Inhoudsopgave
opdracht A
opdracht C
opdracht E
Bronvermelding
Bronvermelding:
- voorplaat HEB IK VAN DE SITE WWW.MEDIATHEEK/THINKQUEST.NL - plaatje bij opdracht a HEB IK VAN WWW.BATAVUS.NL . - de informatie over sportdranken heb ik van DE VOLGENDE SITE’S WWW.AVZAANLAND.NL/MEDISCH/SPORTDRANKEN.HTM EN VAN WWW.MEDIATHINKQUEST.NL . - de plaatjes bij opdracht E over doping heb ik van www.nature.com , www.preparation-physic.net . de informatie over doping heb ik van www.necedo.nl , www.angelfire.com/ab/ergo/mail.html en van www.patientenlijn.nl/patindex.html Opdracht A:
A1: Beschrijf 3 situaties waarin het even minder goed gesteld was met je lichamelijke en /of psychische gezondheid. Geef een verklaring.
- ik heb een tijd niet kunnen sporten omdat ik geopereerd was aan me oren. Als je een operatie hebt ondergaan mag je een aantal dagen niet al te actief zijn en sporten dus helemaal niet. Je conditie gaat dan ook weer achter uit.
- ik heb ook een tijd last gehad van me knie. Er zat een stukje kraakbeen in dat groeide. Het was niet erg maar het moest er wel uit gehaald worden. Het betekende dat ik voor dat we het ontdekte ik al een paar maanden niet kon sporten en na de operatie moest ik ook een paar maanden rust houden. daarna moest ik ook weer helemaal wennen aan sporten. Als je zolang niet hebt gesport moet je lijf er weer helemaal aan wennen je conditie is dan ook weer helemaal weg gezakt.
- Voor de rest heb ik niet echt veel klachten gehad over me psychische en lichaamelijke gezondheid.
Bewegen is goed voor je gezondheid! Geef dit an met argumenten die betrekking hebben op zowel lichhamelijke als psychische gezondheid.
Sporten heeft grote invloed op je lichamelijke gezondheid omdat je lichaam in goede condititie blijft. Je voelt je fit en je hebt zo ook minder kans op ziektes. Op je psychische gezondheid heeft ook zeker veel invloed. Als je goed gesport hebt kan dat vaak een opluchting geven. Je lichaam kan na en dag gewerkt te hebben zo weer goed ontspannen. Je kan je na het sporten fit voelen. En na een goede sportprestatie kan je je voldaan voelen. opdracht E: doping zijn middelen die je kan gebruiken bij het verbeteren van je sportprestaties. Het kan je goed helpen of het goed is, is een ander verhaal. Het kan zelfs gevaarlijk zijn je kan er dood aan gaan. Doping is eigenlijk een soort drugs je kan er verslaafd aan worden en het kan soms verschijnslelen die niet goed zijn. je hebt je zelf niet meer in de hand vaak treed er agressief gedrag op. Er zijn verschillende manieren om doping binnen te krijgen bijvoorbeeld door drankjes, tabletten en drugs.
Welke 3 vormen/soorten doping worden het meest gebruikt? En beschrijf van elk van de drie de effecten op het lichaam.
er zijn veel verschillende soorten doping. De doping wordt in verschillende takken van sport elkekeer weer anders gezien. In sommige sporten helpen bepaalde doping helemaal niet en bij andere weer wel. In sommige takken zijn daarom sommige doping wel toegestaan ze helpen dan toch niet. Als het gaat om sporten waarbij je een goede conditie nodig hebben zoals duur sporten worden vooral veel bloed doping gebruikt. deze zorgenvoor meer energie. Ik zal eerst iets over anabole vertellen want dit is een sort overkoepelende soort doping.
anabolen steroide is eigenlijk een verzamelnaam van verschillende soorten doping waaronder nandrolon en testosteron. Ik zal staks wat over nandrolon vertellen maar eerst iets over anabole. Anabole lijken kwa chemische struktuur erg op het mannelijke hormooon testosteron. Maar het is iets anders wat schadelijk is voor het lichaam.het heeft uiteraard goede effecten maar ook slechte hier zijn er een paar.
• Vergroting van de spiermassa met meer spierkracht; • Bij een man: remming van de zaadproductie (herstelt zich weer), verkleining van de zaadballen, vergroting van de penis(herstelt niet), langdurige erecties die pijnlijk kunnen zijn, vergroting van de prostaat, versterking van de geslachtsdrift of soms vermindering, agressie, borstvorming; • Bij een vrouw kunnen ontstaan: mannelijke kenmerken, zoals verlaging van de stem, baardgroei en haaruitval. Verder vergroting van de clitoris, toename van de geslachtsdrift. Effecten op stem, clitoris en haaruitval zijn grotendeels onomkeerbaar; • Verder: Versterking van de botten, verstoring van de zouthuishouding, verhoogde bloeddruk, ongunstige effecten op de bloedvetten (cholesterol), stoornissen in de leverfunctie, stoornissen in de bloedstolling.
De klachten kunnen groter worden als je er meer van in neemt er treedt ook versnelde aderverkalking op. Als je een grotere dosis in neemt is het trouwens niet zo dat je dan ook betere prestaties kan leveren.
Dit zijn de meest voorkomende doping:
- amfetaminen - nandrolon - cocaine
Amfetaminen:
Amfetaminen worden gebruikt als stimulatoren
De effecten zijn:
• het kan je een gevoel van zelfvertrouwen
• vermoeidheidsgevoel verminderen.
Nandrolon: Nanadrolon is een stof in je lichaam die je al van je zelf hebt. Als je er te veel van heb dan kan dat betekenen op gebruik van doping. Nanadrolon zit ook in varkensvlees dat je dus binnen krijgt als je het eet. De laaste tijd is het gebruik een stuk terug gelopen omdat het zeer makkelijk is op te sporen.Nandrolon is vrij lang na gebruik nog op te sporen in de urine en is de meest gevonden stof bij dopingcontroles; tussen 1990 en 1997 is de stof 1649 keer aangetroffen in de urine van sporters. Nandrolon stimuleert de aanmaak van eiwitten in de spieren en gaat ook de afbraak van eiwitten tegen met als gevolg dikkere en sterkere spieren. Deze effecten treden met name op wanneer er intensief getraind wordt en de voeding voldoende eiwitten bevat. Nandrolon lijkt erg op testostero die ook erg hoog staat van de meest voorkomende doping. De effecten van nandrolon zijn :
De opdracht gaat verder na deze boodschap.
Verder lezen
REACTIES
:name
:name
:comment
1 seconde geleden
J.
J.
he hoi goed werkstuk , ik kan er heel veel van gebruiken voor mijn werkstuk over doping voor lo bedankt
mzzl jb
20 jaar geleden
Antwoorden