Eindexamens 2025

Hier houden we je op de hoogte van het laatste eindexamennieuws. Volg ons op YouTube of Tiktok.

Kunstexamen havo sluit goed aan bij leerstof

8291 havisten maakten donderdagmorgen het havo-examen kunst. Leerlingen vonden dat de examenstof goed aansloot bij de leerstof, maar de moesten de drie uren vol benutten.

 Scholier Nicolette de Boer vond het examen lastig, maar ze is redelijk tevreden. ‘’Het examen sloot goed aan bij de leerstof. De eerste helft ging goed, de tweede helft wat minder. Die helft ging over de Beatles en rock ’n roll, daar had ik me wat minder in verdiept. Ik ben niet zeker van een voldoende, maar ik hoop op een 5,5. Gelukkig sta ik afgerond een zeven, dus ik heb het ook met een vijf nog wel gehaald.

Redelijk tevreden

Medekandidaat Tineke Eeuwema zat in dezelfde zaal. Ook zij blikt er positief op terug. ‘’Over het algemeen was het examen wel redelijk te doen, dus ik denk wel dat ik een voldoende heb. Ik sta ook een 7,5, dus ik kan wel wat hebben. We hadden ook een koptelefoon op, dus we konden ons goed concentreren.’’

Jeanine de Bot vond het examen juist heel moeilijk. ‘’Ik moest veel vragen echt een paar keer lezen voordat ik snapte wat er bedoeld werd. Het schakelen tussen filmpjes, foto’s en vragen vond ik wel makkelijker dan verwacht!’’

'Leuk examen'

Docente Sigrid Vervoort vond het ’een leuk examen’. ‘’Voor zover ik kan zien werden er onderwerpen behandeld die goed aansluiten bij de leerstof. Daardoor was ik wel enigszins gerustgesteld.’’

Ze vond het wel jammer dat er twee keer een vraag over vormgeving in voor kwam. ‘’Veel leerlingen halen de begrippen vormgeving en voorstelling door elkaar en op deze manier ben je twee keer de klos,’’ zegt Sigrid. Het viel haar wel op dat de leerlingen alle tijd vol moesten benutten. ‘’De meeste examenkandidaten zaten er na drie uur nog.’’ Al met al was het examen volgens haar ‘wel te doen’.

 In totaal klaagden 1835 scholieren bij scholierenvakbond LAKS over het havo-examen kunst.

Meer weten? Het allerlaatste examennieuws, ervaringen van onze bloggers en bijzondere kandidaten, tips, trucs en eerste reacties op gemaakte examens vind je op onze gloednieuwe Eindexamenpagina!

Gepubliceerd op 16 mei 2013


ADVERTENTIE
Welke studie past bij jou? Doe de studiekeuzetest!

Twijfel je over je studiekeuze? Ontdek in drie minuten welke bacheloropleiding aan de Universiteit Twente het beste bij jouw persoonlijkheid past met de gratis studiekeuzetest.

Start de test

Alles over de examens in je timeline?