomberjacks met kisten en opgerolde broekspijpen boven legerkisten te dragen. hierna gingen nazi's schoenen dragen waar een grote N op stond. dit stond voor hen voor Nazi. ze kiezen dus weer een ander merk om zich als groep met elkaar te identificeren. je zegt in je betoog in feite dit zelf al. door te zeggen dat de gedachte van de groep niet weg is, maar alleen het merk.
20 jaar geleden
AntwoordenI.
I.
lonsdale betekend laat ons nederlanders samen de allogtonen LANDELIJK EXCUTEREN!!
20 jaar geleden
AntwoordenH.
H.
Hey,
Ik vind jou werkstuk over lonsdale een beetje heel erg te ver gaan. Ik ben zelf een R&B fan en ik draag Karl Kani kleding volgens de media dragen meeste allochtonen deze kleding, en worden veel mensen als gevaarlijk beshouwd, en ik zal je verzekeren dat ik een nederlander ben, blanke huid enzo. Mijn vrienden voornamelijk buitenlanders houden van dezelfde muziek, zelfde kleding style. Maar ik heb ook andere vrienden waarom ik vaak uitga en die dragen lonsdale kleding, ik was op een Hardcore X heeft waar iedereen lonsdale draagt terwel ik en mijn vrienden karl kani kleding droegen, vele waren 'zwart' als je het zo wilt noemen niemand kon elkaar op het feest en we hebben de helle avond met zijn 20en tussen een stuk of 700 'lonsdale jongeren' gedanst met en zonder meiden, gezellig met die gasten gepraat en alles ging gewoon normaal zoals het hoort.
Het valt allemaal best mee je krijgt misschien een enkeling die wel fel er op tegen is, er zijn zelfs 'zwarte' mensen die lonsdale dragen.
Ik weet dat je niet tegen het merk bent maar wel tegen die mensen die het dragen? Het zijn de leuke gasten daar wil je echt wel een avond mee stappen geloof me :-)
20 jaar geleden
AntwoordenJ.
J.
heej ik heb eindelijk een goede bron gevonden voor me forumdisciusie... jij hebt een aantal punten er in die me goed kunnen helpen!!
20 jaar geleden
AntwoordenM.
M.
Ff een reactie op je artikel scholieren.com:
niet alle lonsdragers zijn racistisch hoor!!!
20 jaar geleden
Antwoorden