geef je mening

Tjeerd pleit tegen internetdaten. Heb jij al eens een date (of meer) gehad met iemand die je online leerde kennen?



» resultaten poll

ff n studiebreak

Online een chick scoren, je liefde laten zien op Whatsapp en digitale kusjes sturen. Zonder een blauwtje te lopen. Aanrader?

CASA Nederland en Scholieren.com reiken dit jaar de CASA Werkstuk Award uit. Het allerbeste werkstuk wint een reis voor 2 personen t.w.v. €500, een snuffelstage en eeuwige roem! Dit jaar is het thema abortus. De redactie bedacht alvast 13 invalshoeken, klik hier en stuur je werkstuk op.

Geschreven door:

anoniem (4 havo) [meer]

Datum ingestuurd:

18 november 2002

Taal:

Woorden:

700

Bekeken:

9716 keer (7 deze maand)

Waardering:

2.6/5 (20 stemmen)

Deel op:

Naam:


Klas/niveau:


E-mail:


Bericht:


Bestemd voor

Geheime code: 


 
2.1 Het ideaal

1.1
Ik zou liever in de Blaakverbouwingen wonen dan in de Bijlmermeer. Het is niet dat ik een voorkeur heb voor Rotterdam of Amsterdam, maar de verhalen over de Bijlmermeer, zijn erg negatief. Toch vind ik de Blaakverbouwingen er niet mooi uit zien.
De Bijlmermeer vind ik er erg oud en ‘smerig’ uit zien. Toch vind ik de Blaakverbouwingen er ook niet mooi uit zien maar wel beter dan de flatgebouwen van de Bijlmermeer.
1.2
- De stad op foto 2.3 is nieuwer
- De stad op foto 2.3 is vrolijker
- De stad op foto 2.3 is voller
1.3
Verwey, Stefan (Nijmegen 13 januari 1946), Nederlands tekenaar, werkzaam voor o.a. milieuvervuiling, stadsontwikkeling en geweld.
1.4
- Er is ruimte vrij onder de huizen
- Op hoger niveau een ‘woondak’ tussen de woningen
- Ruimte voor pleinen, straten, parkeerplaatsen, etc.
1.5
Lucht en ruimte voor iedereen.
1.6
---
1.7
Ik denk dat geen een plan vorm kan geven aan steden in de 21e eeuw. Er bestaat geen ideale stad. Het is moeilijk zomaar te zeggen dat de ene stad goed en de andere stad slecht is qua vormgeving.

2.2 Chaos

2.1
In Amerika is een grote ramp gebeurd op 11 september. Op televisie zag je beelden van mensen die niet wisten wat ze moesten doen. Er was een grote chaos. Op dit plaatje zie je de stad een dag na de ramp. Er ligt puin op de grond en je ziet dat er een ramp gebeurd is.
2.2
Je kunt van alle kanten tegen de gebouwen aan kijkt. Dit komt ook voor in films. Er worden verschillende beelden gevormd. Iedereen kan zelf zijn eigen invulling geven bij dit schilderij, een eigen denkbeeld. Dit kun je ook doen bij films.
2.3
-Fabrieken: Met hun kringelende rookslierten opgehangen aan de wolken.
-Locomotieven: Met brede borst die op de rails stampen als buizen bespannen paarden.
-Bruggen: Als gigantische gymnasten die over de rivieren springen.
2.4
- Zwerver
- Prostituee
- ‘Hitler’ figuur
2.5
Nee, want het is een ander soort schilderij, dit is geen kubisme.
Dit vindt hij misschien wel een mooi schilderij en hij heeft geen bezwaar tegen dit schilderij van Picasso.
2.6
Het gaat over een plaats waar vroeger mensen hebben gevochten. Het is een fort op een open plaats met daaromheen veel groen, bos. Die plaats is nu kil en stil en niemand is aanwezig. Het is een vieze, ouwe en grauwe plaats. Allerlei overblijfselen van vroeger liggen bij het fort
De zandplekken zijn veranderd in modder en het gras is een vochtige hoop nattigheid geworden waar lichamen en kadavers liggen. Met een van de kadavers wordt bedoeld een strijdheer die het niet heeft overleefd, hij is overleden in de strijd.
Er zijn vele doden gevallen aan beide kanten van het strijdperk, het was een zinloze strijd. Er waren geen winnaars, er waren alleen verliezers van grote manschappen.
2.7
Ik vind dat er in het schilderij van Umberto Boccioni het beste de chaos in de stad is weergegeven. Dit komt waarschijnlijk door het kleurgebruik, er zijn vele felle kleuren die door elkaar gebruikt worden. Het is een siddering van kleurentoetsen, Het is alsof een complete film is geconcentreerd in één beeld. Je ziet veel gebouwen en mensen die door elkaar lopen, en iedereen gaat zijn eigen weg.
Het schilderij is waarschijnlijk vanaf een gebouw of balkon gemaakt. Je kijkt vanuit de lucht de stad in. Je ziet wel bewegende objecten. Ook zie je een stromende rivier door de stad lopen. Waardoor er nog meer chaos ontstaat.
(108 woorden)

2.3 De jungle
3.1
Hardcore:
Gabbers
-Haarstijl: kaal
-Kledingstijl: Cavello’s/ Australian: trainingspakken
-(Vaak) drugsgebruik
-Vaak een kauwgom in de mond
-Dragen vaak een pet
3.2
- De ogen van de koningin is beschermd met een venster, dat ME’ers ook dragen voor hun ogen.
- De gulden is misvormd, hebben er een kraker opgezet.
- Koningin heeft dracula tanden, een teken van gevaar en dreiging.
- Ze heeft huizen op haar hoofd staan, dit zullen wel kraakpanden voor moeten stellen.
3.3
Dit betekent letterlijk: “het ritme betaalt”. Het ritme bepaald de muziek en de muziek bepaald weer hoeveel ervan wordt gekocht, de omzet.
3.4
- Als signaal van het bovengronds bestaan
- Een verontrustende wereld
3.5
Hoofdgedachte: Het is een hel hier het is een wonder dat ik leef.
3.6
1) ‘It’s like a jungle sometimes. It makes me wonder, how I keep from going under’ à Grandmaster Flash – 1984
2) ‘We lezen strooibiljetten, catalogi, affiches die ons toeschreeuwen: dit is de poëzie van hedenmorgen, voor het proza raadplege met de ochtendbladen.’
3.7
Pieter Breugel

Dit verslag is bedoeld als naslagwerk, niet om plagiaat mee te plegen. Gebruik geschiedt op eigen risico. De verslagen op Scholieren.com zijn ingestuurd door middelbare scholieren (tenzij anders vermeld) en worden niet gecontroleerd op fouten. Heb je in dit verslag een fout gevonden of heb je een aanvulling? Laat het ons weten door een reactie te geven.