Eindexamens 2025

Volg ons op Tiktok.

Volg ons op Tiktok.

Maastrichtse scholen blunderen: 354 examens ongeldig verklaard

Door Oscar

In Maastricht gaan het Sint-Maartenscollege en het PortaMosana College niet zo lekker. Vrijdagmiddag kwam namelijk naar buiten dat 354 eindexamens van vmbo-leerlingen van deze scholen ongeldig zijn verklaard. Minister Slob spreekt van 'ernstige fouten'.

In alle gevallen gaat het om schoolexamens, die volgens de Onderwijsinspectie verkeerd werden afgenomen. De inspectie noemt het ongeldig verklaren van de eindexamens een 'vergaand maar noodzakelijk besluit om de betrouwbaarheid van de diploma's in het algemeen - maar ook die van deze leerlingen - te kunnen garanderen.'

Wat er precies mis is gegaan, wordt niet duidelijk. Wel wordt er gesproken over een mogelijke oplossing voor de gedupeerde leerlingen. Bijvoorbeeld het opnieuw afnemen van zowel de schoolexamens als de eindexamens in de zomer. Toch lijkt een groot gedeelte van de scholieren veroordeeld tot nog een examenjaar. 

Weekend vieren

Beide scholen waren niet beschikbaar voor commentaar, maarja: we belden dan ook pas na 17:00. Die hadden al lekker weekend natuurlijk.

Het volledige statement van de Rijksoverheid lees je hier

Gepubliceerd op 22 juni 2018


ADVERTENTIE
Hoe ziet jouw online wereld eruit?

Wij van Scholieren.com willen graag nóg beter weten hoe jouw online wereld eruit ziet. Wat doe jij precies tijdens al die schermtijd 📱 Wat geeft je een goed gevoel en wat niet? Praat mee en help tegelijkertijd Scholieren.com verbeteren! Wij zullen je ervoor belonen met veel dankbaarheid 🙏 en een vergoeding 💶

Meedoen

Alles over de examens in je timeline?