ff n studiebreak

Bij klassieke muziek moet je niet aan je grijze oma denken, maar aan YouTube. 5 tips van Lucas en Arthur Jussen.

CASA Nederland en Scholieren.com reiken dit jaar de CASA Werkstuk Award uit. Het allerbeste werkstuk wint een reis voor 2 personen t.w.v. €500, een snuffelstage en eeuwige roem! Dit jaar is het thema abortus. De redactie bedacht alvast 13 invalshoeken, klik hier en stuur je werkstuk op.

geef je mening

Tjeerd pleit tegen internetdaten. Heb jij al eens een date (of meer) gehad met iemand die je online leerde kennen?



» resultaten poll

Geschreven door:

anoniem

Datum ingestuurd:

16 november 2005

Taal:

Woorden:

250

Bekeken:

360 keer (3 deze maand)

Waardering:

1.0/5 (1 stem)

Deel op:

Naam:


Klas/niveau:


E-mail:


Bericht:


Bestemd voor

Geheime code: 


 
Ø Danssport, ballet.

Ballet is een danssport die meestal beoefent wordt door meisjes, maar er zijn ook jongens die aan ballet doen.

Geschiedenis.
Het ballet is eigenlijk begonnen in de 16de en 17de eeuw. Het werd gedanst aan de grote Europese hoven, bijvoorbeeld aan dat van Lodewijk XIV die ook nog aan ballet gedaan heeft. Ballet moest in die tijd precies en elegant zijn, omdat er dan ook vooral aan het hof gedanst werd. Aangezien dat ballet de voorloper van het klassiek ballet van nu is, is het niet zo verwonderlijk dat het ook nu nog heel precies en elegant is.

De kledij.
Als u training hebt, dan kunt u een tutu (een kort balletrokje) of een maillot aandoen. Er bestaan gewone leren balletschoenen, maar als u wat ouder en wat verder gevorderd bent kan u ook spitzen dragen. Spitzen (of pointes) zijn speciale balletschoenen met een harde top, die harde top is handig voor pirouettes,...
In ballet dragen de beginners een roze pakje. Diegenen die al verder gevorderd zijn mogen een zwarte maillot of tutu dragen.

De training.
Zoals bij de meeste sporten begint de training met de opwarming. De trainer geeft daarna grondoefeningen, springoefeningen (allegro), draaitechnieken of arm- en hoofdoefeningen op.

Ballettermen.
De meeste ballettermen komen uit het Frans, omdat ballet ontstaan is in Frankrijk.
U hebt bijvoorbeeld plié of de pirouette,…

Wedstrijden.
Er zijn niet veel balletwedstrijden, maar u kunt wel in een theater balletvoorstellingen gaan bekijken. Meestal zijn er ook mensen in de zaal aanwezig om te kijken en te zeggen wat er nog beter gedaan kan worden.

Dit verslag is bedoeld als naslagwerk, niet om plagiaat mee te plegen. Gebruik geschiedt op eigen risico. De verslagen op Scholieren.com zijn ingestuurd door middelbare scholieren (tenzij anders vermeld) en worden niet gecontroleerd op fouten. Heb je in dit verslag een fout gevonden of heb je een aanvulling? Laat het ons weten door een reactie te geven.