ff n studiebreak

Annemieke blikt terug op dat dagenlange surfen van vroeger. Tegenwoordig ben je binnen een half uur klaar.

geef je mening

Tjeerd pleit tegen internetdaten. Heb jij al eens een date (of meer) gehad met iemand die je online leerde kennen?



» resultaten poll

CASA Nederland en Scholieren.com reiken dit jaar de CASA Werkstuk Award uit. Het allerbeste werkstuk wint een reis voor 2 personen t.w.v. €500, een snuffelstage en eeuwige roem! Dit jaar is het thema abortus. De redactie bedacht alvast 13 invalshoeken, klik hier en stuur je werkstuk op.

Geschreven door:

Ramona (5 havo) [meer]

Datum ingestuurd:

21 april 2009

Taal:

Woorden:

18.250

Bekeken:

15323 keer (242 deze maand)

Waardering:

3.3/5 (26 stemmen)

Deel op:

  • Door sharmila (4) op 20-12-2011
    leuk om te lezen

Inhoudsopgave


 


Inleiding


Wat is marketing en waarom is marketing zo belangrijk voor bedrijven?


Wat is de marketingmix?


Hoe wordt een marktonderzoek gedaan en wat is de functie hiervan?


Zijn er beperkingen bij marketing door regels van de overheid?


(denk aan verslavende middelen?)


Wat zijn de taken van een marketingmanager en is deze functie belangrijk voor een bedrijf? Marketingplan


Conclusie


Evaluatie


                             


Bijlage 1: voorbereiding ondernemingsplan                                                                              


Bijlage 2: Enquête + resultaten enquête                                                                                        


Bijlage 3: Bronnen en Logboek                                                                                                  


 


Totaal aantal bladzijden profielwerkstuk: 42


 


 


Inleiding


 


Marketing draait om de juiste vragen stellen. Dit is een interessant gegeven en het lijkt me leuk om mij in marketing te verdiepen. Daarom heb ik dit onderwerp gekozen.


 


Ook lijkt mij het beroep marketingmanager een leuk beroep. Ik wil meer over dit beroep weten en door dit verslag te maken krijg ik al een beetje met het beroep te maken. Ik wil op deze manier uitvinden of deze branche bij mij past. Daarom ga ik een interview houden met een marketingmanager.



Ik wil uitvinden hoe een marketingplan in elkaar wordt gezet en ik wil proberen een marketingplan voor een nieuw product op te zetten. Ik ga allerlei dingen over marketing uitzoeken, zodat ik een goed marketingplan kan opzetten. Zo ga ik uitzoeken wat marketing precies is, wat de marketingmix is, hoe een marktonderzoek wordt gedaan en of er beperkingen zijn bij marketing door regels van de overheid.


 


Ik ben van plan de meeste informatie voor mijn verslag op internet te vinden. Daarnaast lees ik marketingboeken en probeer daar veel informatie uit te halen. Ook volg ik het nieuws, zodat ik nieuwe ontwikkelingen van de marketing kan volgen.


 


Wat is marketing en waarom is marketing zo belangrijk voor bedrijven?


 


Sommige mensen denken dat marketing reclame is, of verkoop. Maar marketing is veel meer dan dat. Bij marketing wordt ingespeeld op de wensen en behoeften van de klant, en zo probeert een onderneming haar positie op de markt te verbeteren.


Marketing kan op 3 niveaus uitgevoerd worden:


- Macromarketing: De samenleving wordt gezien als een systeem dat goed moet functioneren. Een voorbeeld van marketing op dit niveau is een marketingcampagne tegen roken. Hierdoor zullen de kosten voor de gezondheidszorg dalen en de economie blijft in balans.


- Mesomarketing: Samenwerkende organisaties proberen samen hun doelstellingen te bereiken door hun marketing op elkaar af te stemmen. Een voorbeeld hiervan zijn verzekeringsmaatschappijen die hun activiteiten op elkaar afstemmen.


- Micromarketing: Het individuele bedrijf staat hierbij centraal. Die gaat de marketing bepalen die zij gaan uitvoeren. Dit gebeurt bijvoorbeeld door de 4 p’s te bepalen. Hieronder vind je daar meer informatie over.


 


Marketing wordt vaak beschreven als: het bedrijf bekijken vanuit het perspectief van de klant.


Het perspectief van een onderneming is namelijk vaak niet hetzelfde als het perspectief van de klant. Voordat er aan marketing gedaan kan worden moeten er eerst een aantal dingen bepaald worden:



  • Doelgroep

  • Doelstellingen

  • De behoeften en wensen van de doelgroep

  • Een boodschap verstrekken

  • Medium


 


Bij marketing wordt gebruik gemaakt van de 4 p’s. Dit zijn:



  • Product        à datgene wat verkocht moet worden

  • Prijs             à bepalen van de prijs en kortingen

  • Promotie      à adverteren, verkooppromoties en publiciteit

  • Plaats           à de plek waar het product verkocht zal worden en het distributiekanaal


 


Als men dit bepaald heeft, kan men kiezen uit 2 strategieën. De pushstrategie of de pullstrategie.


Bij de pushstrategie probeert men om het product meer te laten verkopen door de verkopers. Het is dus gericht op distributiekanalen en verkopers, niet op klanten.


Bij de pullstrategie probeert men de klanten tot aankoop van het product te zetten.


Het is dus gericht op klanten en niet op verkopers en distributiekanalen.


 


Marketing is om verschillende redenen belangrijk voor bedrijven:



  • Je kunt je onderscheiden van de concurrent.

  • Je krijgt naamsbekendheid van je product.

  • Je kunt een goede reputatie creëren.

  • Je kunt goede informatie geven over de producten en diensten van het bedrijf.

  • Je ontwikkelt een goede kennis van de markt.

  • Je kunt de afzet verhogen.

  • Je kunt klanten ertoe brengen jou product te kopen, te gebruiken en opnieuw te kopen.


 


Door marketing goed uit te voeren kan je de wensen en behoeften van de klanten begrijpen. En als je die wensen en behoeften begrijpt, kun je de producten daaraan aanpassen. Daardoor zal de afzetmarkt groter worden en het product meer verkocht worden. En het verkopen van producten is heel belangrijk voor bedrijven, omdat ze daardoor winst maken. Daarom is marketing belangrijk voor bedrijven.


 


 


 


Wat is de marketingmix?


 


Bij marketing wordt gebruik gemaakt van de 4 p’s. Dit zijn:



  • Product        à datgene wat verkocht moet worden

  • Prijs             à bepalen van de prijs en kortingen

  • Promotie      à adverteren, verkooppromoties en publiciteit

  • Plaats           à de plek waar het product verkocht zal worden en het distributiekanaal.


 


Dit zijn marketinginstrumenten om de markt mee te bewerken. Ze zijn nauw met elkaar verbonden, want als er een verandering plaatsvindt bij de een, zal er meestal ook een verandering plaatsvinden bij de ander(en). De marketingmix is afgestemd op een of meerdere doelgroepen en is een antwoord op de wensen en behoeften van de klanten.


 


Product


 


Een product wordt beschreven als een combinatie van materiële en immateriële eigenschappen waarmee een goed of dienst in een bepaalde behoefte voorziet. Er zijn verschillende redenen waarom klanten een product kopen. De verpakking, het imago en het assortiment zijn voorbeelden. Het gaat hier dus niet alleen over het product alleen, maar ook over andere factoren.


Bijvoorbeeld als iemand een televisie koopt. De een koopt het bij een discountwinkel, de ander bij een speciaalzaak. Ze hebben wel hetzelfde fysieke product gekocht, namelijk een televisie, maar de wijze waarop ze het product gekocht hebben is niet hetzelfde. Degene die de televisie bij een speciaalzaak heeft gekocht, zal meer advies hebben gekregen over het product, meer service. Daardoor hebben de klanten vanuit marketingopzicht niet hetzelfde product gekocht.


 


Fysiek product


Het fysieke product bestaat uit de fysieke eigenschappen. Voorbeelden zijn gewicht, smaak, vorm, geur, snelheid. Het zijn eigenschappen die voor iedereen herkenbaar zijn en bij bepaalde producten vaak hetzelfde zijn.


Uitgebreid product


Het uitgebreid product bestaat uit de fysieke eigenschappen en de toegevoegde eigenschappen. Toegevoegde eigenschappen zijn extra’s voor de klanten, zoals thuisbezorging.


Totaal product


Het totaal product zijn alle eigenschappen bij elkaar, dus afgeleide, toegevoegde en fysieke eigenschappen. Afgeleide eigenschappen zijn voordelen die een klant met het merk verbindt, zoals het imago.


Er zijn verschillende consumptiegoederen. Dat zijn goederen die aan een individuele klant verkocht worden. De verschillende consumptiegoederen zijn:



  • Convenience goods

  • Shopping goods

  • Specialty goods

  • Unsought goods


 


Convenience goods


Producten die de klant vaak koopt, zonder er al teveel bij na te denken.


Ze zijn te verdelen in 3 categorieën:


- dagelijkse gebruiksgoederen (bijvoorbeeld melk)


- impulsgoederen (bijvoorbeeld een pakje kauwgom bij de kassa)


- emergency goods (bijvoorbeeld een paraplu als het dreigt te gaan regenen)


Shopping goods


Producten die de klant tijdens het winkelen vergelijkt op bepaalde punten, zoals kwaliteit en prijs, voordat de klant het product werkelijk koopt. (bijvoorbeeld een spijkerbroek)


Ze zijn te verdelen in 2 categorieën:


- homogene goederen (geen verschillen, bijvoorbeeld als iemand aanneemt dat alle dvd-spelers hetzelfde zijn)


- heterogene goederen (wel verschil, bijvoorbeeld prijs, kwaliteit)


Specialty goods


Producten waarvoor de klant moeite wil doen. Als de klant een speciaal merk wil hebben, zal de klant daar extra moeite voor doen, zoals een speciaal merk parfum of mascara.
Unsought goods


Product waarvan de klant niet weet dat het bestaat of die de klant niet wil kopen. (bijvoorbeeld verzekeringen)


 


Prijs


 


Er wordt hier niet alleen gelet op de winst, maar ook op de prijzen van concurrenten en inflatie. Er moet goed gekeken worden welke prijs klanten bereid zijn om te betalen voor een bepaald product.


Klanten betalen een prijs voor het totaal product. Een product is in ogen van de klant een bepaald bedrag waard. Dit is de bovengrens van de mogelijke vraagprijs. De benedengrens wordt bepaald door de kosten.


 


Om de prijs te bepalen moet je met de volgende dingen rekening houden:



  • Kostprijs

  • Waardeperceptie

  • Ondernemings- en marketingstrategie

  • Concurrentie

  • Assortiment

  • Tussenhandel

  • Wetgeving en ethiek


 


Kostprijs


Ondernemers berekenen vaak de kostprijs van het product, zodat ze niets verkopen zonder winst.


Waardeperceptie


Er wordt gekeken naar de wensen, behoeften, bestedingspatroon en koopgewoonten van de klant. Ook wordt er gekeken hoeveel de klant bereid is te betalen voor een product.


Ondernemings- en marketingstrategie


Als een bedrijf zijn marktaandeel wil vergroten, door bijvoorbeeld een goede marketingstrategie, zal de prijs soms aangepast moeten worden.


Concurrentie


Door concurrentie wordt de prijs aangepast. Als de concurrentie zijn prijs aanpast, zal de andere onderneming zijn prijs ook aanpassen.


Assortiment


Het gaat hier om het effect wat de prijs van een product heeft op de afzet van andere producten uit het assortiment.


Tussenhandel


De meeste producten worden via tussenhandel verkocht. Tussenhandel is bijvoorbeeld de groothandel of de detailhandel. Deze willen ook winst maken, en daarom is dit een belangrijke factor bij de prijsbepaling.


Wetgeving en ethiek


Bij de prijsbepaling moet rekening gehouden worden met de Nederlandse wetgeving en die van de EU. Ook moet een bedrijf zich houden aan zijn eigen ethiek. Het is bijvoorbeeld niet ethisch verantwoord om klanten te misleiden met prijsstunts. Ieder bedrijf heeft zijn eigen ethiek.


 


Promotie


 


Het doel van promotie is de verkoop bevorderen. Bij promotie komt veel kijken. Je kunt promotie maken door bijvoorbeeld reclame of promotieacties.


 


Er moet eerst gekeken worden wie de doelgroep is. De promotie kan gericht zijn op de consument of de tussenhandel.


Pullstrategie: als de promotie gericht is op consumenten.


Pushstrategie: als de promotie gericht is op tussenhandel. Het wordt voor de tussenhandel aantrekkelijk om het product in te kopen en te verkopen.


 


Daarna wordt gekeken naar wat de doelstellingen zijn. Hier wordt in beschreven wat er bereikt moet worden, zoals merkbekendheid.


 


Het promotiebudget wordt bepaald. De meest gebruikte methode is de taakstellende methode. Er wordt gekeken welke doelstellingen bereikt willen worden, wat er nodig is om deze doelstellingen te realiseren en hoeveel dat allemaal bij elkaar gaat kosten.


Sommige bedrijven doen aan anticyclisch budgetteren, het bedrijf besteed meer geld aan promotie als de afzet daalt en minder geld als de afzet stijgt.


 


Uiteindelijk wordt de communicatiemix bepaald. Deze wordt samengesteld en houdt rekening met de doelgroep. De communicatiemix kan bestaan uit:


·        reclame


·        persoonlijke verkoop


·        public relations


·        sponsering


·        publiciteit


·        direct marketing


 


Reclame


Reclame is een vorm van communicatie die mogelijke klanten informatie probeert te geven over een bepaald product. Een reclame is meestal bedoeld om klanten te beïnvloeden.


Persoonlijke verkoop


In tegenstelling met reclame is bij deze vorm van promotie interactie met de klant. Een vertegenwoordiger van een bedrijf probeert door middel van persoonlijk contact met de klant het product te verkopen.


Public relations


Er wordt geprobeerd om goede relaties op te bouwen en te onderhouden met klanten, concurrenten, leveranciers en financiers. De organisatie creëert een positief imago. Dit gebeurt bijvoorbeeld door sponsoring.


Sponsoring
Een onderneming steunt een persoon of organisatie door geld of andere middelen ter beschikking te stellen, in ruil voor publiciteit. Een onderneming kan zo bijvoorbeeld de naamsbekendheid vergroten.


Publiciteit


Een bedrijf geeft bepaalde informatie aan de media, zonder betaling, en hoopt dat de informatie gepubliceerd of uitgezonden wordt.


Direct marketing


Opbouwen en onderhouden van een directe, duurzame relatie met de klant.


 


Plaats


 


Hierbij wordt beslist hoeveel verkooppunten er moeten zijn, de gewenste voorraden en het transport.


 


Als een klant een winkel binnenloopt, let de klant op 3 factoren:


- het assortiment


- het prijsniveau


- de service


 


Op die factoren kunnen we winkels onderverdelen in verschillende winkeltypen.


Er zijn verschillende soorten winkeltypen:



  • speciaalzaken

  • buurtwinkels

  • supermarkten

  • discounters

  • warenhuizen

  • zelfbedieningswarenhuizen



Speciaalzaak


Het assortiment van een speciaalzaak is smal, maar diep. Dat betekent dat er weinig verschillende producten te koop zijn in een speciaalzaak, maar wel veel merken per productgroep. Een voorbeeld is een modezaak. De specialisatie kan zijn op basis van verbruiksverwante artikelgroepen (zoals een carnavalswinkel met maskers en kostuums) of is gericht op een specifieke groep consumenten (zoals een modezaak voor vrouwen).


 


Buurtwinkel


Het assortiment van een buurtwinkel bestaat vooral uit convenience goods. Bij een buurtwinkel staat een goede service centraal. Daardoor zijn klanten bereid meer te betalen.


 


Supermarkt


Het assortiment van een supermarkt is breed en diep. Ze verkopen dus veel verschillende producten, en ook veel merken per productgroep. In een supermarkt geldt dat er zelfbediening is, klanten winkelen zonder service en rekenen af bij centrale kassa’s. Er zijn 3 factoren die ervoor kunnen zorgen dat een supermarkt succesvol is:


- goede bereikbaarheid


- redelijk prijsniveau


- breed en diep assortiment


 


Discounter


Het assortiment van een discountwinkel is beperkt en ondiep. Dit betekent dat er weinig verschillende producten zijn, en weinig merken per productgroep. De prijzen zijn laag, maar er is geen service.


 


Warenhuis


Het assortiment van een warenhuis is breed en redelijk diep. Het assortiment wordt gepresenteerd in sfeervolle, gezellige afdeling, waar apart wordt afgerekend. Dit wordt ook wel shop in the shop genoemd. Er zijn meerdere speciaalzaken allemaal onder één dak.


 


Zelfbedieningswarenhuis


Een zelfbedieningswarenhuis is een kruising tussen een supermarkt en een warenhuis.


Hoe wordt een marktonderzoek gedaan en wat is de functie hiervan?


 


 


Hoe wordt een marktonderzoek gedaan en wat is de functie hiervan?


 


Betekenis


Een definitie van marktonderzoek is: het systematisch en objectief verzamelen, analyseren en interpreteren van gegevens voor het nemen van marktbeslissingen.


Het systematisch verzamelen van gegevens gebeurt in een marktonderzoek. Daarin staat onder andere wat men heeft gedaan om het onderzoek objectief te laten verlopen.


 


Doel


Marktonderzoek kan verschillende doelen hebben:


- het zoeken naar nieuwe markten


- het imago van het bedrijf verbeteren


- activiteiten van concurrenten in de gaten houden


- streven naar omzetverhoging


- minder risico’s lopen bij marktbeslissingen


 


Aandachtspunten


In een marktonderzoek zijn de volgende punten belangrijk:


- Wat is er al bekend?
Een goed beeld ontwikkelen van de markt om tijd en kosten te besparen.


- Wie ga je benaderen?


De doelgroep bepalen en steekproeven houden, zodat je de juiste doelgroep daadwerkelijk bereikt.


- Hoe kom je aan nieuwe informatie?


Bepalen hoe je aan de informatie wil komen die je nodig hebt. Dat kan door interviews, observatie, enquêtes of experimenten.
- Zelf doen of uitbesteden?


Er wordt bepaald of de uitvoering zelf wordt gedaan of wordt uitbesteed. Er kan ook een deel van de uitvoering worden uitbesteed. Je besteed de uitvoering uit als je onvoldoende tijd, expertise of faciliteiten hebt.


- Waarop let je bij de voorbereiding en uitvoering?


Een marktonderzoek moet betrouwbaar en valide zijn. Systematische en toevallige fouten moeten vermeden worden. Bij interviews, observaties en enquêtes zijn verschillende voorbereidingen en uitvoeringen nodig.


- Hoe verwerk je de resultaten?


Nadat de resultaten gedigitaliseerd zijn (in een computerbestand zijn gezet) worden de resultaten verwerkt in tabellen en grafieken


- Hoe rapporteer je?


Je kunt schriftelijk en/of mondeling rapporteren over het onderzoek. Er kan daarbij een presentatie gegeven worden.


 


 


Verzamelen


Het beginstadium van een marktonderzoek is verzamelen. Je verzamelt gegevens over de ontwikkeling van de maatschappij en over de ontwikkelingen in de branche. Bijvoorbeeld de toename of afname van de omzet en winst, welke producten er goed verkopen, wat de concurrenten doen (nieuwe producten op de markt brengen). Je verzamelt ook gegevens over de klant, daarvan wil je namelijk een goed beeld hebben. Aan de klant moet je het product verkopen.


Exploratief onderzoek


Bij een exploratief onderzoek heb je van tevoren geen doel of probleem van tevoren. Je begint met het verzamelen van informatie, zonder dat je een doel hebt. Je probeert kansen in de markt te ontdekken, bijvoorbeeld door een nieuw product te ontwikkelen. Je kan dit doen door eigen ervaring, als je bijvoorbeeld iets mist in het dagelijks leven kan je proberen daar een nieuw product voor te bedenken. Grote bedrijven gebruiken vaak de gegevens van het Centraal Bureau Statistiek.


Een benadering is een kwalitatief onderzoek, een organisatie doet zelf onderzoek om inspiratie op te doen voor het ontwikkelen van nieuwe producten. Het onderzoek richt zich op klanten. Een marktonderzoeksbureau neemt interviews met klanten af. Die informatie gebruikt een organisatie.


Een andere benadering is een segmentatieonderzoek, daarbij worden klanten ingedeeld in groepen. Dat kan op allerlei gebieden, zoals leeftijd, geslacht, inkomen. Ook kunnen de groepen ingedeeld worden op basis van psychologische kenmerken, normen en waarden. 


 


Nieuw product


Als het exploratief onderzoek is uitgevoerd en er is geconcludeerd dat er een nieuw product moet komen moeten er nog veel worden beslist.


Conceptontwikkeling


Bij conceptontwikkeling draait alles om ideeën. Een product moet verschillende eigenschappen hebben, dit wordt bij conceptontwikkeling allemaal uitgedacht.


Productonderzoek


Bij productonderzoek wordt er gekeken wat de klanten van het product vinden. Daardoor kan het product aangepast worden en uiteindelijk worden gemaakt.


Prijsonderzoek


Bij prijsonderzoek wordt onderzocht welke prijs het beste is om voor een product te vragen. De prijs moet hoog genoeg zijn om winst te maken.


Distributieonderzoek


Bij distributieonderzoek wordt gekeken waar de beste verkoopplaatsen zijn. Speelgoed kan je het beste verkopen in winkels die bestemd zijn voor kinderen, telefoons kan je het beste verkopen in een speciaalzaak voor telefoons etc.


Communicatieonderzoek


Bij communicatieonderzoek wordt gekeken wat de beste manier is om het product naamsbekendheid te geven. Er wordt gekeken via welke media, bijvoorbeeld televisie, krant, radio of tijdschrift. Vervolgens wordt er een reclamecampagne ontwikkeld.


 


Desk research en fieldresearch


Een andere vorm van onderzoek is deskresearch of fieldresearch. Deskresearch is onderzoek doen naar al beschikbare gegevens ten behoeve van een probleemstelling. Dit soort gegevens worden ook wel secundaire gegevens genoemd. Het zijn gegevens die al eerder door anderen zijn verzameld. Fieldresearch bestaat uit het verzamelen van nieuwe gegevens door middel van enquêtes, interviews en dergelijke.


Evalueren


Om te zien of de juiste keuzes zijn gemaakt voor het nieuwe product gaat men evalueren. Je kijkt of de producteigenschappen, de prijs, de reclame en de verkooppunten goed zijn gekozen. Er zijn verschillende onderzoeken om dat te doen:


Monitoring


Er wordt gekeken of de bekendheid van het product toeneemt. Ook wordt er gekeken of mensen goede ervaringen met het product hebben, of ze tevreden zijn met het product. In dit onderzoek is het ook heel belangrijk dat de verkooppunten en de reclamecampagnes effectief zijn.


Continu-onderzoek


Er worden continu gegevens verzameld bij dit onderzoek. Er wordt gekeken naar trends, bijvoorbeeld welk merk koffie het meest gekocht wordt en bij welke supermarkt de meeste mensen gaan winkelen. Met dit onderzoek wordt vastgesteld wat de marktaandelen zijn en hoe die verschuiven.


Incidenteel onderzoek


Dit is een speciaal onderzoek dat eigenlijk alleen wordt gedaan als er iets mis is. Met monitoring en continu-onderzoek kan je niet alles bijhouden, en daarom is er af en toe een incidenteel onderzoek  nodig. Bijvoorbeeld als er veel klachten binnenkomen over een bepaald product, of er is een product dat ineens veel slechter verkocht wordt.


 


 


Zijn er beperkingen bij marketing door regels van de overheid? (denk aan verslavende middelen?)



Beperking alcoholreclame 'historische stap'


Marketing & sales, Gepubliceerd op 07-02-2007 door Norbert van der Werff



UTRECHT - De Stichting Alcoholpreventie (STAP) is blij met het voornemen van het nieuwe kabinet om alcoholreclame op radio en tv voor 21.00 uur te verbieden. Ze spreekt van een historische stap.

Volgens directeur Wim van Dalen van STAP erkent het kabinet dat alcoholreclame bijdraagt aan het drankprobleem onder jongeren. 'We rekenen op termijn op een totaalverbod voor dit soort spotjes via tv, radio, internet en in de bioscoop.'

Met de beperking voegt Nederland zich bij een meerderheid van EU-landen die al geheel of gedeeltelijk een reclameverbod hebben, aldus Van Dalen. Alcoholreclame had tot nu toe in ons land vooral met zelfregulering te maken.

STAP meldt dat vorig jaar op televisie bijna 15.000 reclamespots voor alcohol zijn uitgezonden

Jojobeleid
De Vereniging Drankenhandel Nederland (VDN) veroordeelt als het om de accijnzen gaat het 'jojobeleid' van het CDA. 'We snappen niet waar die partij mee bezig is', reageert secretaris Sjoerd Veenstra. Hij wijst erop dat de accijns op sterke drank in 2003 is verhoogd en in 2006 weer verlaagd toen bleek dat de opbrengsten tegenvielen omdat het publiek over de grens naar de slijter ging.

De VDN vraagt zich af of het verbod op alcoholreclames voor 21.00 uur juridisch haalbaar is en opweegt tegen de maatregelen die de branche op vrijwillige basis al heeft genomen. Zo worden nu op jongerenzenders helemaal geen alcoholreclames uitgezonden.


Bron: ANP, http://www.evmi.nl/nieuws/marketing-sales/3189/beperking-alcoholreclame-'historische-stap'.html


 


In dit artikel wordt een beperking beschreven die de overheid oplegt aan de marketing. De meerderheid van de EU-landen legt een beperking op, zodat er een (gedeeltelijk) verbod op spotjes over alcohol is. Hierdoor wordt het voor producenten van alcoholische producten moeilijker om promotie te maken, omdat ze dus beperkt worden bij hun marketingacties.


 


Wetten


De overheid stelt dit verbod op om te verhinderen dat mensen verslavende middelen gaan gebruiken of teveel gebruiken. Er zijn algemene regels voor verslavende middelen. Zoals de drank- en horecawet. Daar staat onder andere in dat er geen alcoholische dranken verkocht mogen worden aan personen onder de 16 jaar. Naast de drank- en horecawet is er nog een wet over verslavende middelen, namelijk de verkeerswet. Daarin staat onder andere dat je niet meer dan 0,5 promille alcohol in je bloed mag hebben als je autorijdt. Een wet over één bepaald verslavend middel is de tabakswet. Daarin staan regels over tabak, bijvoorbeeld dat het alleen aan personen verkocht mag worden van 16 jaar en ouder. In de tabakswet staan ook regels over reclame, namelijk hoe en waar tabaksfabrikanten reclame mogen maken.


 


Reclamecode voor Alcoholische Drank


Als een producent reclame wil maken voor een alcoholisch product, moet hij zich houden aan de Reclamecode voor Alcoholische Drank. In deze code staat dat mensen niet aangespoord mogen worden om erg veel te drinken. Ook moet het goed duidelijk zijn dat het om een alcoholische drank gaat, en dus niet om een frisdrank of energydrank. Het alcoholpercentage moet bekend gemaakt worden. De reclame mag gericht zijn op personen van 18 jaar of ouder. In Nederland mag een reclamespot over alcohol niet direct voor of direct na een programma uitgezonden worden, als dat programma is gericht op kijkers die jonger zijn dan 18 jaar.


Sponsoring


Reclame kan ook gebeuren door sponsoring: Een onderneming steunt een persoon of organisatie door geld of andere middelen ter beschikking te stellen, in ruil voor publiciteit. Een onderneming kan zo bijvoorbeeld de naamsbekendheid vergroten.


Tabaksfabrikanten mogen niet sponsoren. Fabrikanten van alcoholische dranken wel, mits ze zich aan de Reclamecode voor Alcoholische Drank houden.


 


Opiumwet


De opiumwet is een wet voor drugs. In deze wet staat dat het verboden en strafbaar is om drugs te maken, te verkopen of te bezitten. Er is een verschil tussen harddrugs en softdrugs. Een kleine hoeveelheid softdrugs bezitten wordt gedoogd. In de Opiumwet staat waar softdrugs verkocht mag worden, wie het mag kopen en dat er geen reclame gemaakt mag worden voor drugs.


 


 


Er zijn verschillende wetten waar producenten zich dus aan moeten houden als ze reclame willen maken voor verslavende middelen. Voor drug is het verboden reclame te houden, voor tabak mag er niet gesponsord en moet er aan de tabakswet gehouden worden, en voor alcoholische producten moet er gehouden worden aan de Reclamecode voor Alcoholische Drank.


 


 


Wat zijn de taken van een marketingmanager en is deze functie belangrijk voor een bedrijf?


 


Voor deze deelvraag ga ik een interview houden met een marketingmanager. Ik heb contact gehad met verschillende marketing managers, en heb uiteindelijk gekozen om een interview te houden met Robert Ros. Hij werkt bij Indoor Skydive Roosendaal. Indoor Skydive Roosendaal is het eerste en enige indoor skydivecentrum in de Benelux. Ik heb voor hem gekozen omdat hij in de buurt werkt, jong is en een brede functie heeft.


 


Kunt u zich in het kort voorstellen?
Ik ben Robert Ros, 24 jaar, manager Marketing en commerciële zaken bij Indoor Skydive Roosendaal.

Welke opleiding heeft u gevolgd?
HBO Commerciële Economie op Avans Hogeschool (Breda)

Hoelang duurde deze studie?
4 jaar

Welke beroepen liggen binnen de mogelijkheid van deze opleiding?
Dat is heel breed, van alles met een commercieel karakter. Dit kan zijn accountmanager, zelfstandig ondernemer of bijvoorbeeld een baan zoals in mijn functie. Commerciële Economie is een brede basis voor veel functies. Als je bijvoorbeeld op monsterboard of intermediair kijkt zie je hoe divers de mogelijkheden zijn.

Als u er nu op terug kijkt, vond u het een goede studie?
Ik vond de studie wel goed, vooral dat er op competenties wordt gestuurd. Dit is in mijn ogen belangrijker dan theorie. Jezelf ontwikkelen vind ik belangrijk dan weten welke theorie precies is. Veel belangrijker is om te weten hoe je het moet toepassen. Verder wordt er geleerd proactief te werken, initiatief te tonen en oplossend denken. Dit zijn de meest belangrijke competenties voor een young professional.

Als u wist dat de studie zo was zou u er dan aan begonnen zijn?
Ja, maar wellicht met een bepaalde specialisatie. Nu was het erg algemeen.

Kon u gelijk na uw studie aan het werk?
Ja, dat was geen probleem, dit is inmiddels wel met 3e baan. Eerst heb ik één maand bij een verzekeringskantoor gewerkt als tussenpauze, maar dat was niks voor mij. Daarna acht maanden bij een online marketingbedrijf en sinds juli vorig jaar ben ik hier in dienst op marketing. Per 1 juli dit jaar officieel met manager titel.


 


Wat zijn de taken van een marketingmanager en is deze functie belangrijk voor een bedrijf?
De taken zijn heel divers. De hoofd- en kerntaken zijn voor mij dat Indoor Skydive Roosendaal landelijke naamsbekendheid krijgt en dat het product bekender wordt. Daarnaast moet ik er voor zorgen dat ons productaanbod aansluit op de vraag vanuit de markt. Ik moet zorgen dat mensen reserveren en blijven reserveren. Verder wordt je in heel veel processen in het bedrijf betrokken omdat je dan vanuit marketing of commercieel oogpunt zinvolle inbreng kan hebben. Ook is het belangrijk een strategische visie los te laten op bedrijfsvoering. Dus van strategisch tot erg operationeel. Verder moet je ook leren delegeren. Deze functie is zeker belangrijk bij een bedrijf van onze status.

Waarom heeft u dit beroep gekozen?
Hier kies je niet bewust voor. Je groeit in je functie zoals het heet. Ik kreeg de kans en heb deze met beide handen gegrepen.

Kent uw beroep promotiemogelijkheden? Zo ja, welke?

Nu op korte termijn niet meer. Ik ben begonnen als marketing medewerker. Ik heb me eerst verbreed qua activiteiten, commerciële zaken, en ben nu in management functie getreden. Ik rapporteer nu direct aan directie. Dus veel hoger kan ik niet. Wat wel kan is functie verbreden. Bijvoorbeeld ook richting sales gaan opereren. Maar voorlopig ben ik hier tevreden mee.

Wat is het gemiddelde salaris binnen uw functie?
Dat is erg afhankelijk van leeftijd, aantal jaren in functie, aantal jaren werkervaring en prestatie. Lonen variëren tussen de 2.500 en 4.000 bruto per maand. Verder zijn er vaak bonus regelingen, gsm van de zaak, laptop van zaak, auto van zaak en andere secundaire voorwaarden. Ikzelf ben nog maar pas in deze functie dus verdien een marktconform salaris.

Kent het beroep veel vrije tijd?
Ik werk 40 uur op contract maar in praktijk is het vaak veel meer. Maar dat heeft ook met persoonlijke instelling te maken. Verder heb je ook te maken met beurzen en andere verplichtingen buiten kantoor waardoor je wel aan je uren komt. Dus veel vrije tijd? Dat valt mee. Je hebt natuurlijk verantwoordelijkheden en daarbij heb je de lusten maar ook de lasten.

Waarom bent u belangrijk voor het bedrijf waar u werkt?
Ik ben hier gekomen toen het niet zo goed ging. Ik heb redelijk wat dingen veranderd en helpen veranderen. Zo zijn er nieuwe producten en arrangementen samengesteld die perfect in de markt liggen, is er van alles opnieuw ontwikkeld met betrekking tot communicatiemiddelen, zoals folders en een website. Verder doe ik van alles qua promotie. Dus daarin heb ik veel invloed. Gelukkig zien we een grote toename aan naamsbekendheid en reserveringen, wat al met al een zeer goed teken is.

Moet u wel eens thuis werken om iets af te krijgen?
Dat kan voorkomen, maar meestal werk ik langer door op kantoor.

Is er een goede werkgelegenheid binnen deze branche?
Denk het wel. Het is een leuke branche om in te werken en als je goed bent kan je overal aan de slag.



Kunt u enkele voordelen van het werk noemen?

Je ontmoet heel veel mensen die bepalend zijn in de branche en media. Ik ontwikkel een super groot netwerk. Verder leer ik veel en het is erg afwisselend werken, daarnaast heb je ook heel veel vrijheid en verantwoordelijkheid.

Kunt u enkele nadelen van het werk noemen?
Soms is de werkdruk groot, maar daaronder presteer ik graag.

Als u deze nadelen van te voren had geweten was u er dan als nog aan begonnen?
Ja zeker.

Zou u een ander beroep uit willen oefenen? Zo ja, welke?
Op dit moment niet. Deze baan past prima in mijn carrière planning.

Ben ik, volgens u, nog iets vergeten te vragen?
Nee denk het niet.


 


 


De taken van een marketingmanager zijn dus heel divers. Zorgen voor naamsbekendheid en zorgen dat mensen (blijven) reserveren zijn enkele taken die de marketingmanager doet. De taken zijn volgens mij vooral gericht op het product, zorgen dat het product goed is, en promotie, zorgen dat het product bekend wordt.


Een marketingmanager is belangrijk voor een bedrijf, omdat de marketingmanager ervoor kan zorgen dat het bedrijf, of het product van het bedrijf, bekend wordt en daardoor meer verkocht wordt.


 


Ik maak gebruik van de informatie van de deelvragen of mijn hoofddoel te bereiken, namelijk een marketingplan maken. Het marketingplan gaat over een onderneming die spellen verhuurt, alles kunt u hierover lezen in het ondernemingsplan, wat als bijlage bij dit werkstuk gevoegd is.


Marketingplan

Doel

Het doel van het marketingplan is een strategisch plan voor op de langere termijn. Games4rent is een beginnende onderneming.
Ik wil een duidelijk beeld van de markt en haar behoeften krijgen, zodat ik goed in kan spelen op veranderingen op de markt.

SWOT-analyse


Sterke punten



  • een breed assortiment van producten

  • Klantvriendelijk, ervaren personeel     

  • Een gezellige en sfeervolle winkel op een goede locatie.

  • Mogelijkheid tot uitbreiding.


Zwakke punten            



  • Doordat er weinig concurrentie is, onduidelijk of het bedrijf een succes zal worden.

  • Er is een beperkt budget, waardoor het bedrijf klein zal moeten beginnen

  • De eigenaar heeft geen/weinig ervaring met het runnen van een bedrijf.


Kansen



  • De behoefte aan gezelligheid

  • Weinig tot geen concurrentie


Bedreigingen



  • Economische recessie



Marketingdoelgroep



  • Algemene kenmerken
    Jongeren/studenten tussen de 16 en 30 jaar.

  • Aantal bestaande klanten
    Er zijn nog geen bestaande klanten, de meeste omzet zal komen van de doelgroep, maar andere mensen zullen ook een rol spelen, bijvoorbeeld ouders. Een deel van de omzet komt dus van een groep die niet de doelgroep is.

  • Aantal potentiële klanten
    Potentiële klanten kunnen oudere mensen zijn, die bijvoorbeeld een puzzel komen huren. Of ouders die spellen komen huren om te spelen met hun kinderen. Dit kunnen dus nieuwe doelgroepen worden.

  • Behoeften
    Er is bij deze doelgroep behoefte aan gezelligheid en uit de enquête blijkt dat er behoefte is aan een winkel die spellen verhuurt.



Marketingdoelstellingen

Lanceren van een nieuw product/dienst, waarbij binnen 1 jaar omzet verdubbeld wordt.
Naamsbekendheid binnen 2 jaar vergroten bij de doelgroep met 20%.


Marketingstrategie

Strategieën om deze doelstellingen te bereiken zijn de volgende:



  • Een uitgebreide reclamecampagne voeren voor Games4Rent die de doelgroep aanspreekt.

  • Goede service bieden waardoor mond-op-mond reclame wordt gestimuleerd.


Marketinginstrumenten



  • Product
    Het product dat wordt aangeboden zijn spellen die je voor een bepaalde tijd kunt huren. Er zijn verschillende soorten spellen te huren. De categorieën zijn:
    Denkspellen

    Gezelschapsspelen
    Reisspellen
    Strategiespellen
    Puzzels
    Overig



  • Prijs
    De prijs die ik in gedachten heb:
    1 Spel lenen voor:
    1 dag    € 4,00
    2 dagen € 7,00
    3 dagen € 10,00
    1 dag = (dezelfde dag terugbrengen) 2 dagen =(volgende dag terugbrengen)


  • Plaats
    De winkel is gevestigd in een winkelpand in het centrum van de stad.
    Men kan naar de winkel komen en daar het product afhalen.



  • Promotie
    Eigen website
    Advertenties in kranten
    Affiches op stations
    Reclamekrantje voor de opening




Marketingplan,  Promotie:


 


Vormen van promotie:


 


-         Website


-         Nieuwsbrief versturen


-         Advertenties in plaatselijke krant


-         Radiospotje op lokale radiostation


-         Flyers ophangen bij andere winkels (bijv. supermarkten.)


-         Flyers laten bezorgen waar een groot deel van de doelgroep woont


-         Advertenties op websites die de doelgroep bezoekt


-         search engine optimalisatie. (dat je goed gevonden kan worden op internet, bijv. met google)


-         mond op mond reclame optimaliseren door goede service


-         visitekaartjes aan zoveel mogelijk mensen uitdelen


 


Kosten promotie, Marketingbudget

Games4Rent  maakt bij het bepalen van het budget gebruik van de taakstellende methode. Door middel van deze methode wordt de grootte van het budget bepaald dat nodig is om de doelstellingen te behalen. Games4Rent wil een reclamecampagne voeren. Het budget dat daarvoor nodig is, bestaat uit de volgende onderdelen:


 


Website: €200


Nieuwsbrief: € 100,-


Krant: € 300,-


Radio: € 400,-


Flyers winkels: € 50,- (250 stuks)


Flyers laten bezorgen: € 200,- (650 stuks)


Advertenties websites: € 100,-


Search engine optimalisatie: € 70,-


Mond op mond reclame: € 0,-


Visitekaartjes: € 80,- (1000 stuks)


 


Marketingbudget: € 1.500,-


 


Conclusie

In de conclusie kom ik terug op het hoofddoel en de deelvragen. Met behulp van de deelvragen, geef ik een antwoord op het hoofddoel. Ook zal ik in de conclusie mijn profielwerkstuk evalueren. Voor de duidelijkheid staan hieronder het hoofddoel en de deelonderwerpen


 


Hoofddoel:


Een marketingplan ontwikkelen voor een nieuw product.


 


Deelvragen:


-          Wat is marketing en waarom is marketing zo belangrijk voor bedrijven?


-          Wat is de marketingmix?


-          Hoe wordt marktonderzoek gedaan en wat is de functie hiervan?


-          Zijn er beperkingen bij marketing door regels van de overheid?


-          Wat zijn de taken van een marketingmanager en is deze functie belangrijk voor een bedrijf?


 


Uitzoeken wat marketing is, is natuurlijk wel belangrijk is als je een marketingplan wil maken.



Daarna heb ik uitgezocht wat de marketingmix is. Deze marketingmix wordt ook gebruikt in een marketingplan.



Er is een marketingonderzoek gedaan. Nadat ik informatie had gezocht over wat het doel ervan was, bleek het nodig te zijn voor mijn marketingplan. In mijn marktonderzoek is onderzocht hoe groot de vraag was naar het product/dienst van het marketingplan. Ook is onderzocht wat de prijs is die men voor het product wil betalen.


 


Doordat ik wist welke beperkingen er worden gesteld door de overheid kon ik zorgen dat ik niet met die beperkingen te maken kreeg.


 


Er is een interview gehouden met een marketingmanager. Ik wilde meer te weten komen over wat het beroep precies inhoudt, omdat het beroep mij interessant leek. Ook kon hij mij adviseren hoe ik een marketingplan moest maken en hoe ik mijn profielwerkstuk een leuke invulling kon geven.


 


Na dit allemaal te hebben onderzocht is er eerst een ondernemingsplan gemaakt, dit was ter ondersteuning voor mijn marketingplan. Omdat je dan toch meer informatie en meer uitgezocht hebt was het daardoor makkelijker om het marketingplan te maken. In dat ondernemingsplan heb ik veel tijd gestoken. Zo zijn er voor mijn zelfverzonnen bedrijf verschillende begrotingen gemaakt en heb ik veel nagedacht over de toekomst van het bedrijf.


 


In het marketingplan zijn er uiteindelijk verschillende dingen behandeld. Zo heb ik een SWOT-analyse gemaakt, de doelgroep beschreven, de marketingdoelstellingen, marketingstrategie en het marketingbudget bepaalt. Daarna zijn de marketinginstrumenten beschreven. Als laatste is er speciaal een deel van promotie extra beschreven. Na het marketingbudget te hebben bepaald, is er beschreven aan welke onderdelen dit besteed zal worden, welke vormen van promotie er zullen zijn.


 


Evaluatie


 


Ik vond het profielwerkstuk erg leuk om te maken, omdat het een interessant onderwerp was.


Het was wel een moeilijk onderwerp, omdat er moeilijk informatie te vinden was over sommige onderwerpen, zoals het marketingplan.


De informatie die er te vinden was, was vaak in moeilijke taal omschreven en daardoor moeilijker te begrijpen. 


Ik vond het profielwerkstuk erg veel werk, ik heb er heel erg veel tijd in gestoken. Meer dan in het logboek staat, omdat je niet alles gaat opschrijven wat je doet.



Het stelde mij dan ook zeer teleur dat mijn begeleider dacht dat ik er niet zoveel tijd in gestoken had en mijn profielwerkstuk niet echt goed vond: ‘‘een soort samenvatting uit 1 van de boeken die ik heb gebruikt en een onrealistisch ondernemingsplan.’’


 


Het ondernemingsplan was inderdaad onrealistisch, maar dat kwam omdat ik al zoveel tijd in mijn profielwerkstuk had gestoken. Als ik nog helemaal moest uitzoeken hoe dat allemaal in elkaar stak en precieze cijfers moest uitrekenen was ik daar waarschijnlijk nog uren mee bezig geweest, omdat ik niet wist hoe dat precies moest.


 


Ook zei mijn begeleider dat ik mijn afspraken niet nakwam, terwijl het niet alleen van mijn kant is afgezegd. Eerst is het door de begeleider een keer afgezegd, daarna van mijn kant 3 keer. De 1e keer had ik verschillende redenen waardoor ik het niet kon inleveren, maar ik heb dat niet verder uitgelegd. Dat was verkeerd van mij. De keer daarna heb ik het afgezegd omdat ik net een ongeluk had gehad, en de 3e keer omdat ik toen nog niet kon lopen door het ongeluk.


 


Ik heb in ieder geval veel werk in mijn profielwerkstuk gestoken en ik hoop dat mijn begeleider dat ook ziet en waardeert.


 


Het meest leuke aan het maken van het profielwerkstuk vond ik het hele proces zelf. Je maakt steeds kleine stukjes en ziet dat het na een tijdje een groot geheel wordt. En je ziet na een tijd ook resultaat van het vele werk dat je in dat werkstuk steekt. Ik vond het ook heel leuk om de enquête te maken en te houden, omdat je dan te horen krijgt wat mensen van jou idee vinden. Veel mensen vonden mijn idee leuk of goed en dat is leuk om te horen.


 


Het moeilijkste van het maken van het profielwerkstuk vond ik toch wel een stuk tekst lezen, bijvoorbeeld 3 hoofdstukken en 2 internetsites, en dan al die informatie samenvoegen en te schrijven in begrijpelijke taal. Het is niet zo dat ik 1 hoofdstuk uit 1 boek heb genomen en het klakkeloos heb overgenomen. Ik heb mijn best gedaan om iemand die nog nooit iets over marketing heeft gehoord, uit te leggen wat dat dan precies is.


 


Een interview houden was ook moeilijk. Om zelf veel vragen te verzinnen en die dan te stellen aan die persoon. Maar door het interview weet ik wel veel meer over het beroep marketingmanager.


 


Al met al was het profielwerkstuk lastig, maar leuk om te maken. Ik ben trots op het verslag wat het uiteindelijk is geworden, alles bij elkaar met de vormgeving erbij. Het ziet er prachtig uit.


 


 


Bijlage 1:


 


Businessplan / ondernemingsplan



Introductie


 


Naam van onderneming:
Games4rent



Het idee of concept


 


Een sfeervolle winkel in het centrum van de stad dat zich richt op jongeren/ studenten tussen de 18 en 30 jaar, die van gezelligheid houden. De winkel verhuurt bordspellen, gezelschapsspellen.

Uitwerking van het Idee

1) Wat zijn de producten die worden aangeboden?



Het product dat wordt aangeboden zijn spellen die je voor een bepaalde tijd kunt huren. Er zijn verschillende soorten spellen te huren.


De categorieën zijn:


Denkspellen


Gezelschapsspelen


Reisspellen


Strategiespellen


Puzzels


Overig

2) Waarom wordt dit bedrijf succesvol?



Jongeren en studenten zijn op zoek naar gezelligheid. Doordat het steeds duurder wordt om uit te gaan, bijvoorbeeld naar de bioscoop, blijven ze liever thuis. Om op deze avond toch gezelligheid te creëren kunnen er spelletjes worden gedaan. Omdat men de spellen van thuis al vaak gespeeld heeft, is er vraag naar variatie. Die kan gevonden worden in de winkel waar men spellen kan huren.



3) Wat wordt de doelgroep?


Games4rent heeft gekozen voor een doelgroep van jongeren/studenten tussen de 16 en 30 jaar.


- Deze groep geeft veel geld uit aan gezelligheid.


- Over het algemeen heeft deze groep flink wat geld te besteden, vooral omdat ze geen of geringe financiële verplichtingen hebben.


- Deze groep heeft vaak feestjes of bijeenkomsten waar ze een spel bij gebruiken.


- Deze groep is bekend met huren, zoals bij videotheken.



4) Welke middelen?

Inrichting Algemeen


Kasten


Bank


Tafel


Verf



Aankleding algemeen
Kunst
Gordijnen
Tapijt



Aankleding divers
Elektrisch
Licht/geluid
Fax/copier
Telefoonsysteem
Computer
Printer
Software
Kassasysteem
Ventilatie
Kantoor
Bureaustoel
Bureau
Archiefkast
Briefpapier, enveloppen en visitekaartjes

Algemeen

Alarmsysteem
Kantoorartikelen
Schoonmaakapparatuur
Kleding personeel
Bedrijfsauto

Missie



Een sfeervolle winkel in het centrum van de stad, waar men simpel en goedkoop een spelletje kan huren voor een gezellige dag/avond.


 


 


Bijlage 2:


 


Games4rent heeft besloten een marktonderzoek uit te voeren, om uit te zoeken hoe groot de vraag is naar het product/dienst en om erachter te komen hoeveel men voor het product/dienst wil betalen.


 


De enquête is met de volgende vragen bij verschillende mensen afgenomen:


 


Leeftijd:                                             Geslacht: m / v          


 


Games4rent wordt een sfeervolle winkel in het centrum van de stad dat zich richt op jongeren/ studenten tussen de 16 en 30 jaar, die van gezelligheid houden. De winkel verhuurt bordspellen, gezelschapsspellen.



Het product dat wordt aangeboden zijn spellen die je voor een bepaalde tijd kunt huren. Er zijn verschillende soorten spellen te huren.


De categorieën zijn:


Denkspellen


Gezelschapsspelen


Reisspellen


Strategiespellen


Puzzels


Overig

Wat vindt u van dit idee? (omcirkel uw antwoord)


 


Zeer goed         -         goed         -     redelijk     -      matig        -      slecht


 


Toelichting:……………………………………………………………………………………


 


……………………………………………………………………………………………..


 


 


Als de winkel er eenmaal is, zou u dan ook in de winkel komen? Waarom wel/niet?


 


…………………………………………………………………………………………………


 


………………………………………………………………


 


Waar denkt u dat Games4rent zich het beste kan vestigen? (omcirkel uw antwoord)


 


 


Midden in een grote stad (Breda)  -     Midden in een kleine stad (Bergen op Zoom)


 


 


Aan de rand van een grote stad   -       Aan de rand van een kleine stad   -      In een dorp


 


 


Hoeveel zou u per dag voor de huur van 1 spel willen betalen?


 


€……...


 


Resultaten van de enquête:


 


In totaal zijn er 45 mensen ondervraagd, waarvan 25 vrouwen en 20 mannen zijn. De gemiddelde leeftijdscategorie is 20 tot 25 jaar oud.


 


 


Gedachtes over het idee:


 


Mening      Respons


Zeer goed   23


Goed          12


Redelijk      7


Matig          3


Slecht          0


 


Wel of niet gebruikmaken van de winkel:


 


Mening    Respons


Wel            39


Niet             6


 


Voornaamste reden wel: goed idee, en een keer uit willen proberen


Voornaamste reden niet: geen behoefte aan, genoeg spellen thuis


 


Vestigingsplaats:


 


Mening                   Respons


Midden grote stad     15


Midden kleine stad   16


Rand grote stad          7


Rand kleine stad        5


Dorp                           2


 


Prijsklasse wat voor 1 spel per dag betaald wil worden:


 


Prijs          Respons


€ 0 - €          23


€ 2 - €          48


€ 4 - € 6       21


€ 6 - € 8       13


 


 


Bijlage 3


Internetbronnen:


http://www.microsoft.com/netherlands/partner/verkoopenmarketing/marketingfactory/sprekersencitaten.aspx


http://www.collegenet.nl/phpbb/viewtopic.php?t=46159&PHPSESSID=05e3


http://www.satorimarketing.nl/Satori/vragen/


http://www.leren.nl/cursus/ondernemen/marketing/wat-is-marketing.html


http://www.j8seo.nl/Wat_is_Marketing.html


http://zakelijk.infonu.nl/marketing/1381-de-marketingmix-4-ps.html


http://www.marketingland.nl/marketing/essentie-van-marketing/


www.managementstart.nl/artikelen/s20.html


http://www.uitdaging.net/artikel/pull_marketing.html


http://www.crm-marketing-centre.nl/index.asp?ContentID=bp059


http://www.carrieretijger.nl/beroep/economie-management/commercieel/marketing-manager


http://www.lancelots.nl/forum/showthread.php?t=1061


http://vanderplaat.punt.nl/upload/letter_g.jpg


http://images.google.nl/images?um=1&hl=nl&q=a


http://images.google.nl/images?um=1&hl=nl&q=letter+e


http://images.google.nl/images?um=1&hl=nl&q=letter+i


http://images.google.nl/images?um=1&hl=nl&q=letter+t


http://images.google.nl/images?um=1&hl=nl&q=letter+k


 http://images.google.nl/images?um=1&hl=nl&q=letter+r


 http://images.google.nl/images?um=1&hl=nl&q=letter+m


http://www.google.nl/search?hl=nl&rls=GGLG,GGLG:2000-15,GGLG:nl&q=marketing+manager+bergen+op+zoom&start=20&sa=N


http://www.google.nl/search?hl=nl&rls=GGLG,GGLG:2000-15,GGLG:nl&q=marketing+manager+roosendaal&start=10&sa=N


http://www.google.nl/search?q=Robert+Ros+roosendaal&hl=nl&lr=lang_nl&rls=GGLG%2CGGLG%3A2000-15%2CGGLG%3Anl&as_qdr=all&sa=2


http://www.google.nl/search?hl=nl&rls=GGLG%2CGGLG%3A2000-15%2CGGLG%3Anl&as_qdr=all&q=Giovanni+Verhaert+&meta=lr%3Dlang_nl


http://www.naymz.com/search/martijn/meerman/1712762


http://www.marketing-online.nl/nieuws/ModuleItem38638.html


http://www.marketing-online.nl/nieuws/ModuleItem48677.html


http://www.marketingfacts.nl/berichten/blokker_marketingdirecteur_overbodige_functie/


http://www.automotive-online.nl/merken/ford/4392-vliegenthart_doet_marketing_bij_ford.html


http://www.meisjevandeslijterij.nl/hetmeisjevandeslijterij/2008/07/de-ford-transit.html


http://www.marketing-online.nl/topofflop/case10.2003.html


http://www.autoblog.nl/archive/2008/10/17/volkswagen-weer-schoner-met-de-bluemotion-ii


http://www.marketingfacts.nl/berichten/gestolen_audi_a3_onderdeel_van_viral_marketing_campagne/


http://www.neteffect.nl/home/portfolio/eMarketing


http://74.125.77.132/search?q=cache:3Nscs6sRqgwJ:nl.wikipedia.org/wiki/Marketingmix+fysieke+product&hl=nl&ct=clnk&cd=2&gl=nl


http://nl.wikipedia.org/wiki/Marketingmix


http://nl.wikipedia.org/wiki/Reclame


http://nl.wikipedia.org/wiki/Sponsor


http://www.duo-visie.nl/images/banner_uitvaartverzekering_125x125.gif


http://www.drogisterij.net/producten/400x400/3145891255300_2.jpg


http://www.multitoon.nl/img/assortiment/kleding/kleding.jpg


http://www.swmdmaarssen.nl/website/upload/images/boodschappen.jpg


http://www.itcommercie.nl/wosimages/1160_200.jpg


http://www.zibb.nl/upload/6513119_661_1205749030886-marktonderzoek1_169x136.jpg


http://www.w4uwebsites.nl/files/stap10.jpg


http://ppw.kuleuven.be/onderwijs/images/werk.jpg


http://histoforum.digischool.nl/informatievo/images/miermetloep.gif


http://www.evmi.nl/nieuws/marketing-sales/3189/beperking-alcoholreclame-'historische-stap'.html


http://www.gymnasiumleiden.nl/upload_images/big_Tabak9265693151.jpg


http://www.adformatie.nl/images/uploads/bier1.jpg


http://kassa.vara.nl/images/3965174


http://www.reekx.nl/artikelen/Marketingplan_in_12_stappen.pdf


http://www.zibb.nl/10107878/Marketing-Sales/Marketing-sales-how-to-guides/Marketingplan/Stap-2.-Analyse-van-uw-bedrijf.htm


http://www.hbd.nl/view.cfm?page_id=4035


http://www.kvk.nl/ondernemingsplan/Default.aspx?referrer=http://www.kvk.nl/ondernemingsplan/Specificeren.aspx?moduleId=-1&submoduleId= 1&referrer=Specificeren.aspx%3FmoduleId%3D5%26submoduleId%3D21


http://www.beleidsimpuls.nl/swot_analyse.php


http://www.schoolvoorbeeld.com/bedrijfskundigeinvalshoek/detheorie/swotanalyse/index.html


http://www.mkbservicedesk.nl/49/wat-staat-marketingplan.htm


 


Boekenbronnen:


Grondslagen van de marketing - Verhage


Praktijkgericht marktonderzoek – Monique van der hulst


Marketing voor dummies – Alexander Hiam


Verslavende middelen – Herman Bosman


Het marketingplan in beeld – Malcolm McDonald, Peter Morris & Ed van Eunen


Zo maak je een marketingplan – Filp de Groot. Niko van der Sluijs


 


Logboek 4800 min


 


16-09:   90 min  Internet               Onderwerp zoeken


23-09:   90 min  Internet               Onderwerp zoeken


30-09:   45 min  Internet               Onderwerp vaststellen en informatie zoeken


03-10:   20 min  School                 Afspraak, bespreken onderwerp


14-10:  130min  Bieb                     Informatie over onderwerp zoeken


17-10:  190min  Word                   Hoofd- en deelvragen maken


11-11:  140min  Word                   Inleiding maken


12-11:  120min  Internet, boeken  Informatie voor deelvraag 1 zoeken


13-11:  180min  Word, Internet    Deelvraag 1 beantwoorden: Wat is marketing en waarom


                                                      Is marketing zo belangrijk voor bedrijven?


13-11:   80 min  Word, Internet    Interview gemaakt + marketingmanagers gezocht en contact 


                                                      mee gezocht.


17-11:  90 min    Internet              Informatie zoeken over marketing
18-11: 170min    ISR                    Interview afgenomen


18-11: 140min   Word                  Interview verwerkt in verslag: Wat zijn de taken van een


                                                      marketingmanager en is deze functie belangrijk voor


                                                      een bedrijf?
18-11: 155min   Internet, boeken Informatie deelvraag 3 gezocht.


19-11: 120min   Word                  Deel van deelvraag 3 beantwoord.


20-11: 115min   Word                  Deel van deelvraag 3 beantwoord.


25-11: 100min   Word                  Deelvraag 3 beantwoord: Wat is de marketingmix?


28-11: 135min   Internet, boeken Informatie deelvraag 4 gezocht


28-11:   80min   Word                  Deel van deelvraag 4 beantwoord.


04-12: 145min   Word                  Deelvraag 4 beantwoord. Hoe wordt een marktonderzoek              


                                                      gedaan en wat is de functie hiervan?


09-12:   60min    Bieb BOZ          Boeken gezocht over verslavende middelen en marketing.


09-12: 100min   Internet, boeken  Informatie deelvraag 5 gezocht.


10-12: 165min   Word                   Deelvraag 5 beantwoord. Zijn er beperkingen bij


                                                       marketing door regels van de overheid?
                                                       (denk aan verslavende middelen?)


21-12:  100min Word                    Deelvragen aangepast


22-12:  100min  Bieb                     Informatie zoeken voor hoofdvraag


27-12:  150min  Internet                Informatie zoeken voor hoofdvraag


09-01:    50min  Internet                Informatie zoeken over ondernemingsplan


10-01:  230min  Word                   Deel van Ondernemingsplan geschreven


12-01:  120min  Word                   Enquête gemaakt


12-01:    60min  Omgeving           Enquête afgenomen


16-01:  120min  Internet                Informatie gezocht over doelgroep (jongeren/studenten)


23-01:    30min  Word                   Stukje over doelgroep geschreven


23-01:    80min  Omgeving           Enquête afgenomen


04-02:  120min  Bieb                     Informatie gezocht voor ondernemingsplan


05-02:    80min  Internet                Informatie gezocht over het beginnen van een zaak +   


                                                       middelen (inrichting)


08-02:    60min  Omgeving           Enquête afgenomen


10-02:  120min  Word                   Resultaten enquête verwerkt


12-02:  180min  Internet               Ondernemingsplan gemaakt via kvk.nl


13-02:  120min  Word                   Ondernemingsplan aangepast


16-02:  120min  Internet                Informatie gezocht marketingplan


20-02:  190min  Word                   Marketingplan gemaakt


22-02:    60min  Word                   Ondernemingsplan aangepast.


28-02:  120min  Word                   Marketingplan aangepast + alles nagekeken


28-02:  120min  Word                   Inhoudsopgave en voorkant gemaakt en uitgeprint


Totaal:  4990  min :  83uur


 


 


Logboek na aanpassingen werkstuk:


 


04-04: 130min Word         Ondernemingsplan aangepast


05-04:  25min  Word         Stuk van conclusie geschreven


05-04:  10min  Word         Inleiding aangepast


07-04: 120min Word         Marketingplan promotie gemaakt.


08-04:   60min Word         Conclusie maken


08-04:   75min  Word        Evaluatie maken


09-04:   30min  Word        Conclusie aanpassen


09-04:   45min  Word        Alles bij elkaar knippen + plakken, inhoudsopgave aangepast


 


Totaal: 495 min : 8 uur


 


Totaal werkstuk: 91 uur


 


Bronnen na aanpassingen werkstuk:


 


http://hallo.kvk.nl/hallo/groepen/webwinkel_eigenaren/vraag_en_antwoord/t/302.aspx


http://www.vistaprint.nl/


http://www.eur.nl/fw/onderwijs/studenten/handleiding_masterthesis/het_schrijven/


http://www.linuxonly.nl/docs/28/55_Conclusie_schrijven.html


http://www.inzakengaan.nl/stap/marketing.html


 

Dit verslag is bedoeld als naslagwerk, niet om plagiaat mee te plegen. Gebruik geschiedt op eigen risico. De verslagen op Scholieren.com zijn ingestuurd door middelbare scholieren (tenzij anders vermeld) en worden niet gecontroleerd op fouten. Heb je in dit verslag een fout gevonden of heb je een aanvulling? Laat het ons weten door een reactie te geven.