Geef je mening over een nieuwe jongerencampagne, en maak kans op een bol.com cadeaubon van 25 euro! Jouw antwoorden zijn anoniem en helpen ons om jongeren beter te begrijpen!

Doe mee!

Morgenster door Ellen Tijsinger

Beoordeling 6.1
Foto van een scholier
Boekcover Morgenster
Shadow
  • Boekverslag door een scholier
  • 1e klas havo | 476 woorden
  • 12 september 2001
  • 189 keer beoordeeld
Cijfer 6.1
189 keer beoordeeld

Boekcover Morgenster
Shadow
Morgenster door Ellen Tijsinger
Shadow


Boekverslag:

Titel: Morgenster
Auteur: Ellen Tijsinger
Soort boek: avonturenboek

De hoofdpersoon:
Thomas heeft een somber karakter en draagt vrijwel alleen 2e handskleding. Het probleem is da thij wordt gepest en dat hij geen moeder meer heeft.

De andere personen:
Milou: halfzusje van Thomas , heel aardig
Joke: stiefmoeder van Thomas
Rosa: het straatmeisje

Waar en wanneer speelt het verhaal zich af:
Op school bij Thomas en bij hem thuis. Het verhaal speelt zich in deze tijd af, maar kan ook in de toekomst.

De mogelijke bedoeling van de schrijver:
Je moet proberen blij te zijn met wat je hebt.

Mening:
Ik vind dit een zielig boek want ik vind dat je niet iemand moet pesten omdat ie minder geld heeft of er minder goed uitziet.

Schrijver:
Ellen Tijsinger werd op 7 september 1947 geboren in Utrecht.In 1970 trouwde ze en ze kreeg een dochter en een zoon. Op school vond ze het nooit zo leuk, je moest veel en mocht weinig. Ze schreef onder de les gedichten.Ze heeft een paar jaar les gegeven in handenarbeid op een havo /vwo.
Daarna schreef ze teksten voor de zanger Benny Vreden. Later ging ze kinderboeken schrijven.

Samenvatting:
Thomas is een jongen die gepest wordt op school. Ze pesten hem omdat hij 2e hands kleding draagt en goede cijfers haalt.
Zijn moeder is er niet meer en nu heeft hij een stiefmoeder Joke en een stiefzuster Milou.
En een halfbroertje lexje (bonkie) .Thomas heeft ook een krantenwijk en dan gaat hij altijd bij een meneer (waar hij de krant brengt) thee drinken voordat hij naar school gaat.
Hij komt ook een meisje Rosa tegen die zwerft op straat.Hij verkoopt voor haar de krantjes die ze gemaakt heeft zodat ze geld verdient. Op school steken ze (jongens uit zijn klas) zijn banden lek en ze gooien thee in zijn tas.Als hij een tussenuur heeft gaat hij naar huis en onderweg komt hij Rosa tegen, die voor hem nog een goede fietsband heeft en die zet Thomas op zijn fiets, want ze hadden zijn band weer lekgestoken.
Hij gaat daarna mee naar Rosa’ s huisje. Ze woont in een ziekenwagen. Als ze binnen zijn verteld Thomas van alles over het pesten op school en dat hij in 2 vwo zit. Later op school kreeg hij een briefje waarop stond dat hij gepakt zou worden na schooltijd, maar toen de bel ging kwam de wiskundeleraar naar hem toe en vroeg of hij zijn oude computer wilde hebben. Dat wilde hij wel.
Daarna rende hij weg de school uit en reed snel naar Rosa.Daar waren alle ruiten ingeslagen.en er lag vuurwerk. Later bleek dat ze in een huis was opgenomen tijdelijk (voor onderdak).Later ging ze met Thomas mee naar huis.
Een paar dagen later ging ze naar een oom in Amsterdam en daar bleef ze.Later kwam ze weer bij haar moeder en ze kreeg een gewoon leven.

REACTIES

A.

A.


Hoi schaapje,


bedankt he voor je uitreksel!!!!!


haha

24 jaar geleden

D.

D.

Wat voor cijfer had je ik moet namelijk ook een boekverslag maken

xxxx deesje (ik zit ook in de 1e klas)

24 jaar geleden

A.

A.

hallo

ik vin het echt heeeeel cool hoor ik heb er ook veel gebruik van kunnen maken maar er kon nog wel iets meer bij vond ik nou doeggie dikke (K)uzzies anne

23 jaar geleden

R.

R.

o heel goed gemaakt het kan niet beter

22 jaar geleden

G.

G.

ik vind dit een egte slechte verslag! hier kan ik nix van af halen!sorry te slecht! volgende keer beter!:D

22 jaar geleden

G.

G.

ik vind dit een egte slechte verslag! hier kan ik nix van af halen!sorry te slecht! volgende keer beter!:D in houd is niet g0ed!! verdelin oog nie man sooryyy!!! paece and respect!

22 jaar geleden

H.

H.

goed gedaan

22 jaar geleden

I.

I.

niet goed

21 jaar geleden

T.

T.

mooi

21 jaar geleden

R.

R.

goeie samevating

21 jaar geleden

A.

A.

Er zitten best veel details tussen bij de samenvatting . maar verders is het toppie!

18 jaar geleden

S.

S.

Slecht.

15 jaar geleden

Log in om een reactie te plaatsen of maak een profiel aan.

Andere verslagen van "Morgenster door Ellen Tijsinger"