ff n studiebreak

Experiment: geen Twitter, mail en Whatsapp meer voor Nina. Wel faxen, brieven in enveloppen en ouderwetsch bellen.

geef je mening

Tjeerd pleit tegen internetdaten. Heb jij al eens een date (of meer) gehad met iemand die je online leerde kennen?



» resultaten poll

CASA Nederland en Scholieren.com reiken dit jaar de CASA Werkstuk Award uit. Het allerbeste werkstuk wint een reis voor 2 personen t.w.v. €500, een snuffelstage en eeuwige roem! Dit jaar is het thema abortus. De redactie bedacht alvast 13 invalshoeken, klik hier en stuur je werkstuk op.

Geschreven door:

passie [meer]

Datum ingestuurd:

14 februari 2002

Taal:

Woorden:

300

Bekeken:

5597 keer (8 deze maand)

Waardering:

2.7/5 (68 stemmen)

Deel op:

  • Door Joeri op 27-11-2002
    goed gedaan
Practicum Pissebed:

Inleiding:
Dit verslag gaat over pissebedden en hun reactie op invloeden uit de natuur te noemen, koud-warm, vochtig-droog, licht-donker. Pissebedden zijn kreeftachtige die als enige zichzelf hebben kunnen aanpassen aan het land.
Dit verslag word aan de hand van een video gemaakt, en met behulp van het boek en dan met name de bladzijdes 398-399-400.

Practicum warm-koud

Benodigheden:
- 3 petrischaaltjes
- warm en koud(ijs) water
- 10 pissebedden
- filtreer papiertje

Uitvoering:
Je neemt 2 pertischaaltjes met in de ene warm/heet water en in de andere ijswater, daarboven zet je een petrischaaltje met een vochtig filtreerpariertje, met daar op 10 pissebeden.
Nu ga je kijken om de halve minuut hoeveel pissebedden er aan elke kant van het petrischaaltje zijn, (dit was wegens de snelheid van de video niet mogelijk om over te nemen)

Conclusie:
Pissebedden prefereren een koude omgeving concluderend op het feit dat de meeste pissebedden zich op het koude helft van het petrischaaltje bevinden, verhoudingen 9a8 op het koude gedeelte en 1a2 op het warme gedeelte.

Practicum vochtig droog:

Benodigdheden :
- petrischaaltje
- filtreeerpapier
- 10 pissebedden

Uitvoering:
knip het filtreer papier in 2 helften maak het ene deel vochtig en hou het andere deel droog.
Hou om de halve minuut bij hoeveel pissebedden er aan beide zijden zijn.

Conclusie:
Pissebedden houden meer van een vochtige plek aangezien er met een uitzondering alle pissebedden op het natte gedeelte waren.

Practicum licht-donker:

Benodigdheden:
-een petrischaaltje
-vochtig filterpapiertje
-een zwart papier
-10 pissebedden

Uitvoering:
Neem het filterpapiertje en stop deze in het pertischaaltje dek een helft af met het zwarte papier en doe hierna de 10 pissebedden erin. Noteer om de halve minuut hoeveel pissebedden er op de beide helften zijn.

Conclusie:
Er is geen geheel duidelijke testresultaten uitgekomen, maar toch is de neiging van de pissebedden om naar het donkere gedeelte te gaan iets groter.

Eind conclusie:
Pissebedden zijn dieren die het liefst op een vochtige koude plekken, hierbij prefereren zij enigszins een donkere plek maar deze hoeft niet echt nodig te zijn.

Dit verslag is bedoeld als naslagwerk, niet om plagiaat mee te plegen. Gebruik geschiedt op eigen risico. De verslagen op Scholieren.com zijn ingestuurd door middelbare scholieren (tenzij anders vermeld) en worden niet gecontroleerd op fouten. Heb je in dit verslag een fout gevonden of heb je een aanvulling? Laat het ons weten door een reactie te geven.