Geschreven door: | aimee knap (4 vwo) [meer] |
Datum ingestuurd: | 26 maart 2007 |
Taal: |  |
Woorden: | 800 |
Bekeken: | 2474 keer (31 deze maand) |
Waardering: |
|
Deel op: |
|
Emil und die DetektiveEmil woont bij zijn vader, z’n ouders zijn gescheiden. Op Emil’s 13e verjaardag krijgt hij een vlieger en gaat naar het strand. Als ze weer thuis zijn is er een verjaardagskaart van zijn moeder uit Montreal. Als Emil’s vader (eindelijk) een baan heeft, krijgt hij een ongeluk met de auto en belandt in het ziekenhuis. Het rijbewijs van Emil’s vader wordt ingevorderd. Emil’s vader denkt dat Emil het niet zal redden als hij in het ziekenhuis ligt. Daarom stuurt hij Emil met 1500 mark naar kennissen in Berlijn.
Wanneer Emil in de trein, op weg naar Berlijn, zit, ontmoet hij een man, Max. Voor 1500 mark kan Emil, illegaal, een rijbewijs kopen voor zijn vader. Emil neemt het aanbod aan. Max biedt Emil wat te drinken aan, Emil drinkt dat op en valt in slaap. Als hij wakker wordt, komt hij erachter dat Max er met z’n geld van door is gegaan. Emil gaat Max achtervolgen, hij wil zijn geld terug.
Ondertussen staan de kennissen waar Emil zou gaan logeren op het station op hem te wachten, Emil is er alleen niet. Hij heeft geen geld meer en steelt eten, maar wordt betrapt door een meisje, Pony. Emil legt het hele verhaal uit en Pony pikt dat ook niet. Pony roept al haar vrienden op om Emil te helpen. Eén van haar vrienden, Tipsy, gaat bij de kennissen van Emil slapen, deze zegt dat hij Emil is. Pony, Emil en de bende achtervolgen Max vanuit een taxi. Max gaat naar een hotel toe. Pony gaat naar binnen om de sleutel van de kamer te vragen. Ze zegt dat Max een bekende filmster is, en dat zij zijn dochter is. Ze laat haar gsm en creditcard zien, die ze van een rijke vriend van haar heeft. Ze krijgt de sleutel van de kamer van Max en gaat samen met Emil naar binnen.
Op hetzelfde moment is Max in een andere kamer bezig sieraden te stelen, maar komt de roomservice langs. Max vlucht: hij klimt via de balkons naar zijn eigen kamer, waar Emil bezig is zijn geld terug te stelen. Max komt binnen en Emil verstopt zich, omdat hij niet weg kan doordat Max de deur op slot heeft gedaan. Als Max slaapt kan Emil eindelijk ontsnappen, hij neemt een koffer met sieraden mee. Tipsy, de jongen die in plaats van Emil naar die kennissen ging, heeft ondertussen het hele verhaal aan Gustav (het zoontje van de kennis) verteld, en neemt hem mee naar de bende. Max komt erachter dat de kinderen in de kamer zijn geweest doordat Emil per ongeluk een briefje liet vallen, hij gijzelt Pony. Pony belt Emil op, Max zegt tegen Emil dat hij zijn koffer met juwelen wil ruilen voor Pony, er mag alleen geen politie komen. De bende strooit in de hele stad pamfletten rond om zoveel mogelijk kinderen te verzamelen. Emil ruilt de koffer met juwelen voor Pony. Als Max wegloopt van Emil en Pony wordt hij achtervolgd door een heel grote groep kinderen.
De enige weg die Max nog op kan is richting de kerk, waar Gustav’s moeder is. Ze vertellen het hele verhaal, maar Max ontkent het. Gustav’s moeder zegt tegen Max dat hij de koffer moet openen om te laten zien dat hij onschuldig is. Max rent de kerk uit maar wordt buiten gepakt door de politie. Emil krijgt zijn 1500 mark terug, en de kinderen krijgen nog 5000 mark omdat ze een beruchte juwelendief hebben gepakt. Overal zijn journalisten die het verhaal willen weten.
Emil’s vader komt aan, die heeft het hele verhaal al gehoord via de tv. Als Emil’s vader zegt dat hij een nieuwe baan heeft, is Emil dolblij, z’n vader wordt klantenadviseur! Emil en zijn vader gaan terug naar hun huis. Op een dag gaan ze weer samen naar het strand. Daar ziet Emil al zijn vrienden uit Berlijn weer terug.
Personen
Emil Tischbein:Emil is blond, heeft blauwe ogen en een normaal postuur. Hij een slimme jongen die bezig is zijn school te verpesten. Hij is heel hardnekkig en wil hoe dan ook z’n geld terug van Max. Samen met Pony en de bende gaat hij de strijd aan.
Pony Hütchen:Pony is heen heel stoer meisje. Ze heeft donkerblond haar, heeft een normaal postuur en heeft een hoedje op, vandaar dat ze Pony Hütchen heet. Pony heeft een heel sterke rol in de film, ze is echt de ‘leider’.
Max Grundeis:Max heeft het gezicht van een vampier, hij is blond, heeft blauwe ogen en een spierwitte huid. Max is gemeen, hij bedondert iedereen en is echt de schurk van de film.
Mening:Ik vind het een hele gezellige familiefilm. De film is leuk, grappig, spannend en boeiend, precies zoals een film hoort te zijn. Ook is het grappig om alles zo te zien gebeuren, in het echt zou het nooit zo lopen.
Dit verslag is bedoeld als naslagwerk, niet om plagiaat mee te plegen.
Gebruik geschiedt op eigen risico. De verslagen op Scholieren.com zijn ingestuurd door middelbare scholieren (tenzij anders vermeld) en worden niet gecontroleerd op fouten.
Heb je in dit verslag een fout gevonden of heb je een aanvulling? Laat het ons weten door een reactie te geven.