Geschreven door: | Essdy (5 havo) |
Datum ingestuurd: | 7 oktober 2002 |
Taal: |  |
Woorden: | 350 |
Bekeken: | 12087 keer (11 deze maand) |
Waardering: |
|
Deel op: |
|
Elke vrouw die ongewenst zwanger raakt kan abortus laten plegen. Er kunnen allerlei redenen zijn waarom een zwangerschap ongewenst is. Ik ga nu vertellen hoe ik over abortus denk. Stelling: Is abortus moord?
Ik vind dat abortus laten plegen moet blijven.
Als bijvoorbeeld iemand verkracht is kan diegene zwanger zijn geworden. Het lijkt me dan logisch dat je het kind niet wilt. Als je dan geen abortus mag laten plegen dan moet je het dus houden.
En als je dat niet wilt, vind ik dat je abortus mag laten plegen.
Het kan ook zijn dat je financieel gezien geen kind erbij kunt hebben omdat je simpelweg niet genoeg geld hebt om het kind te onderhouden. Als je dan zwanger bent en geen abortus mag laten plegen, wat moet je dan?
Stel dat je slachtoffer bent van incest en dat je zwanger bent geraakt. Dan lijkt het mij vanzelfsprekend dat je het kind niet wilt. Niet alleen vanwege het feit dat er incest is gepleegd, maar ook omdat er een grote kans bestaat dat het kindje gehandicapt is.
En als je in zo’n geval geen abortus mag laten plegen, moet je het dus houden. Daar ben ik het niet mee eens. Ik vind dat je in zo’n geval abortus mag laten plegen.
Het kan ook zijn dat je nog heel jong bent en niet in staat bent een kind op te voeden.
Stel dat je 16 jaar jong bent en zwanger bent geraakt en dat abortus niet is toegestaan, dan krijg je dus een kind. Als het kind er is, moet je het verzorgen en hem/haar veel aandacht schenken. Dat gaat moeilijk op zo’n leeftijd waarbij je nog op school zit. Het kan zijn dat school en je kindje combineren heel moeilijk is. Je hebt dan bijna geen vrije tijd meer over, je vergooid zo je hele jeugd, alleen omdat je geen abortus mocht laten plegen. Daar ben je dan mooi klaar mee…
Conclusie: Ik vind dat abortus niet moet worden afgeschaft, want ik vind dat iedereen zelf mag weten of zij het kind wil houden of niet. En dan heb ik het vooral over de argumenten hierboven. In al deze gevallen kan ik me heel goed voorstellen dat een vrouw/meisje geen kinderen wil.
Dit verslag is bedoeld als naslagwerk, niet om plagiaat mee te plegen.
Gebruik geschiedt op eigen risico. De verslagen op Scholieren.com zijn ingestuurd door middelbare scholieren (tenzij anders vermeld) en worden niet gecontroleerd op fouten.
Heb je in dit verslag een fout gevonden of heb je een aanvulling? Laat het ons weten door een reactie te geven.