Titel van het boek: Kappen
Naam schrijfster: Carry Slee
Het boek is uitgegeven in het jaar: 1999
Het boek heeft 144 bladzijdes
De personen:
Sander: Sander zit in de 2e. Hij is verliefd op Indra. Indra heeft de ziekte van Pfeiffer en niemand wil haar geloven, maar Sander gelooft haar wel. Hij heeft het zelf namelijk ook gehad. Hij heeft 2 vrienden die op een andere school zitten, maar of het ook echt zijn vrienden zijn? Op school heeft hij ook wel vrienden, maar bij hen komt hij niet vaak.
Indra: Indra zit bij Sander in de klas. Indra is erg verliefd op Sander en wil graag verkering met hem, maar zij denkt dat Sander niet op haar is. Ze is erg rustig en heeft een vriendin die Heike heet. Indra heeft de ziekte van Pfeiffer.
Heike: Heike gelooft niet dat Indra de ziekte van Pfeiffer heeft en krijgt daar ruzie over met Indra, want Heike zegt dat Indra zich aanstelt. Heike heeft een vriendin Dana. Daar trekt ze mee op als Indra thuis is. Ze heeft een broer die René heet en die zegt dat hij Sander had gezien bij een gevecht met een bende.
Maarten: Maarten is de vriend van Emiel, Chris en Sander. Maarten drinkt heel veel. Hij gaat veel met Emiel om, omdat hij dat stoer vindt. Vaak doet hij niet zo goeie dingen als hij dronken is.
Chris: Hij is net zoals Maarten en staat veel achter Emiel. Als Emiel iemand in elkaar trapt dan doet hij niks. Hij is eigenlijk een beetje bang voor Emiel.
Tom, Olivier en Cas: Zij zijn vrienden van Sander. Zij geloven wat René zei en ze geloofden Sander niet. Ze hadden moeten helpen in plaats van iemand dat kwalijk nemen. Maar het hele verhaal hadden ze eigenlijk niet gehoord. Dus eigenlijk hadden ze het niet kunnen weten.
Een samenvatting van Kappen:
Indra en Sander zitten bij elkaar in klas 2C. Ze zijn verliefd op elkaar, maar van elkaar weten ze het niet. Sander denkt dat Indra niet op hem verliefd is en Indra denkt dat Sander niet op haar verliefd is. Sander heeft nog vrienden van de basisschool. Het waren op de basisschool nog hele goede vrienden, maar nu zijn ze steeds dronken. Sander vindt dat eigenlijk niet nodig. Hij vindt ook dat hij en zijn vrienden Maarten en Chris steeds meer uit elkaar groeien.
Sander heeft een klassenfeest. Hij wil er echt graag naartoe, want dan kan hij eindelijk verkering vragen aan Indra. Hij wil extra vroeg op het klassenfeest zijn, want anders is Indra misschien wel met een ander aan het dansen. Indra belt Heike op en vertelt dat zij een superversierplan heeft voor Sander en ze spreken meteen af voor die avond. Indra wil naar Heike toe gaan, maar ze voelt zich op eens heel duizelig. Ze had er wel eens eerder last van, maar nooit zo erg. Dus ze ging naar huis. Haar moeder zegt dat ze erg geel ziet en dat ze voor de volgende morgen de dokter zal bellen. Indra’s moeder zou naar Heike bellen dat ze niet naar het klassenfeest zou gaan, maar haar man zat aan de telefoon en ze belde dus te laat. Heike wist dus van niks van. Sander zat de hele tijd aan Indra te denken, maar ze kwam maar niet. Zijn hele feest is verpest. Dan komt Jetta op hem afstappen, dit meisje is verliefd op
Kappen
Sander, ze vraagt of hij wil dansen. Hij doet dat maar, want anders heeft hij toch niks te doen. Maar dan………. wil Jetta hem kussen en dat gaat hem echt te ver. Hij draait zijn hoofd om en loopt weg. Jetta moet huilen. Iedereen vraagt waarom hij niet wou kussen en toen zei hij maar dat hij al een vriendin had. Hij zei tegen de leraar dat hij naar huis ging omdat hij zich niet zo lekker voelde en toen ging hij naar huis.
De volgende dag moest Indra naar de dokter. Ze mistte wel een SO Duits, maar dat mocht ze niet maken, want gezondheid was belangrijker dan school zei haar moeder. De dokter denkt dat ze de ziekte van Pfeiffer heeft, maar hij weet het nog niet zeker dus over een paar dagen kregen ze de uitslag. Sander wou vandaag vragen aan Indra of ze vrijdag mee naar de bioscoop wou, maar Sander zag Indra maar niet. Dus hij was weer lekker chagrijnig. Toen Indra het 3e uur op school kwam vroeg Sander aan Indra of hij mee naar de bioscoop wou en dat wou ze natuurlijk wel. Sanders dag was weer helemaal goed. Bij Engels vertelt de leraar Engels over het feest. Hij zei dat het een leuke dag was en dat het alleen jammer was dat Indra de ziekte van Pfeiffer heeft en dat ze snel weer beter wordt. René, de broer van Heike, was g erg verliefd op Indra. Toen Indra bij Heike was had hij haar bijna proberen te kussen, maar Indra had haar hoofd omgedraaid. Heike was daarom boos, maar na een paar minuten was het alweer goed.
Die middag gaat Sander naar Emiel, Maarten en Chris toe. Hij heeft nu besloten dat hij gaat zeggen dat hij er geen zin meer in heeft om met hen om te gaan. Hij heeft gisteren geld van ze gekregen, ongeveer 20 gulden, maar hoe ze eraan kwamen wist hij niet. Die middag zegt hij dus tegen ze dat hij niet meer bevriend met hen wil zijn, maar hij had niet verwacht dat Emiel zijn geld terug wou. Hij moest het vrijdag komen brengen bij het grasveldje. Hij had dan geen geld meer voor de bioscoop en dan moest hij het afzeggen. Dat vond hij niet echt leuk en hij wachtte er dus extra lang mee. Die vrijdagmiddag belt Indra op dat ze niet kan, omdat ze zich niet echt lekker voelt. Gelukkig hoefde Sander het dan zelf niet meer af te bellen.
Op het grasveldje aangekomen zijn Emiel en zijn vrienden er nog niet. Toen ze er over kwartier nog niet waren werd hij een beetje onzeker. Dan ziet hij Emiel en zijn vrienden aankomen. Ze zijn stomdronken en trappen tegen een fiets aan. Dan zegt een meisje met een invalide jongen dat ze op moesten houden. Emiel gaat er hard in en schopt de rolstoel met de invalide jongen om. Sander wil hem helpen, maar Emiel trekt hem mee naar de bosjes. Emiel zegt dat hij het geld niet meer hoeft te betalen, ze zijn toch vrienden.
De volgende dag staat er een berichtje in de krant over de invalide jongen en hij had een dubbel armbreuk opgelopen. Sander werd lijkbleek toen dat in de krant stond. Hij heeft er immers niks aan gedaan. Hij voelt zich erg schuldig. Op school kijkt iedereen hem aan. Iedereen zegt: “daar heb je hem”. Sander denkt dat ze het weten. Opeens hoort hij dat René heeft gezegd dat hij Sander heeft gezien in het park toen Emiel de rolstoel omduwde. Hij moet bij de rector komen en die vroeg waar hij was op die tijd. Sander zei dat hij een CD aan het kopen was en toen is hij snel weggelopen naar huis. Later komt de rector bij klas 2C binnen en zegt wat er allemaal gebeurd is, maar Indra gelooft er helemaal niks van, want ze heeft net met hem verkering en dan doet hij dit niet zomaar, en ze zegt: “Hij was bij mij thuis”. Het was er zomaar uit voordat ze het wist. De rector vroeg hoe laat het was. En Indra zei dat het vanaf na schooltijd was tot heel laat. De rector vond het raar dat Sander dan had gezegd dat hij een cd in de winkel aan het kopen was, maar daar had Indra wel raad op. Ze zei dat hij het nog aan niemand mocht vertellen en zo was alles weer goed in de klas, maar bij Sander thuis………… Hij was bang om naar huis te gaan, want zijn vader kan heel boos worden. Toen hij thuis kwam was zijn vader niet boos op hem maar op de rector. Je kon toch niet zomaar zijn zoon beschuldigen. Later werd zijn vader gebeld of hij met Sander naar school wou komen.
Op school aangekomen bleek dat alles weer goed was en de rector vertelde alles wat er gebeurd was.
Kappen
Die avond kwamen Maarten en Chris naar zijn huis toe en vroegen of hij mee ging naar de snackbar. Hij wou wel, maar zonder Emiel. Emiel zou er niet zijn, hadden Maarten en Chris gezegd. Toen ze daar waren kwam Emiel met een vriend aanlopen. Ze vroegen aan Maarten en Chris of ze een Malibu wilden. Dat wilden ze natuurlijk wel. Ze waren die avond weer lekker dronken. Dan lopen ze weg, er komt iemand aangefietst en hij belt. De bende gaan niet opzij maar gaan juist breed lopen. Nu moest de fietser wel stoppen. Emiel vraagt wat hij moet en hij geeft een flinke dreun in zijn gezicht. Dan komt Sander terug en zegt ‘Kappen’. Hij belt 112 en zegt dat ze daar moeten komen. Dan gooit Emiel het mobieltje stuk en houdt Sander tegen de muur vast. Dan horen ze sirenes en rennen weg. Emiel gaat achter Sander. Er zit maar 1 ding op voor Sander en dat is naar Indra gaan en alles vertellen. De jongens zijn weg volgens Sander en hij gaat naar Indra. Indra doet open als hij een paar steentjes op haar raam heeft gegooid. Hij vertelt haar alles en dan stuurt Indra hem weg. Buiten aangekomen kan het hem niks meer schelen of hij in elkaar wordt geslagen. Hij loopt uit de tuin en wordt in elkaar geslagen door Emiel en zijn nieuwe vriend.
De volgende ochtend is het een hele ravage beneden en Indra wist niet dat het heel erg was, maar dan ziet ze Sander liggen en gaat mee naar het ziekenhuis. Daar komt Sander weer bij. Indra heeft het goed gemaakt. Dan gaat ze even naar huis.
Sander wordt wakker van gepraat en dan hoort hij Emiel’s stem. Hij mag binnenkomen. Hij zegt tegen Sander dat hij Maarten en Chris de schuld moet geven en als hij dat niet doet dan doet hij iets met Indra. In die tijd staat er al de hele tijd iemand af te luisteren, de zuster. Die pakt Emiel vast en ze piept iemand op. Dan wordt Emiel door de politie opgepakt. Maarten en Chris die worden verhoord. En Indra en Sander die zijn nog steeds verliefd.
Eigen mening:
Ik vond het een leuk boek, want ik hou wel van een beetje romantische en gewelddadige boeken. Ik bedoel niet gewelddadig op de slechte manier. Je leert van deze boeken wel veel, want je leert dat je wel wat moet doen tegen geweld, want anders loopt het fout.
REACTIES
1 seconde geleden