Een kleine groep vmbo gt-scholieren maakte vandaag hun examen muziek. Volgens scholieren die we kort spraken, zat er veel klassieke muziek in het examen. We zijn nog op zoek naar meer reacties van scholieren, dus laat je horen in de comments! Wij verzamelen hier ook reacties van een docent en het LAKS. Hoe ging het bij jou?
Het examen zit erop — goed gedaan! Wij zijn benieuwd hoe jij het hebt ervaren.
- Welke muziekstukken zaten in het examen?
- Was het moeilijk of viel het mee?
- Ging alles goed met de techniek?
💬 Deel wat je is bijgebleven van dit examen en lees hoe anderen het vonden.
Reacties van scholieren
"Ik vond de toets niet per se erg lang maar wel echt moeilijk. Je moest sommige antwoorden uit een muziekfragment halen wat ik persoonlijk erg moeilijk vond. Er waren 5 mensen tegelijk met mij klaar. Dit was na ongeveer een uur, maar ook zij vonden het erg moeilijk."
- Dante (15)"Ik vond deze toets heel lastig. De vragen waren duidelijk, maar het geluid erbij niet. Ook de plaatjes leken op elkaar, het was lastig te zien. Bij de open vragen konden veel antwoorden goed zijn, dat is een positief iets. Voor de rest vond ik deze toets te lastig.
- Isa (16)Reactie van een docent
"Ik vond het best wel een leuk examen eigenlijk. Ik weet niet of de leerlingen het leuk vinden, maar de muziek was heel gevarieerd. Het begon met een heel oud Italiaans soort volkslied, maar ook OneRepublic, Danny Vera en moderne klassieke stukken kwamen voorbij.
Wat me opviel was dat er veel dubbele vragen waren, vragen waar je meerdere antwoorden uit de vraag moest halen. Bij de voorgaande examens waren de vragen simpeler, dan stond er bijvoorbeeld 'welk koperen blaasinstrument hoor je?', maar nu vroegen ze 'welke 2 dezelfde koperen blaasinstrumenten hoor je?' Dat is wel te doen, maar het was geen makkelijk examen.
De opbouw lijkt wel op examens van vorige jaren, alleen de inhoud is dus wel iets lastiger. Ook moest je goed lezen, bijvoorbeeld 25 is best een lange, ingewikkelde vraag. Daarmee wordt het examen taliger, jammer, want het gaat eigenlijk om de muziek. Ik verwacht dat de n-term wat hoger zal liggen dan vorig jaar, toen was het 1,0."
- Rudolf Draijer, docent muziekReactie van het LAKS
"Er zijn een aantal klachten binnengekomen over het vmbo-examen muziek. Zo waren de vragen niet altijd duidelijk en was er bij sommigen iets mis met het volume van de koptelefoons."
- Fé Swets, klachtenlijncoördinator van het LAKS
Reacties Reacties
2💜 Lucht je hart, help elkaar en blijf respectvol 💜
Lees onze volledige Communityregels
Vince
A. Besseling