Eindexamens 2025

Wat vind jij van onze examenberichtgeving? Geef je mening

Wat vind jij van onze examenberichtgeving? Geef je mening

Kauwgom voor de examens

Door Kim

"We willen dat leerlingen zo goed mogelijk presteren, dus zullen we kauwgom uitdelen tijdens de eindexamens," zegt de rector van het Almere College in Kampen.

Twee leerlingen hebben daar een einde gemaakt aan het kauwgomverbod op hun school. Tijdens toetsen mag er voortaan wél gekauwd worden, tijdens examens deelt school zelfs uit. Hoe de fuck..?

 "Vwo'ers Joline Wierda en Lionne Grootjen zijn twee dames die wel van een kauwgompje houden," vertelt rector Frank Merten als we hem bellen. Zij wilden voor hun profielwerkstuk onderzoek doen naar het effect van kauwgom kauwen op je schoolprestaties.

Wetenschappelijk onderzoek

"Daarvoor hebben ze de hulp van een kauwgomfabriek en een hoogleraar ingeschakeld. Bij een stuk of tien leerlingen voerden ze vervolgens een mini-wetenschappelijk onderzoek uit om de effecten van kauwgom kauwen te meten. Ze hebben zelfs speeksel afgenomen bij hun medeleerlingen," blikt Merten terug. 

De conclusie: kauwgom kauwen zorgt voor stressvermindering, en dat kan weer hogere cijfers opleveren. Voor hun profielwerkstuk kregen Joline en Lionne een 9.1 én complimenten van de rector, die meteen besloot het kauwgomverbod deels op te heffen. Hij wil immers dat z'n leerlingen hoge cijfers halen...

Pakje op tafel

"Tijdens toetsen is kauwgom kauwen niet langer verboden, en tijdens de eindexamens gaan we zelfs kauwgom uitdelen aan de leerlingen. Door op elke tafel een pakje te leggen, bijvoorbeeld," licht hij toe.

En de gewone lessen dan? "Daar blijft kauwgom gewoon verboden. Het is voor docenten niet echt lekker om voor een klas vol malende kaken te staan." Sowieso is de regel nog niet definitief: als in juni blijkt dat de hele school volgeplakt is met kauwgomresten, kappen ze er weer mee. Merten: "Kauwgom hoort in de prullenbak. En smakken en bellen blazen is verboden. Ook tijdens de examens ja."

 

Update 10 april: vorige week donderdag zijn Joline en Lionne in de prijzen gevallen met hun PWS: ze wonnen de derde prijs én de publieksprijs van de Jan Kommandeurprijs van de Rijksuniversiteit Groningen, zie hier. Gefeliciteerd dames!

Gepubliceerd op 14 maart 2012


Reacties Reacties

0

💜 Lucht je hart, help elkaar en blijf respectvol 💜

Lees onze volledige Communityregels

Bezig met laden...

Praat mee!

0 / 5000 tekens

Afbeelding toevoegen
Of kies voor een Account aanmaken
ADVERTENTIE
Maak kans op 50 euro Bol.com tegoed 💜

Scholieren.com wil weten hoe school écht is voor jou. Vul de vragenlijst in (7 - 10 min) en laat weten wat er beter kan. Wij luisteren — en je maakt kans op 50 euro 💶

Doe mee

Alles over de examens in je timeline?

Ga jij volgend jaar studeren?

Meld je aan voor nieuwsbrief van Studenten.com voor tips om alles uit je studentenleven te halen 💛