Eindexamens 2025

Hier houden we je op de hoogte van het laatste eindexamennieuws. Volg ons op YouTube of Tiktok.

Rubriek lezen: eindexamens

Door Kim

Dit jaar nog niet aan de beurt, maar stiekem wel al benieuwd naar hoe jouw examens volgend jaar of pas nog later zullen zijn? Alvast wat inspiratie opdoen is een eitje, want er zijn genoeg Nederlandse boeken aan de stress en spanning van het examenjaar gewijd. Daarom: vier tips voor eindexamenboeken. Geen leerstof, wel leesstof.

Bint - Ferdinand Bordewijk [127 pagina's]

Bint is een schooldirecteur van orde en tucht. Hij neemt de nieuwe leraar De Bree aan, die hij meteen in het diepe gooit. De Bree moet aan de bak in eindexamenklas 4D, bijnaam 'De Hel', de klas die de vorige leraar heeft weggepest. Bint leest best lekker weg en ondanks dat '75 jaar oud' echt verschrikkelijk klinkt, is het boek blijkbaar nog behoorlijk actueel: rotklassen bestonden vroeger dus ook al...

Mijn tante Coleta - R.J. Peskens [176 pagina's]

De ik-figuur zit in zijn examenjaar als zijn 33-jarige oom Piet met de negentienjarige leipe Coleta trouwt. Een mega-leeftijdsverschil dus, wat door de familie niet bepaald wordt gewaardeerd. Terwijl de eindexamens naderen, raken ze steeds beter met elkaar bevriend. Je voelt 'm al aankomen: die gierende hormonen van die twee tieners veroorzaken een hele hoop rotzooi. Ook al best een oud boek: 35 jaar.

Kartonnen dozen - Tom Lanoye [158 pagina's]

Auteur en hoofdpersoon Tom vertelt over zijn jeugd t/m het einde van de middelbare school aan de hand van een aantal dozen vol herinneringen. Erg knap is dat Tom nog voor z'n eindexamen ontdekt dat hij homo is, maar daar eigenlijk helemaal niet zo'n big deal van maakt. Ik ga 'm zeker lezen!

De laatste schooldag - Jan Siebelink [216 pagina's]

Deze verhalenbundel gaat niet zozeer over de laatste schooldag van examenleerlingen, als wel over die van docenten die besluiten te kappen met hun baan in het onderwijs vol problemen. De leraren komen een beetje over als sukkeltjes die niet weten wat ze met de leerlingen aanmoeten. Best interessant om die situatie eens van de kant van de docent te bekijken. Jan Siebelink staat bekend om de dikke pil Knielen op een bed violen met veel godsdienstig gewauwel, maar deze lijkt in niets daarop.

Deze rubriek wordt in samenwerking gemaakt met Stichting Lezen, zij hebben er verstand van. Dat wil zeggen dat de redactie van Scholieren.com wordt geholpen bij de zoektocht naar boeken die in de lijst passen, maar als we de boeken kut vinden, zeggen we dat ook gewoon.

Gepubliceerd op 22 mei 2011


ADVERTENTIE
Welke studie past bij jou? Doe de studiekeuzetest!

Twijfel je over je studiekeuze? Ontdek in drie minuten welke bacheloropleiding aan de Universiteit Twente het beste bij jouw persoonlijkheid past met de gratis studiekeuzetest.

Start de test

Alles over de examens in je timeline?