wat wil je worden - vrachtwagenchauffeur

Beoordeling 5.5
Foto van een scholier
  • Werkstuk door een scholier
  • 4e klas vmbo | 2056 woorden
  • 4 juli 2007
  • 45 keer beoordeeld
Cijfer 5.5
45 keer beoordeeld

ADVERTENTIE
Welke studie past bij jou? Doe de studiekeuzetest!

Twijfel je over je studiekeuze? Ontdek in drie minuten welke bacheloropleiding aan de Universiteit Twente het beste bij jouw persoonlijkheid past met de gratis studiekeuzetest.

Start de test
PTA Opdracht Economie: vrachtwagenchauffeur
Mijn Mening.

Ik vind dit een leuk vak omdat je niet altijd op de zelfde plek werkt. Je ziet weinig mensen dat is wel een nadeel. Veel mensen in mijn familie zijn of worden vrachtwagenchauffeur.

Wat houd mijn werk in en wat vind ik daar leuk aan.

Het leveren en vervoeren van goederen bij bedrijven e.d. ik vind dit leuk omdat je veel vrijheid hebt en veel ziet.

Waar kan ik de opleiding volgen.

Personenauto rijbewijs (B)
Er wordt gelest in de Volkswagen Golf. Ook bestaat de mogelijkheid om te lessen in een automaat, eveneens de Volkswagen Golf. Tevens zijn er aanpassingen aanwezig voor mensen met een handicap die willen rijden, zoals handbediend gas en rem. Onze werkwijze is als volgt:
• De vorderingen van alle rijlessen worden op een instructiekaart bijgehouden
• Je rijdt in een Volkswagen Golf
• Je krijgt in principe altijd les van dezelfde instructeur
• examenreserveringssysteem van het CBR
• Boven de 35 lesuren ontvang je examengarantie, d.w.z. mocht je de eerste keer zakken dan wordt de tweede aanvraag door ons betaald.
• Hoog slagingspercentage. Ongeveer 80 % slaagt de eerste keer voor het rijbewijs B.

Voor meer informatie: bel met Rijschool Roordink Putten, tel. 0341 - 353294 of Barneveld, tel. 0342 - 400457.

Chauffeursdiploma
Van Wikipedia
Ga naar: navigatie, zoek
In Nederland moet een ieder, die een bus of een vrachtauto van een in Nederland gevestigde werkgever of eigenaar bestuurt, naast het rijbewijs C of D vaak ook in het bezit te zijn van het Chauffeursdiploma. De verplichting dat diploma of een gewaarmerkt afschrift te kunnen tonen is geregeld in art. 2.7.2. van het Arbeidstijdenbesluit Vervoer en heet officieel een door Onze Ministers erkend getuigschrift van vakbekwaamheid, waaruit blijkt dat de bestuurder met goed gevolg een opleiding voor bestuurder van een autobus, onderscheidenlijk van een vrachtauto, heeft gevolgd.
De bestuurder is verplicht dit diploma te hebben behaald als:
• deze voor zijn beroep rijdt;
• geboren is na 30 juni 1955.
Voor de bestuurder van een vrachtwagen geldt de verplichting uitsluitend, als hij of zij rijdt met een motorrijtuig of combinatie waarvan de toegestane maximummassa meer dan 7500 kilogram bedraagt. Officieel heet dit diploma het CCV-B diploma Beroeps- en Eigen Goederenvervoer.
Vrijgesteld zijn onder meer bestuurders:
• die minder dan 12 uur per week beroepsvervoer verrichten;
• die over een omwisselbaar buitenlands (groot) rijbewijs beschikken;
• bestuurders met leerproblemen; en
• bestuurders van voertuigen van bepaalde publieke diensten zoals rioleringsdiensten, de diensten van de water-, gas- en elektriciteitsvoorziening, de gemeentereiniging, de vuilnisophaling, en de telefoon, de post, de radio-omroep, de televisie.
Ook de bestuurder van een taxi is in Nederland verplicht het chauffeursdiploma te hebben. Elke taxichauffeur moet namelijk beschikken over een zogenaamde chauffeurspas, die door de inspectie van het ministerie van Verkeer- en Waterstaat uitsluitend wordt verstrekt aan iemand die over rijbewijs-B beschikt en het chauffeursdiploma kan tonen.
Het Nederlandse chauffeursdiploma zal in 2009 worden vervangen door het Europees Vakbekwaamheidsdiploma.

Om in het bezit te komen van dit chauffeursdiploma moet de kandidaat drie certificaten behalen. Dit zijn de examens:
• Verkeer C (Vrachtwagen) of D (Autobus)
• Techniek CCV-B
• Administratie Goederenvervoer CCV-B
Theorie Verkeer
U kent vast nog wel de vragen uit het theorieexamen voor het rijbewijs B. "U wilt hier keren, mag dat?" Dit examen is eigenlijk precies het zelfde, alleen worden de vragen toegespitst op het vrachtverkeer. Zoals hoe je moet rijden met een aanhanger of oplegger, defensief rijgedrag, zuinig rijden etc. Om het examen te mogen doen moet de kandidaat 18 jaar of ouder zijn. Het behaalde certificaat is een jaar geldig
hier wordt de kandidaat geleerd hoe het motorische gedeelte van de vrachtwagen werkt. Het doel is dat men kleine reparaties aan de vrachtwagen zelf kan verhelpen en belangrijke informatie kan bieden bij het inschakelen van een hulpdienst. Om examen te mogen afleggen moet de kandidaat minimaal 17 jaar zijn. Het behaalde certificaat is twee jaar geldig.
[bewerk] Theorie Administratie
In dit onderdeel van het CCV-B diploma wordt alles wat te maken heeft met de administratie als beroeps goederenchauffeur aangeleerd. Hierbij valt te denken aan de administratie die men moet bijhouden, het rijtijdenbesluit, nationale- en internationale regelgeving en de vergunningen die men nodig heeft om beroepsgoederenvervoer te mogen verrichten. Om examen te mogen doen moet de kandidaat minimaal 17 jaar zijn. Het behaalde certificaat is twee jaar geldig.
[bewerk] Verkrijgen van het diploma
Indien alle drie de examens binnen één jaar na aanvang van de cursus Chauffeursdiploma CCV-B behaald zijn, krijgt men automatisch het Chauffeursdiploma. De geldigheid van het deelcertificaat Techniek en Administratie is twee jaar, en voor Verkeer één (1) jaar. Er zijn verschillende mogelijkheden om het Chauffeursdiploma te halen. Zo kan een kandidaat er bijvoorbeeld ervoor kiezen om het diploma op een eigen tempo te behalen door zelfstudie middels een schriftelijke cursus bij bijvoorbeeld het LOI. Een andere optie is het volgen van de lessen bij de verkeersschool. Een combinatie van beide is ook mogelijk. Zo de kandidaat bijvoorbeeld administratie en verkeer schriftelijk volgen en techniek bij de verkeersschool.
[bewerk] Geldigheid
Heeft een kandidaat het volledige chauffeursdiploma gehaald, maar is nog niet begonnen met lessen dan moet deze er rekening mee houden dat deze op het praktijkexamen alle drie de geldige certificaten toont aan de examinator. Het tonen van het volledige chauffeursdiploma is niet toegestaan! De certificaten techniek en administratie zijn twee jaar geldig, en verkeer een jaar. Is de kandidaat gezakt en een van de drie certificaten is bijna verlopen of kan de kandidaat pas op herexamen gaan nadat één van de certificaten is verlopen, dan dien deze voor dat onderdeel wat verlopen is opnieuw examen te doen, zodat men drie geldige certificaten kan tonen aan de examinator. Het chauffeursdiploma wordt pas geldig de kandidaat het rijbewijs C heeft gehaald. Pas als de kandidaat het rijbewijs C heeft behaald, verkrijgt het chauffeursdiploma zijn levenslange geldigheid.
[bewerk] Vakdiploma
Het CCV-B diploma Beroeps- en Eigen Goederenvervoer is een vakdiploma, en bedrijven (en ook particulieren) kunnen subsidies krijgen bij het volgen van de opleiding. Bovendien is de opleiding ook aftrekbaar bij de Belastingdienst, wat het volgen van de opleiding weer aantrekkelijk maakt voor particulieren die de opleiding geheel zelf moeten betalen.

Het grote werk, voor een ieder die aan de slag wil in de transportsector of gewoon voor zijn eigen bedrijf groot wil kunnen rijden.
Er wordt gelest in een MAN F 2000. Deze vrachtwagen kenmerkt zich door het bedieningsgemak en zeer goede rijeigenschappen. Voordat je met deze rijopleiding begint moet je in het bezit zijn van rijbewijs B. Men kan een reguliere cursus volgen of een spoedopleiding. Informeer naar de mogelijkheden.
De praktijklessen en examens vertrekken vanaf onze locatie in Putten. Het is ook mogelijk om de praktijklessen te starten vanaf onze locatie in Barneveld.
Sinds 1 oktober 2003 moet je in het bezit zijn van het chauffeursdiploma, voordat je praktijkexamen mag afleggen.
Het chauffeursdiploma bestaat uit de volgende modules:
• Verkeer
• Techniek
• Administratie Goederenvervoer
Vanaf 01-01-2005 wordt het examen voor administratie en techniek schriftelijk afgenomen. Dit examen duurt 30 minuten en op de uitslag kan worden gewacht.
Deze cursussen worden in Putten en Barneveld gegeven, zowel een avondopleiding als een zaterdagopleiding.

Medische keuring:
Met ingang van 1 januari 2005 is men verplicht om zich te laten keuren door een ARBO arts. Op het gemeentehuis moet je eerst een Eigen Verklaring halen en deze meenemen naar de keuring. Dit formulier wordt samen met een kopie van het uittreksel opgestuurd naar het CBR. Na ongeveer 4 weken heb je de Verklaring van Geschiktheid in huis. Dit papier moet je tonen bij je praktijkexamen. Bij onze Rijschool is een lijst beschikbaar met Arbo diensten, die de keuring verzorgen.

Voor meer informatie:
bel met Rijschool Roordink Putten, tel. 0341 - 353294 of Barneveld, tel. 0342 - 400457.

Inleiding:
Het Arbeidstijdenbesluit stelt het bezit van een bewijs van vakbekwaamheid verplicht voor beroepschauffeurs die ná 30 juni 1955 zijn geboren. Zo’n bewijs van vakbekwaamheid is het CCV/B-diploma. Samen met het rijbewijs C geeft het de bevoegdheid tot het beroepsmatig besturen van solovoertuigen (zonder aanhanger) met een toegestaan max. gewicht boven de7500 kg.

Inhoud van de cursus:
De cursus bestaat uit drie onderdelen:

Verkeer C, over de verkeersregels die specifiek gelden voor zware voertuigen.

Techniek, over de technische kant van het voertuig.

Administratie Goederenvervoer, over de administratieve afhandeling van de lading, vervoersdocumenten e.d.
Frequentie
De opleiding start 1 x per maand
Duur
De opleiding bestaat uit 3 modules. Elke module duurt 3 dagen, en elke module wordt gestart in een nieuwe week.
Cursusplaats
Nieuwegein, Den Bosch of In-Company
Cursustijden
08.30 tot 16.00 uur.
Soort examen
Audiovisueel en schriftelijk
Vooropleiding en/of toelatingseisen
Lager onderwijs, goede beheersing van de Nederlandse taal, rijbewijs B of theoriecertificaat B; minimum leeftijd 18 jaar.
Bijzonderheden
De examens moeten binnen een termijn van één jaar met goed gevolg zijn afgelegd om in het bezit te komen van het CCV/B-diploma Goederenvervoer. Het examen Verkeer C is hetzelfde dat moet worden afgelegd voor het rijbewijs. Zolang het nog binnen de termijn van één jaar valt, hoeft het niet te worden overgedaan.
Benodigdheden voor inschrijving en examenaanvraag
• Volledig ingevuld inschrijfformulier
• Kopie geldig legitimatiebewijs
Cursusgarantie
De docenten en instructeurs streven er naar, dat elke cursist slaagt op het eerste examen. Mocht het door wat voor omstandigheden zo zijn dat de kandidaat een herexamen heeft, dan bieden wij de mogelijkheid om dat gedeelte van de cursus gratis opnieuw te volgen.
Per cursus(module) brengen wij euro 45,00 in rekening voor administratiekosten, lunchkosten, koffie/thee en diversen.

Voorwaarden:
- de cursist moet iedere les volledig aanwezig zijn geweest
- alle huiswerkopdrachten moeten zijn gemaakt (beoordeling docent)
- alle financiële verplichtingen aan EW&L moeten zijn voldaan
- inzet, houding en motivatie t.a.v. de cursus moeten voldoende tot goed zijn geweest (beoordeling door docent)

De regeling cursusgarantie is niet van toepassing bij:
- Onbeschoft gedrag tijdens de cursus en/of examen, te laat komen voor het examen en ongeldige of geen legitimatie bij het examen.
- Het niet voldoen aan een van de bovenstaande voorwaarden.
Onderdeel Verkeer
• Cursuskosten € 180,00
• Examenkosten € 45,00
• Lesmateriaal € 40,00

Onderdeel Techniek:
• Cursuskosten € 170,00
• Examenkosten € 55,00
• Lesmateriaal € 40,00

Onderdeel Administratie:
• Cursuskosten € 170,00
• Examenkosten € 55,00
• Lesmateriaal € 40,00
CCV-B Compleet:
• Cursuskosten € 520,00
• Examenkosten € 155,00
• Lesmateriaal € 120,00

J. van Reenen Barneveld b.v. is een flexibel transportbedrijf dat nationaal en internationaal zijn sporen heeft verdiend en uitblinkt in efficiëntie en betrouwbaarheid. Ruim 65 jaar lang bezorgen we goederen snel en tegen een scherpe prijs op de plaats van bestemming. Met gepaste trots wijzen we ook op onze trouwe en tevreden klantenkring. Graag willen wij ook u van dienst zijn.

Missie van de organisatie van Reenen Transport
Het internationaal en nationaal schadevrij organiseren van goederentransporten op een zo veilig mogelijke manier met inachtneming van de geldende wet- en regelgeving en gangbare normen en waarden, waarbij gelet wordt op een duurzame relatie met klanten, leveranciers, personeel en andere belanghebbenden. Kwaliteit, veiligheid, gezondheid en milieu zijn integrale onderdelen van het bedrijfsbeleid.
Van Reenen Transport is een specialist op het gebied van nationale en internationale groupage van palletgoederen. Voor de juiste uitvoering van haar taken wordt voor distributie aangepast materiaal ingezet.

Waar kan ik de opleiding gaan volgen?

Van: www.hoornbeeckcollege.nl
Onderwijsassistent - BOL (niveau 4)
CREBO-nummer: 10710
Mogelijk op de locatie(s):Amersfoort, Apeldoorn, Goes, Kampen, Rotterdam
Deze opleiding duurt drie jaar. Je kunt daarna in het gewone basis primair onderwijs gaan assisteren. Je begeleidt bijvoorbeeld leerlingen die moeite hebben met leren of kleine groepen leerlingen die van de leerkracht instructies hebben gekregen. Verder assisteer je bij het klaarzetten van het lokaal en het voorbereiden van het lesmateriaal. Ook breng je leerlingen praktische vaardigheden bij, zoals handen wassen, tanden poetsen en aan-/uitkleden bij de gymlessen. Tijdens de opleiding word je voorbereid op dit boeiende beroep. De ontwikkeling van je pedagogische en didactische kwaliteiten staat daarbij centraal. Ook algemene aspecten van het functioneren in een school komen aan de orde. Verder leer je allerlei onderwijsprocessen te begeleiden.
Aan het einde van de opleiding kun je kiezen voor extra ondersteunende lessen voor doorstroming naar het HBO. Bij verschillende PABO-instellingen duurt de opleiding dan drie jaar in plaats van vier jaar.
Je hebt voor deze opleiding een diploma VMBO in de kaderberoepsgerichte, gemengde of theoretische leerweg nodig. Ook kun je deze opleiding volgen als je een bewijs van overgang hebt naar havo-4 of vwo-4.
Van: http://www.driestar-educatief.nl/Hogeschool/Pabo/Verkorte+route/

Driejarige route voor gediplomeerden MBO OA niveau 4
Als je MBO OA niveau 4 als vooropleiding hebt, kun je een driejarig maatwerkprogramma volgen, afgestemd op je vooropleiding en de manier waarop jij gewend bent te werken. Volg je op dit moment een OA-opleiding aan het Hoornbeeckcollege en wil je onze pabo gaan doen, dan bieden we je een extra service om de aansluiting MBO-HBO soepel te laten verlopen: in je laatste jaar aan het Hoornbeeckcollege krijg je gastcolleges aangeboden.

REACTIES

Log in om een reactie te plaatsen of maak een profiel aan.