Lieve meneer Poetin
Lieve meneer Poetin,
Ik wil u graag voorstellen aan Olga. Olga is een zeventienjarig meisje dat met haar ouders, twee broers en zusje in een appartementje in Moskou woont. Ze werkt hard op school en haalt uitstekende cijfers. Buiten schooltijd doet ze aan kunstschaatsen en tekent ze graag. Ze heeft een paar goede vriendinnen waarmee ze graag naar de stad gaat. Kortom: Olga is een doodnormaal Russisch meisje.
Maar alles verandert als er een nieuw meisje in haar klas komt. Olga merkt dat haar ogen steeds afdwalen naar haar klasgenoot. Ze krijgt kriebels in haar buik, voelt het bloed naar haar wangen stijgen. In haar hoofd wordt het licht. Ze wil zingen en schreeuwen en dansen. En zelfs als ze niet in de buurt is glijden Olga’s gedachten steeds naar haar golvende haren, lieve lach of stralende ogen.
Olga is verliefd.
Onmogelijk
Nee, natuurlijk niet! Dat kan helemaal niet! Meisjes worden verliefd op jongens, niet op andere meisjes, dus dit moet iets anders zijn. Maar als ze tegen haar vriendinnen over de vlinders in haar buik begint weten ze direct hoe laat het is: Olga is verliefd. Ze willen meteen alles over hem weten. Hoe heet hij? Hoe ziet hij eruit? Waar kent ze hem van? Olga zwijgt.
Met de dag worden Olga’s gevoelens erger en met de dag raakt ze verder met zichzelf in de knoop. Een bezoekje aan de bibliotheek levert haar ook vrij weinig op. Ze las het ene na het andere romantische boek en stuk voor stuk bevestigden ze hetgeen ze bang voor was: meisjes worden verliefd op jongens. Geen uitzonderingen.
Uiteindelijk houdt ze het niet langer uit. Ze is duidelijk een foutje van God. Misschien dat er een gen verkeerd gemuteerd is. Misschien is er een andere reden dat dit haar overkomt. Wat vaststaat is dat ze nooit in het perfecte plaatje zal passen. Een man, appartementje en een paar kinderen, dat zit er voor haar niet in. Want liegen tegen iemand die haar zoiets bijzonders zou geven als zijn liefde, dat kan ze niet.
Schande
Het was haar zusje die haar vond. Hangend aan het plafond, de strop stevig vastgetrokken rond haar al koude nek. Nooit heeft haar familie het begrepen, want zelfs haar afscheidsbrief zweeg over haar schande.
In Rusland alleen al plegen er jaarlijks zo’n tweeduizend jongeren zelfmoord. Tegenover elke geslaagde zelfmoordpoging staan tweehonderd mislukte gevallen. In westerse landen, waar informatie over homoseksualiteit vrij te verkrijgen is, plegen LGBT (lesbian, gay, bisexual, transgender)-jongeren vijf keer zo vaak zelfmoord als hun heteroseksuele leeftijdsgenoten. In landen waar de homogemeenschap monddood is gemaakt, zoals Rusland, kan naar dit getal alleen maar geraden worden.
Olga, Alexander, Edith, Leonty, Nikita, Luka, Natasia, Peter, Kristina, Isay, Kira, Misha. Slechts enkelen van hen die de kans niet kregen om onder de regenboog te schuilen. Hun zicht belemmerd door de ongegronde angsten van een paar zielige figuurtjes.
Dag, lieve meneer Poetin. Slaap zacht.
1 seconde geleden
A.
A.
Daniëlle,
In Noord-Amerika hebben 9 staten een wet die hetzelfde of erger is dan de anti-homopropagandawet in Rusland. In (delen van) Noord-Amerika kun je zelfs ontslagen worden omdat je homo bent (in Rusland niet). We moeten deze discussie niet alleen met Rusland voeren, en ook niet alleen tijdens de olympische spelen.
10 jaar geleden
AntwoordenBram
Bram
Dankjewel Daniëlle. Die kwam binnen.
10 jaar geleden
AntwoordenS.
S.
Schokkend stukje en het komt inderdaad binnen. Geweldig geschreven.
De mensenrechtenzaak in Rusland (niet alleen in Rusland) moeten zeker aan het licht gebracht geworden.
Ga zo door!
10 jaar geleden
AntwoordenLotte
Lotte
Verschrikkelijk.
10 jaar geleden
AntwoordenA.
A.
Ik vind het erg mooi, maar niet realistisch. De mensen in Rusland (Moskou) hebben toch ook gewoon internet? De enige manier om kennis over homoseksualiteit compleet af te schermen voor de bevolking moet men geen toegang meer kunnen krijgen tot het internet, wat haast niet te doen is. Of is dit verhaal van 20-30 jaar geleden?
10 jaar geleden
AntwoordenD.
D.
In Rusland is er een hele rare situatie, wat ik zo zie van verschillende docu''s en verslagen. Veel mensen weten vrij weinig van homoseksualiteit af. Er is onbeperkt internet, denk ik, maar dat zegt echt niets. Er is een progressieve groep in Rusland, maar ook velen zijn simpelweg blind voor wat er buiten Rusland gebeurt. Op internet staat trouwens vanalles, zo ook 'feiten' over homoseksualiteit die in Nederland amper geaccepteerd zijn, maar in sommige (streng-religieuze) kringen worden gezien als de ultieme waarheid.
10 jaar geleden
E.
E.
@DAH: Daarnaast bestaat de mogelijkheid om websites te blokkeren, wat volgens mij op grote schaal gebeurt. Zo was de website van een Canadese bobsleeër geblokkeerd in Rusland nadat hij een foto had geplaatst van het team in ondergoed, omdat dit 'homopropaganda' zou zijn. Dus ja, men heeft toegang tot internet. Maar niet tot het complete internet, waardoor informatie die wij hier in Nederland gewoon kunnen vinden daar niet beschikbaar is.
10 jaar geleden
S.
S.
Mooie Boudewijn de Groot-referentie aan het einde. Briljant stuk.
10 jaar geleden
AntwoordenG.
G.
wow wat indrukwekkend.
10 jaar geleden
AntwoordenJ.
J.
Homoseksualiteit is, in tegenstelling tot in vele andere landen, niet verboden in Rusland. Zij hebben dezelfde rechten als elke andere Rus, en zijn ook volkomen vrij om in prive-kring hun seksuele geaardheid te uiten zoals zij willen.Het enige wat er verboden is, is een verheerlijking van smakeloosheid en exhibitionisme, in een nationale knuffelparade als de Gaypride.Rusland laat geen homohuwelijk toe en dat grijpt het Westen aan om Putin als homohater neer te zetten.Maar,in totaal is het homohuwelijk in maar 14 landen ter wereld geoorloofd…Jarenlang werd homoseksualiteit in de medische wereld gezien als een seksuele afwijking.De psychologe Elizabeth Moberly schreef hierover in 1997: “The 1973 decision was based not on any advance in scientific or medical knowledge. It occurred instead as a result of successful gay lobbying—and a considerable body of psychological data on homosexuality was dismissed as no longer relevant.”
6 jaar geleden
Antwoorden