Een schot door het raam door A. Vogelaar-van Amersfoort

Beoordeling 7.7
Foto van een scholier
Boekcover Een schot door het raam
Shadow
  • Boekverslag door een scholier
  • 2e klas vmbo | 1613 woorden
  • 26 januari 2010
  • 8 keer beoordeeld
Cijfer 7.7
8 keer beoordeeld

Boekcover Een schot door het raam
Shadow
Een schot door het raam door A. Vogelaar-van Amersfoort
Shadow

1: Omschrijf waarom je het boek hebt gekozen: Hoe ben je aan deze titel  gekomen, let je op dikte, schrijver achterkant enz. Leg uit!

Ik heb dit boek gekozen omdat de titel mij aansprak. Ik heb het ooit gekregen om mijn zondagschool.

2: Beschrijf hoe de voorkant eruit ziet en verklaar wat deze voorkant met de Inhoud van het boek te maken heeft. (5tm10zinnen)

Kleuren: Rood, Bruin, Blauw, Wit, Donkerblauw, Lichtbruin, Donker bruin
Hoe zit het eruit? : Er staat een jongetje in een Jas die kijkt naar boven naar zijn huis hij woont in een flat in New-York en hij kijkt hoe de kogel door het raam gekomen is want ze zijn die dag beschoten met een geweer!

3: Verklaar de titel en verwijs naar gedeelten in het boek die heel duidelijk Met de titel te maken hebben.

De titel verklaart dat een schot door het raam is gegaan! Ze zeggen niet in de titel waar of hoe het schot door het raam gegaan is. Daarom moet je dit boek lezen!

4: Tot welke Genre behoort het boek en waarom

Spanning & Avontuur

5: Welk thema heeft het boek ? Over welke maatschappelijke vragen handelt het boek. En hoe denkt de schrijver over deze (levens) vragen en ben je het daar of wel niet mee eens en waarom wel en waarom niet?

Dit boek behandelt levens dingen: Bijv. dat je ruzie hebt met je Vader en Moeder en wat je dan wel of niet moet doen. Ze behandelen vragen over de Bijbel moet behandelen en allemaal dingen die je in je leven verkeerd doet of fout doet

6: Heeft de schrijver ook een speciale bedoelingen met dit boek Wil hij/zij de lezer ergens mee overtuigen of een bepaald spoor zetten.

Hij wil je met dit boek overtuigen dat geen Drugs koerier moet worden en dat je gelovig moet zien, anders beland je in de verkeerde Race!
Ze heeft er hele goede bedoelingen mee !

7:
Wie zijn de hoofdpersonen in dit boek? Beschrijf hun karakter en hun relatie tot de andere personen in het boek en vertel ook iets over hun uiterlijk.


Eddy is de Hoofdpersoon hij wordt overgehaald om drugs af te leveren na schooltijd hij moet dan op auto’s wachten en dan de pakketjes afgeven!
De Relatie van Eddy: Eddy heeft een relatie met de drugskoerier.
Hij heeft ook nog relaties met zijn vader en moeder zijn vader en moeder zijn gescheiden.

8: Geef een samenvatting van het boek in ongeveer anderhalf tot twee kantjes (A4):

Een nieuw baantje: Eddy woont in New York hij zit op een school en hij ontmoet op die school verkeerde vrienden. Hij ontmoet die vrienden in de Aula van de school. Hij leert ze beter kennen, op een dag vragen ze aan Eddy wil je een klus je voor ons doen? Eddy zegt :’’ Ligt eraan wat het voor klusje het is’’
Ze zeggen je moet alleen een pakje afgeven aan een auto. Zegt Eddy hoe laat een waar is het? Zeggen de jongens je moet het vlak bij school doen en wij geven je het pakketje en de auto komt langs. Eddy vraagt of hij er geld mee verdiend. De jongens zeggen ja , je krijgt 25 dollar per keer als je het pakje afgeeft en het envelopje aanpakken. Eddy zegt wat zit er dat pakketje?
Zeggen de jongens dat gaat je niks aan! Eddy zegt: ‘’ Oké ik ga met jullie mee uit school!’’ Maar hoe lang duurt dat dan? De jongens zeggen het duurt maar 5 minuutjes!

Een vrije zaterdag: In New York heb je op zaterdag ook school, maar je hebt ook wel eens dat je een vrije zaterdag hebt. Eddy heeft nu een vrije zaterdag, maar wat gaat hij op die vrije zaterdag iets doen maar?
Hij gaat op Zaterdag lekker uitslapen, daarna gaat hij naar het basketbalveldje naast de flat, Hij doet mee met een potje basketbal. Om een uur of 12 gaat hij naar huis om wat te eten. Na het eten heeft hij zicht de hele middag verveelt!
Om 11 uur ’s avond gaat hij op bed!

Nog een keer: Maandag een nieuwe schoolweek, dat word dus weer hard leren.
Maandagochtend Eddy staat op hij kleed zich kamt zijn haren en poetst zijn tanden. Hij eet zijn ontbijt op en gaat hij naar school. Hij loopt met zijn vriendin naar school. Op school aangekomen en gelijk komen de jongens op hem af, kun je na school pakketjes geven? Eddy zegt: ‘’uhm, ik weet het niet, ik denk het wel’’. Oké na school om 4 uur bij de pingpong tafel. De laatste bel gaat Eddy haast zich naar de pingpong tafel, maar de jongens zijn er nog niet. Na 2 minuten komen ze aansprinten met 5 pakketjes. De jongens kom mee Eddy, Eddy loopt met hun mee. Ze geven hem het eerste pakketje en daar komt de eerste auto, Maar wat rijdt er nog meer achter die auto? Hij is een Cops wagen.
Eddy krijgt rilling over zijn lichaam, hij denkt wat nu? De politie agenten
Pakken hem bij zijn nek, en vragen aan Eddy ‘’Wat ga je net aan die meneer in die auto?’’ Eddy zegt: ‘’ Meneer ik weet niet wat er in die envelop zit’’ Eddy zegt vraagt het aan die jongens maar de jongens waren al weg. De politieagenten zeggen kom maar even mee naar het bureau jongeman, we gaan eerst nog even de jongens op zoeken. Maar in de zoekactie is niemand gevonden. Eenmaal op het politiebureau aan gekomen wordt Eddy helemaal ondervraagt (verhoor).
Zijn moeder wordt opgebeld en zijn moeder komt hem ophalen. Eenmaal thuis aangekomen vertelt hij als wij hij in die weken heeft meegemaakt.

Een zwerftocht door New-York: Sinds dat Eddy is opgepakt en hij naar school gaat wordt hij gepest hij wordt dealertje genoemd. Hij vind het niet leuk en hij wordt steeds gevolgd door de jongens waarvan hij moest dealen. Maar dan schiet hem iets in het hoofd, ik ga van huis lopen denkt hij. Als hij woensdagochtend naar school moet gaat hij niet naar school maar naar het metro station hij heeft wat geld van zijn moeder gestolen. Hij denkt nu ga ik heel ver van huis wegrijzen. Als hij op het metro station aankomt pakt hij de metro hij is nog net op tijd. Eddy zit al anderhalfuur in de metro. Als hij bij een plek aankomt wat hij niet kent stapt Eddy uit het is nu ondertussen als 17.00 uur. Het begint al schemerig te worden hij gaat snel nog naar een supermarkt op wat lekkers. Hij moet nu toch echt op zoek naar een slaap plek. Na dik 3 uur zoeken vind hij uiteindelijk een rustplek. Hij is beland in Central Park. Er slapen nog veel meer mensen veel ouder dan hij. Hij heeft een mooi plekje gemaakt in bosjes. Hij gaat lekker slapen. 3.00uur: Eddy schiet wakker het regent iedereen loopt in het park heen en weer. Maar dan opeens komt er een zwart bestelbusje aangereden, alle zwervers die nu in het park aanwezig zijn lopen naar het busje en krijg er allemaal warme chocolade melk, Eddy kijkt van een afstandje toe. Als er nog een paar mensen staan loopt Eddy ook naar het busje, alles zwerver vragen aan hem: ‘’Wat doe je hier nog zo laat jongeman?’’ Eddy antwoord niet. De zwervers lopen weg en de mevrouw in het busje vraagt: ‘’Wil je ook wat te drinken en kom erin en vertel waarom je nog zo laat opstaat bent. Eddy springt in het busje en hij vertelt het hele verhaal over het dealen en dat hij gepest word op school en hij daar weg gelopen is van huis. Eddy krijgt van de mevrouw een zwart boekje het is een Bijbel. De mevrouw in het busje vertelt wat over de Bijbel en op een gegeven moment vraagt ze of ze hem naar huis moet brengen, Eddy twijfelt maar toch zegt hij Ja. Waar woon je jongeman, Eddy vertelt waar hij woont na dik een uur rijden zijn ze bij hun woningen aangekomen, Eddy zegt ja hier is het. Hij kijkt naar boven en ziet het licht nog branden. Hij stapt uit het buisje en de mevrouw loopt nog even mee naar de woning. Als ze bij de woningen zijn klopt Eddy aan, Mama doet de deur op ze is helemaal wit en ze heeft rooie ogen en tranen op haar wang. Eddy’s moeder wordt helemaal blij. De mevrouw vertelt waar ze hem vandaan hebben Eddy’s moeder is weer helemaal blij!

9: Sprak het onderwerp van het boek je aan? (leg uit)

Het onderwerp van het boek sprak mij gelijk aan die ik het boek zag. Ik dacht dat het een spannend maar ook een zielig boek zou zijn. Want ik keek ook eerst naar de hoofdstukken in het boeken en de kaft en het jongetje zag er zielig uit daarom sprak dit boek mij aan.

10: Geef je Beargumenteerd mening over dit boek. (10 tot 15 zinnen)

Ik vind dit een heel mooi boek, omdat het over dingen gaat wat je heel veel meemaakt op de wereld. Ze leren je in dit boek dat je nooit iets moet doen voor ouderen jongens. Want ze laten er ook de gevolgen van zien. Dit boek gaat ook over het Evangelie, Eddy’s moeder gelooft in God maar Eddy zelf weet niet wie God is. Maar als Eddy van huis loopt en in het buisje komt krijgt hij een Bijbel en vertelt de mevrouw over God, en dan weet Eddy wie God is en dat God hem geholpen heeft. Daarom vind ik het een mooi boek omdat je er iets van kunt leren. Maar dit boek heeft ook een nadeel het speelt zich af in New-York en moet er veel bij uitgelegd worden, en er worden veel New-Yorkse woorden gebruikt!

REACTIES

Log in om een reactie te plaatsen of maak een profiel aan.