ordening-letterlijk opruimen of rangschikken,alle onderdelen zijn met opzet zo bij elkaar gezet alle onderdelen hebben een goede plek gekregen.
compositie-letterlijk samenstellen, de manier waarop de onderdelen van een beeld ten opzichte van elkaar zijn geplaatst.
dynamisch-alles heel bewegelijk is de vormen en kleuren zijn erg druk.
contructie- een aantal losse onderdelen die zijn samengevoegd tot 1 stevig geheel de onderdelen blijven zichtbaar
statisch-horizontaal geplaatste vormen geven meestal een rustige en stevige indruk.
verticaal positie- een ordening waarbij de b.l kleurigste grootste vormen in verticale richting zijngeplaatst> altijd statisch.
houding van menselijk figuur, waarbij 1 been het lichaam draagt : standbeen. en het ander min of meer vrij te bewegen is : speelbeen.
formeren- voorwerpen rangschikken die verplaatsbaar zijn zonder verbindingen te gebruiken de onderdelen vormen samen nieuw geheel> vb. tafel dekken
Hoofdstuk 13 + 14
ADVERTENTIE
Studeer met een open blik
Een studie die filosofie, psychologie en sociologie combineert, en waarin je ook nog eens goed leert te reflecteren en gesprekken te voeren – klinkt dat als jouw droomstudie? Dan is de bachelor Humanistiek misschien iets voor jou.
Kom kennismaken op de Open Dag van zaterdag 15 maart.
Meld je aan voor de Open Dag

REACTIES
1 seconde geleden