Hoe goed is jouw kennis over wachtwoorden? 🔐
Test jezelf met deze quiz!

Doe de quiz!

abortus

Beoordeling 7.2
Foto van een scholier
  • Betoog door een scholier
  • 4e klas vwo | 360 woorden
  • 4 juli 2007
  • 25 keer beoordeeld
Cijfer 7.2
25 keer beoordeeld

ADVERTENTIE
Examenstress? Niet met Examenbundel!

Over minder dan drie weken zit je jouw examens te maken. Slaat de examenstress toe? Sla nog snel Examenbundel, Samengevat en Examenbuddy in voor je probleemvakken en own je examens! Jij. Kunt. Dit.

Ik wil slagen
Abortus moet mogelijk blijven

Abortus is het abrupt onderbreken van een zwangerschap door een medische ingreep. Er zijn verschillende methoden voor, zoals het innemen van de abortuspil de zuigcurettage en prostaglandinebehandeling.

In Nederland is vaak een discussie over het feit of abortus toegestaan moet blijven of moet worden afgeschaft. Ik vind dat het toegestaan moet blijven.

Wanneer een meisje of een vrouw verkracht is, vind ik dat een abortus zeker mogelijk moet zijn, want de verkrachte persoon moet de verkrachting kunnen verwerken en een kind dat uit een verkrachting voort komt, zal de moeder steeds weer aan de verkrachting terug doen denken. Zij zou dan waarschijnlijk ook nooit van het kind gaan houden, waardoor het kind zichzelf minderwaardig vindt en misschien zelfs psychische problemen krijgt.
Ten tweede vind ik dat als iemand aan alcohol of drugs verslaafd is, abortus ook mogelijk moet zijn. Er kan dan namelijk niet goed voor het kind gezorgd worden.
Verder vind ik dat een abortus ook overwogen moet worden als de moeder een erfelijke ziekte heeft of ongeneeslijk ziek is en dat het een zeer grote kans is dat de baby dezelfde ziekte ook heeft of krijgt. Als mensen er niet voor kiezen om een abortus te laten doen dan zou het kindje ook ernstig ziek kunnen zijn en in een leven vol pijn en medicijnen moeten leven, daar zou ik persoonlijk niet voor kiezen.
Daarnaast zijn er ook veel mensen tegen abortus, vanwege hun geloof. In de Bijbel staat immers ‘gij zult niet doden’ en de gelovigen zien abortus als moord. Het is inderdaad zo dat je een nieuw leven beëindigd met het plegen van een abortus maar een abortus wordt alleen gedaan als het kind nog niet alleen in leven kan blijven. Daarom zie ik dit niet als moord.

Kortom, het verbieden van abortus zou in de meeste gevallen niet alleen voor de vrouw vreselijk zijn maar ook voor het kind. Tegenstanders van abortus zouden daarom ook meer rekening moeten houden met de gevolgen van ongewenste zwangerschappen, zoals het lijden van gehandicapte kinderen, geldnood en toekomstverwachtingen.
Niemand wil graag een abortus ondergaan maar het is in veel gevallen wel een verstandige beslissing.

REACTIES

Log in om een reactie te plaatsen of maak een profiel aan.