Geschreven door: | |
Datum ingestuurd: | 11 januari 2006 |
Niveau: | 5 vwo |
Woorden: | 486 |
Opvragingen: | 171 (9 deze maand) |
Waardering: |
Retorische oefening, de vork
Graag jullie aandacht voor deze, van levensbelang zijnde rede, over de nonsens van de vork…
Ik neem aan dat de meesten onder ons wel weten wat een vork is, maar voor het geval dat sommigen zelfs dat niveau nog niet bereikt hebben, zal ik het begrip even nader verklaren.
Een vork is een gebruiksvoorwerp.
Je kunt het gebruiken voor:
1. Als kam, wanneer je uitermate dik haar hebt. (dit was uiteraard als bak bedoeld, om de goodwill bij jullie te kweken.)
2. Als medium om je voedsel naar binnen te werken. Wanneer je dit doet, neem je de vork, en schuift daar, met behulp van een mes – nog zo iets – etenswaren op. Vervolgens neem je de vork op, breng je hem naar je mond, opent je mond and says ‘hap’.
Echt handig howr, zo’n vork. Echt handig.
3. Als moordwapen, maar dan mot ‘ie wel scherp zijn.
Trouwens, even een vraagje. Wie van jullie gebruik zelf wel eens de vork?
O jullie dwaze, verblinde eenvoudige zieltjes! Wat heeft jullie ooit bezield om klakkeloos het voorbeeld van jullie voorgeslacht op te volgen? Om zomaar al die kolder over te nemen? Jullie horen toch zelfstandig na te denken? Waarom onderzoeken jullie dan niet de verwoestende werking van een vork?
Wel, luister aandachtig naar deze rede en als je dan nog met een vork eet, tja...
Kijk, een vork is doorgaans zo’n 20 cm lang en weegt ongeveer 5,3 gram. En is dat al niet reden nummer één om een vork af te schaffen?
Elke keer zo’n zwaar gevaarte naar je mond brengen is gewoon chiropractisch onverantwoord! Het is net als een muisarm, of sms-duim; bij een teveel aan dezelfde beweging worden de spieren overbelast. Jammer voor jou, want al je geld verdwijnt zo richting dokter, en je kunt niet datgene kopen wat je zo enorm geweldig vind. En dat terwijl het zo gemakkelijk te voorkomen was, enkel door geen vork te gebruiken!
Bovendien staat het gebruik van een vork domweg symbool voor overgewicht. Kijk maar eens naar landen als China, Vietnam en Korea, waar ze stokjes bij de maaltijd gebruiken. Ooit weleens van een dikke Chinees gehoord, of een vette Vietnamees gezien? Nee toch!
En dat is zeer logisch! Immers, op één vork past meer voedsel dan op twee stokjes samen. En omdat een maaltijd vaak even lang duurt, consumeren vorkgebruikers per maaltijd méér, terwijl ze niet noodzakelijk meer verbranden. Vandaar dus het overgewicht van al die Westerlingen.
Overigens, was het niet de grote, wijze Ho Chi Minh, die de volgende wereldberoemde woorden over de driepotige vork uitsprak: “Een dwaas prikt zijn spijze aan drie stokken. Hij die wijs is doet het in twee keer goed.” En wie van ons zou zelfs ook maar in zijn c.q haar gedachten deze oude, schrandere man durven tegenspreken?
Oftewel, wil je getuigen van je wijsheid, gebruik stokjes!
Dit verslag is bedoeld als naslagwerk. Gebruik geschiedt op eigen risico. De verslagen op Scholieren.com zijn ingestuurd door middelbare scholieren (tenzij anders vermeld) en worden niet gecontroleerd op fouten. Heb je in dit verslag een fout gevonden of heb je een aanvulling? Laat het ons dan weten.
a d v e r t e n t i e
Win beltegoed met Cash
Cash helpt je slimmer met je geld omgaan. Zodat je minder snel zonder beltegoed komt te zitten. Probeer nu de tools van Cash! Met de Cashculator Mobiel ontdek je wat voor beller je bent. Of speel de Cash Battle op Hyves, daag je vrienden uit en maak kans op €500 beltegoed! De game duurt maar een minuutje!
Zonder jouw bijdrage kan Scholieren.com niet bestaan. Help andere scholieren door je eigen samenvattingen en ander huiswerk op te sturen.

Daan weet eindelijk wat 'ie gaat studeren. En het heeft iets met die dame hierboven te maken.