24 uur les voor het goede doel

24 uur les voor het goede doel

Door Chris

24 uur achter elkaar les volgen. Dat lijkt een straf, maar 80 bovenbouwleerlingen van het Montessori College in Arnhem deden het afgelopen nacht vrijwillig. Met een 24-uurs lesmarathon zamelden ze geld in voor de Serious Request-actie van 3FM en het Rode Kruis.

De lessen begonnen donderdag om 08.30 en eindigden pas vanochtend. Volgens initiatiefnemer Mattie Wandel (17) zagen de lessen er wel iets anders uit dan gebruikelijk. Geen Nederlands, Engels en wiskunde dus, maar wel een les EHBO van het Rode Kruis, of een les duurzaamheid van de wethouder van Arnhem. "Ook kregen we een gastles van een medewerker van Burgers' Zoo", vertelt Mattie aan Scholieren.com.

De stemming zit er goed inEen dag lang achter elkaar les volgen is natuurlijk flink op je tanden bijten, maar volgens Mattie werden er expres ook actieve lessen gegeven, om te voorkomen dat leerlingen massaal in slaap zouden vallen. "We hebben ook gymles en frisbee-les gehad vannacht. Daarna is het ook weer gemakkelijker stilzitten in de volgende les."

Witte spookgezichtjes

Er zijn geen leerlingen in slaap gedommeld, maar veel heeft het niet gescheeld. "Ik heb redelijk wat witte spookgezichtjes gezien", vertelt Mattie. "Rond 05.00 vannacht gaven twee leraren een les over de geschiedenis van de economische crisis. Dat was wel een inkakmoment voor sommige leerlingen. Er werden toen heel wat hoofden op tafel gelegd."

Leerlingen krijgen les van wethouder van Arnhem. Foto: Montessori College Arnhem

Met de 24-uurs lesmarathon en een benefietavond waarop verschillende artiesten en dj's optraden, heeft de school van Mattie naar schatting maar liefst 14.500 euro opgehaald. Het grootste gedeelte van het geld komt van de leerlingen zelf. Zij waren met formulieren langs familie, buren en vrienden gegaan om donaties op te halen voor Serious Request, dat dit jaar in het teken staat van kinderen die onnodig sterven aan de gevolgen van diarree.

Gezellig

Een fantastisch resultaat, vindt initiatiefnemer Mattie. "Het is leuk om door middel van zo'n actie iets voor een goed doel te doen. Zo'n lange dag op school is bovendien heel gezellig."

Kom jij of jouw school ook in actie voor Serious Request? Laat het ons weten via chris@scholieren.com

Gepubliceerd op 13 december 2013
ADVERTENTIE
Overweeg jij een maatschappelijke studie? Meld je nu aan vóór 1 mei!

Misschien is de studie Sociologie of Antropologie dan wel iets voor jou! Bij beide opleidingen ga je aan de slag met maatschappelijke vraagstukken. Wil jij erachter komen welke bachelor bij je past? Stel al je vragen aan studenten Romy of Marie!

Meld je aan!

REACTIES

Log in om een reactie te plaatsen of maak een profiel aan.