Geschreven door:

SPANGMAN

Datum ingestuurd:

19 oktober 2005

Woorden:

285

Opvragingen:

2809 (12 deze maand)

Waardering:

2.0/5 (23 stemmen)

Friederich Nietzsche

Friederich Wilhelm Nietzsche is geboren in Röcken rond 10 uur in de ochtend van 15 oktober 1844. Hij is vernoemd naar de Pruisische Wilhelm de IV die op dezelfde dag jarig is. Zijn pa stierf toen hij 4 jaar was een half jaar alter stierf zijn broertje ook nog. In zijn puber tijd luisterde hij Wagner en las zware Duitse literatuur. In 1864 studeerde hij af in Filosofie.

Toen hij uit militaire dienst kwam ging hij terug naar de universiteit van Leipzig wat dichter bij huis lag. Daar ontmoete hij Wagner (dé Wagner). Hij werd goede vrienden met Wagner. Ook had Wagner de leeftijd van zijn vader, de relatie was bijna familiar en heeft voor minsten 20 jaar effect nog op hem gehad.

Na deze tijd is hij begonnen met boeken schrijven en zich echt te ontwikkelen als een filosoof

Zijn hoofdgedachten gingen over:macht, kennis en waarheid.

Nietzsche nam als eerste dat het leven zinloos was. maar niet als dat je net zogoed bij de pakkeneer kon zitten maar meer inde vorm zoals Plato: je streeft altijd naar het absolute hij nam dit niet bij dingen maar alleen bij macht. Het spel tussen de krachten, die elkaar steeds proberen te overwinnen en onderwerpen. Hij noemt elke kracht daarom ook een wil tot macht. In feite vond hij dit spel tussen krachten voor macht de zin van het leven. Bij wil tot macht moet je niet denken aan overheersen etc. maar meer als:”een spel en strijd van interpretaties.”

“Om te leven hebben we leugens nodig als metafysica, moraal, religie en wetenschap.”

Hiermee bedoelt hij: Dat moraal, metafysica, religie en wetenschap leugens zijn, die ons laten geloven dat het leven zin heeft.

“Kennis is een machts- greep, berustend op geloof

http://kubnw16.uvt.nl/~ljansen/filosoof/gesch/nietzsch.htm

Dit verslag is bedoeld als naslagwerk. Gebruik geschiedt op eigen risico. De verslagen op Scholieren.com zijn ingestuurd door middelbare scholieren (tenzij anders vermeld) en worden niet gecontroleerd op fouten. Heb je in dit verslag een fout gevonden of heb je een aanvulling? Laat het ons dan weten.

zoeken

a d v e r t e n t i e


Wat ga jij later doen voor je poen? Het liefst wil je een uitdagende baan met een goed salaris. Misschien iets met economie en biologie. Met mensen werken, in een team van experts of als zelfstandig ondernemer. Niet alleen op kantoor, maar ook buiten aan de slag. Wil je weten hoe? Check www.beleefbuiten.nl, doe mee met de actie en win een VIP-dag!

a d v e r t e n t i e

Win beltegoed met Cash


Cash helpt je slimmer met je geld omgaan. Zodat je minder snel zonder beltegoed komt te zitten. Probeer nu de tools van Cash! Met de Cashculator Mobiel ontdek je wat voor beller je bent. Of speel de Cash Battle op Hyves, daag je vrienden uit en maak kans op €500 beltegoed! De game duurt maar een minuutje!

help mee!

Zonder jouw bijdrage kan Scholieren.com niet bestaan. Help andere scholieren door je eigen samenvattingen en ander huiswerk op te sturen.



Jarenlang organiseerde Scholieren.com de Docent & Conciërge van het Jaar verkiezing. Het werd tijd voor een ode aan deze geweldige mensen. Die is er nu.

geef je mening: Dag van de leerplicht

Bekijk het één keertje van de andere kant: wat vind jij leuk aan school?



» resultaten poll