Titel: Fairy Tale
Auteur: Alice Thomas Ellis
Uitgegeven in: 1996
Personages
Eloise: Ze is verveeld en wilt iemand die haar werk kan waarderen en ze wilt een baby. Ze maakt nachthemden en onderrokken voor een winkel in de stad. Ze vindt mannen maar dom en maar voor één doel nuttig. Zij en Simon gaan in het woud wonen om haar spirituele roots te ontdekken. Ze houdt van netheid en orde.
Simon: Eloise's echtgenoot. Voordat ze naar het woud van Wales verhuizen was Simon een gewone, aardige jongen met een goed carrière-vooruitzicht. Nu werkt hij met hout. Hij is erg rationeel.
Eloise en Simon zijn geen goed koppel.
Clare: Eloise's moeder. Joods.
Miriam: Clare's oudste vriendin. Ze drinkt veel wodka.
Moonbird: Spirituele, new age, vriend. Erg dol op Native Americans (Indianen).
Korte samenvatting
Eloise en Simon zijn verhuisd van het stadsleven naar het woud in Wales. Zij doet handwerk en hij houtwerk. Eloise is dolgelukkig in het woud, maar mist nog één ding – een baby. Simon is hier nog niet klaar voor en zorgt ervoor dat Eloise haar moeder en een vriendin van haar moeder (Clare en Miriam) langs komen, om haar af te leiden van haar moedergevoelens. Clare en Miriam, oudere single “Londoners” die wel van een borrel houden, vinden het pastorale leven in het woud maar vreemd. Zo'n vreemde gebeurtenis is bijvoorbeeld als Eloise thuis komt in een enorme regenbui, maar zelf is ze droog gebleven. Wat ook niet normaal is dat er keer op keer vier mannen in pak aan de deur komen. Eloise gedraagt zich steeds vreemder.
Op een begeven moment komt Eloise terug met een baby. De rest vraagt zich af of Eloise zwanger was zonder dat zij het wisten. Bij de dokter komen ze er achter dat Eloise borstvoeding kan geven, dit betekent dat ze dus zwanger was. De baby is erg bleek, heeft groene ogen en zilverachtig haar. Eloise is helemaal geobsedeerd door de baby en merkt niets meer om zich heen. Als Clare en Miriam terug lopen vinden ze een half opgegeten man. De kat lijkt bang te zijn voor de baby. Als Eloise even weg is en Miriam op de baby past, gaat de baby zitten, praten en drinkt zelfs wodka. De vier mannen komen aan de deur en leggen uit dat Eloise de baby nooit had mogen meenemen. De baby is een “changeling” (wisselkind). De vier mannen zorgen voor feeënwodka , die er voor moet zorgen dat iedereen alles vergeet, en nemen het kind mee. Op een picnic schenkt Miriam Eloise en Clare een wodka in, maar Clare schenkt Miriam ook een speciale wodka in. Allemaal worden ze na een tijdje wakker en zijn ze alles vergeten. Ze besluiten terug te gaan naar de stad. De vrouwen herinneren zich af en toe kleine dingen, maar weten alleen dat ze “iets” zijn vergeten.
Dit boekverslag is bewerkt en vertaald door de redactie.
REACTIES
1 seconde geleden