Geschreven door: | Osman (2 vwo) |
Datum ingestuurd: | 27 september 2006 |
Taal: |  |
Woorden: | 550 |
Bekeken: | 3649 keer (10 deze maand) |
Waardering: |
|
Deel op: |
|
The ten Commandments (De Tien Geboden)-Wij bevinden ons in het Oude Egypte. Farao Ramses 1 ziet tot zijn grote frustratie dat het aantal joden (Hebreeën), Israëlieten steeds maar groeit. Dan Besluit hij om de joodse baby’s te verdrinken in Nijl. Ook de kleine Mozes dreigt dit tot ondergaan Maar zijn moeder verzint een lint.
Dertig jaar later kreeg zij een boodschap van god dat ze het kindje in een mand moet doen en in het Nijl doen. Door de stroming ging de mand naar het paleis van de Farao. De zus van Mozes ging hem volgen totdat ze er zeker van was dat hij in de goede handen was. De farao besloot hem te vermoorden maar zijn vrouw wilde het niet. Ze zei dat Mozes hun kind kan worden en dat hij in het paleis zou worden groot gebracht, De farao vond het goed ze kwamen allemaal in het paleis. Ze gaan de broer en Mozes een opdracht geven. Mozes krijgt een opdracht dat hij de stad moest regeren.
-In Gosen…….
Gosen is een provincie in het Noorden van Egypte: het is een soort reservaat waar de Farao de joden gevangen hield als slaaf.
We maken kennis met: Jozua een sterke steenhouwer.
Lylia = zijn vriendin, het watermeisje
Slaven duwen een molen Steen die het graan moet pletten. Dan gebeurt er een ongeluk: een oude vrouw raakt vast onder een molensteen. Jozua krijgt ruzie met paar soldaten maar uit eindelijk laat Mozes de slaaf Jozua weer vrij en hij geeft aan de slaven vrije dag per week en per gezin een mandje met graan.
-Prinses Bitja = stiefmoeder van Mozes
-Ramses moet van zijn vader de verlosser opsporen die de slaven wil bevrijden.
-Nefretiri = de jonge lustige prinses die verliefd is op Mozes
-Memnet = de werkster van Prinses Bitja
-Lylia = zijn vriendin,het watermeisje
-Dathan = de verrader
Onderwerpen:
-De huwelijks nacht die niet doorging.
-Memnets dood.
-Mozes hoort zijn afkomst.
-Bitja gaat naar Gosen
Mozes ook
-Mozes neemt een besluit
De huwelijks nacht die niet doorging.
Nefreteri was bezig met kleren te veranderen wanneer ze het gaat dragen. Opeens hoorde ze een chagrijnig geluid van Memnet. Memnet vertelde aan Nefreteri dat het huwelijk niet door zou gaan.
Memnets dood
Daarna gingen ze discussieerden over Mozes want Memnet wou de waarheid aan Ramses vertellen. Nefreteri was boos en duwde haar van het balkon.
Mozes hoort zijn Afkomst, Mozes ook
Mozes volgt zijn stiefmoeder Prinses Bitja. Prinses Bitja gaat naar de echte moeder van Mozes: Yochébed .Ze kwam snel aan en zij tegen Yochébed dat ze nu snel mogelijk moesten vertrekken van Gosen. Ze had vertel aan Yochébed dat Mozes bij haar moest blijven leven en dat zij Mozes heeft opgevoed, daarom wil Prinses Bitja niet dat Mozes weer naar de slavernij gaat. Mozes komt van de deur en zegt tegen zijn echte moeder Yochébed of zij de echte moeder van Mozes is en dat zij goed aan de ogen van Mozes moest kijken en moest zweren. Maar Yochébed zei dat ze het niet kon. Dus daarna zei Mozes dat zijn zus en zijn broer moesten blijven.
Mozes neemt besluit
Mozes neemt besluit dat zijn familie hier gaan blijven en nergens heen gaan en hij weet nog niet precies wie zijn moeder is dat moet hij nog te voorschijn komen.
Dit verslag is bedoeld als naslagwerk, niet om plagiaat mee te plegen.
Gebruik geschiedt op eigen risico. De verslagen op Scholieren.com zijn ingestuurd door middelbare scholieren (tenzij anders vermeld) en worden niet gecontroleerd op fouten.
Heb je in dit verslag een fout gevonden of heb je een aanvulling? Laat het ons weten door een reactie te geven.