Mijn stelling is; Dat het alcoholverbod moet worden ingevoerd.
Ik heb dit gekozen, omdat wij als klas dicht in de richting komen van drank en omdat er in het verkeer veel doden vallen vanwege een te hoog percentage alcohol.
Al jarenlang drinkt men alcohol. Natuurlijk is het gezellig, maar het kan ook erg uit de hand lopen. Zo kan er iemand dronken worden, doordat hij te veel alcohol binnenkrijgt.
Eigenlijk ben je dan een heel ander persoon, je misdraagt je en je gedraagt je ook anders.
Vaak als iemand dronken is maakt het niet uit, er is toch wel vaak een bob of een vriend.
(Een bob is iemand die geen of weinig alcohol heeft binnengekregen) (een artikel over alcoholslot)
Als iedereen van je vrienden onder invloed van alcohol is en je moet terug naar huis is dat een heel andere zaak. Je moet naar huis met je auto of met je fiets. Je bent onder invloed van alcohol. Als je met de auto rijdt kan je heel erg gaan slingeren en je reageert langzamer. Je hebt 4 biertjes op, je reactie is dan 1 seconde langzamer, als je op de fiets bent slinger je ook erg ook dan heb je een slomer reactie maar hier zit de rem bij je handen en niet bij de voeten.
Als je dronken bent in de winter en het heeft gesneeuwd en je valt in de sneeuw, dan kan je overlijden doordat je gaat slapen en je niet door hebt hoe koud het is.
Alcohol is slecht voor het lichaam. Het remt namelijk de verbranding van vet. Daardoor word je vetter. Je lever doet 1½ uur over het verbranden van een glas wijn, bier of sterke drank waar 10 gram alcohol in zit. Mannen kunnen beter tegen alcohol dan vrouwen, dit komt doordat het lichaamsvocht bij mannen hoger ligt dan bij vrouwen.
Alcohol kan ook tot agressief gedrag lijden. Alcohol is ook slecht voor de lever doordat de lever altijd eerst alcohol afbreekt en pas daarna de andere dingen, je kunt je nu moe voelen. De vetten die de lever dus niet kunnen verbranden hopen zich op, nu kan er een levercirrose ontstaan. Er sterft een stukje lever af.
Alcohol is niet alleen slecht voor de lever, maar ook voor de hersenen. Alcohol komt via het bloed direct in de hersenen terecht. In de hersenen zit veel bloed en hersenvocht zodat de hersenen erg gevoelig zijn voor de effecten van alcohol. Hoe meer je drinkt hoe hoger het alcoholgehalte in je bloed en hoe sterker het verdovende effect van alcohol op je hersenen. Het tast ook je geheugen aan, vooral je langer termijn geheugen. (hier een proef) Ook kan je slechter slapen, rekenen, plannen en problemen oplossen als je meer dan 16 biertjes per week drinkt. (hier een artikel)
Teveel alcohol kan je hersenen zodanig beschadigen, dat het niet meer te genezen is.Een voorbeeld daarvan is het Korsakovsyndroom. De verschijnselen van Korsakov lijken op die van dementie bij ouderen. Iemand met Korsakov lijkt gezond, maar het geheugen en het vermogen om iets te onthouden is ernstig beschadigd. Zo weet je niet meer goed waar je bent of welke dag het is. Ziektes als Korsakov hebben ook te maken met een gebrek aan vitamine B1. Daarom is het belangrijk dat mensen die veel alcohol drinken, goed blijven eten.
Alcohol kan ook niet gedronken worden door een vrouw die moedermelk moet geven, het kind wordt anders erg suf. Ook aan het begin van de zwangerschap mag je niet drinken.
Het gaat dan namelijk via de bloedbaan naar het kind.
Op 14 jarige leeftijd mag je nog niet tot heel er soms drinken, maar 1 glaasje!
Je bent namelijk nog in de groei en je hersenen ook, je zit nog op school je moet nog vaak leren, mensen die de avond van tevoren hebben gedronken maken een slechter proefwerk dan als ze niet hadden gedronken. Een tijd geleden leek het drinken van alcohol te verminderen, maar doordat er breezers en andere zoete drankjes op de markt zijn terecht gekomen, drinkt men juist meer. Ook kinderen van ouders die veel drinken, drinken ook eerder en meer.
Uit een onderzoek blijkt dat ouders zich veel meer zorgen maken over drugs dan over een te hoog alcoholgebruik.
Als je zestien bent mag een meisje twee glazen per dag en een jongen drie glazen per dag, waarbij er drie dagen in de week niet gedronken moet worden. Voor jongeren die alleen in het weekend drinken kan een maximale hoeveelheid oplopen tot drie glazen voor een meisje en vijf voor een jongen. Dit verschil in glazen tussen jongens en meisjes zit hem in het verschil in gewicht en lengte tussen jongens en meisjes.
Jongeren drinken eigenlijk veel te veel, maar toch komt er geen controle op drankverkoop.
Iedereen vindt eigenlijk dat de cafébaas of het kind zelf moet controleren en of toestaan.
In Steenbergen willen 16+ niet meer uitgaan, omdat de 12 – 13 jarigen de uitgaanscentra overdonderen. De cafébazen gaan alleen voor de volle winst en verkopen gewoon aan iedereen. (hier een klein artikel).
Veel te veel alcohol wordt er dus gedronken hier alleen een inleiding van een van de steden waar het meest wordt gedronken onder jongeren.
Men beweert dat alcohol het genotmiddel is. Het is ook het meest gebruikte middel.
Allochtonen (40%) drinken minder dan autochtonen (80%). VMBO – leerlingen drinken 3x zoveel dan de VWO – leerlingen.
Er wordt ook veel gebruik van gemaakt als er iemand dronken is zo is er eens een keer op de korenmarkt een jongen van 15 dronken geworden en hij is meegenomen door een ouder iemand die hem tenslotte seksueel heeft misbruikt, de jongen gaat nooit meer een biertje drinken beantwoordde hij in een interview.
In Amerika mag je pas vanaf je 21ste alcohol drinken, in Europa ligt Nederland het laagst met de leeftijd; 16. In de EU is het bij tien van de 25 lidstaten al 18+ en er zijn twee landen met 20+. Nederland is dus eigenlijk het rijk om zo jong mogelijk te beginnen met alcohol.
Minister Hoogenvorst van Volksgezondheid wilt de leeftijdsgrens van alcohol omhoogschuiven naar 18+ en dan met name het drankverkoop in winkels.
De goede punten van alcohol:
Wijn maakt je tanden schoon en zorgt voor een beter tandvlees, dit is niet door de alcohol, maar het is wel een alcoholisch drankje.
Alcohol is ook goed voor hart- en vaten, alleen voor vrouwen boven de 40 en mannen boven de 50, teveel is alleen niet goed.
Voor vrouwen is alcohol ook goed voor de botten het gaat namelijk botontkalking tegen, maar dit is alleen bij matig gebruik te zien.
Wijn helpt opmerkelijk wel tegen levercirrose, alle andere dranken veroorzaken dit juist.
Witte wijn is goed voor de longen.
Wijn helpt ook tegen verkoudheid.
Drinken van alcohol bij matig gebruik helpt tegen dementie, teveel zorgt er juist voor dat je dementie sneller krijgt.
Maar één van de belangrijkste reden dat het alcoholverbod niet in moet gaan is, is dat men het lekker vindt, of dat het erg gezellig is. Het is natuurlijk niet leuk voor de kinderen die zestien worden en opeens mag je niet drinken. Terwijl jouw broer bijvoorbeeld drie jaar geleden op zijn zestiende mocht drinken.
Ook is er een probleem voor de supermarkten, zij moeten dan controleren op ID, anders koopt men gewoon bij de supermarkten. Dit kost allemaal geld, en de kans dat een cafébaas op ID checkt is zeker erg laag, want zoals ik al zei gaan zij alleen voor de volle winst.
Winkels zijn natuurlijk niet voor het alcoholverbod, zij verdienen er veel geld mee, vooral van de zestien en zeventien jarigen.
Het is bekend gemaakt, Nederland is het land die vanaf jongs af aan het vroegste drinkt, dat wil zeggen dat de Nederlandse kinderen al vanaf hun twaalfde al drinken.
In de EU is dat veruit de jongste leeftijd. Nederland staat hier niet echt positief op ingesteld en wilt harde maatregelen nemen om ervoor te zorgen dat we van die lijst afkomen.
Minister Hoogervorst wilt dat de leeftijdsgrens naar 18+ moet worden verschoven.
Ook wil de minister strengere controles op identiteitbewijzen.
Je snapt natuurlijk dat een 18+ drank kan halen voor zijn broer bijvoorbeeld, maar de meeste 18+ snappen wel om dat niet te doen. Mijn conclusie: ik vind dat de leeftijdsgrens moet worden opgeschoven naar 18+, omdat men op zestien en zeventien jarige leeftijd nog op school zit en zoals je weet beschadigen je hersenen, dus is dat niet goed voor school.
Ik vind wel dat 16 jarigen mogen drinken, maar niet in het openbaar, maar dus gewoon met vrienden als ze bijvoorbeeld een film aan het kijken zijn. Ik raad het ook af om te gaan rijden als je een slok op heb, laat gewoon een bob je brengen of bel een taxi. Niet teveel alcohol drinken. En op latere leeftijd als je toch drinkt, niet te weinig anders is het helemaal nergens goed voor, maar ook niet teveel.
Dit was mijn betoog.
REACTIES
1 seconde geleden
H.
H.
Ik vind alcohol lekker dus ik snap je hele punt niet..
12 jaar geleden
Antwoorden