Geschreven door: | |
Datum ingestuurd: | 6 oktober 2005 |
Niveau: | 3 havo |
Woorden: | 1276 |
Opvragingen: | 1404 (16 deze maand) |
Waardering: |
India
Deelvraag: 1 Wat zijn de ontwikkelingskenmerken van India?
Basiskenmerk 1: Armoede
Vaak wordt het uitgedrukt in BNP. Wat een hoofd van de bevolking gemiddeld verdient per jaar. Daaruit kun je zien of iemand in een land gemiddeld weinig of veel verdiend.
Basiskenmerk 2: Honger
Er zijn twee soorten honger: kwalitatieve en kwantitatieve honger. Bij kwalitatieve honger heb je genoeg eten, maar de kwaliteit ervan is niet goed (te weinig variatie). Bij kwantitatieve honger is er te weinig eten, en sterven mensen van de honger.
Basiskenmerk 3: Ziekte
De mensen worden ziek door het slechte eten bijv.: een tekort aan eiwitten en het vieze drinkwater. Daardoor sterven ook veel mensen, vooral kleine kinderen.
Kenmerk 1: Laag ontwikkelingspeil
Met het ontwikkelingspeil van een land bedoelen we vooral de kennis. Je moet daarbij kijken naar het opleidingsniveau. Belangrijk voor het ontwikkelingsniveau is ook het aantal mensen met een hoge opleiding, zoals artsen. Het aantal artsen per inwoner is dan ook een veel gebruikte maat om het ontwikkelingspeil te meten.
Kenmerk 2: Snelle bevolkingsgroei
De bevolking groeit sneller in ontwikkelingslanden. Zij krijgen zoveel kinderen omdat ze zo arm zijn. De kinderen kunnen dan later voor hun ouders gaan werken. Ze hebben ook te weinig geld en kennis over geboortebeperking. Vaak willen ze dat ook niet, want een kind is een werkkracht. In die landen hebben ze geen AOW of pensioen, dus moeten de kinderen werken.
Kenmerk 3: Hoog percentage werkers in de landbouw
De bestaansmiddelen zijn verdeeld in 3 sectoren: landbouw, diensten en industrie. Een kenmerk van een ontwikkelingsland is dat het percentage van de mensen die in de landbouw werken hoog is. In rijke landen zoals Nederland is dat percentage veel lager.
Kenmerk 4: Laag percentage werkers in de industrie
Een ander bestaansmiddel is de industrie. Een kenmerk van een ontwikkelingsland is dat het percentage van het aantal mensen dat in de industrie werkt laag is.
Kenmerk 5: Dienstensector als vluchtsector
Het derde kenmerk is de vluchtsector, mensen die geen werk kunnen vinden vluchten naar de dienstsector om er werk te doen zonder er voor geleerd te hebben. In een rijk land is dat wel anders, daar is de dienstsector voor mensen met een opleiding en worden ze goed betaald.
Kenmerk 6: Laag energie verbruik
In een ontwikkelingsland wordt nog veel gedaan met de kracht van mensen en dieren. Er wordt weinig gebruik gemaakt van machines. En omdat alles met de hand wordt gedaan is het energieverbruik per inwoner ook laag.
Kenmerk 7: Laag percentage stedelingen
In de rijke landen woont 75% van de inwoners in de stad, in minder ontwikkelde landen 40% en in de minst ontwikkelde landen slechts 25%. Dat komt omdat er meer boeren zijn en boeren wonen op het platteland. Dus er is een laag percentage stedelingen, maar wel overmatig en dat betekent veel te veel mensen in een stad.
Kenmerk 8: Slechte infrastructuur
Infrastructuur zijn alle voorzieningen die een bedrijf nodig heeft om goed te kunnen functioneren. In een ontwikkelingsland kunnen moderne bedrijven niet functioneren, omdat de infrastructuur daar slecht is. Pinnen kun je bijna nergens. De post gaat moeizaam, want soms is het dichtst bijzijnde postkantoor 100 kilometer verder op. Snelwegen zijn er te weinig, vaak zij ze ook nog onverhard.
Deelvraag 2: Wat is het verschil in ontwikkeling tussen Nederland en India?
Nederland India
Landbouw: 1% 63%
Industrie: 22% 17%
Diensten: 76% 20%
Bevolkingsdichtheid: 462 inw. Per km2 299 inw. Per km2
Bevolkingsgroei: 7 x1000 41 verdubbeld tijd in jaren
Werkloosheid: 375 x1000 -
Toename werkloosheid:105 -
Ontwikkelingshulp: - 2 $ ontvangen door inw.
Geboorte overschot: 5,7 per 1000 inw. 16 per 1000 inw
Levensverwachting: 78,8 jaren 62,8 jaren
Gezondheidszorg: 398 inw per arts 2500 inw per arts.
BNP per hoofd 27200 in $ 2600 in $
Analfabetisme 1% 43.5% analf. Bev. > 15 jr.
Uit alle uitslagen hierboven en hieronder blijkt dus dat India een ontwikkelingsland is.
De mensen wonen vooral langs de rivieren die door het land lopen.
De Indus en de Ganges. Je hebt hier dus weer dat het afvalwater van de vorige steden het drink- en waswater van de volgende stad wordt. Een uitstekende situatie voor ziektes als cholera enz.
Deelvraag 3: Welke rol speelt het kastensysteem bij het ontwikkelingspeil?
In India heeft men het kastensysteem. Dit betekent dat er een verschil is tussen verschillende soorten mensen, iemand uit de hoge kaste wordt als 'beter' gezien dan iemand uit een lagere kaste. Je wordt geboren in zo'n kaste en je komt er je hele leven niet meer uit.
De ene kaste is hoger als de ander. Vroeger was het in sommige kastes zo dat als de man overleden was de vrouw zich op de brandstapel van hun man gooide, dat was een voorschrift, vrouwen bleven bij hun man. Dit zegt ook iets over hoe onbelangrijk de positie van de vrouw was.
In de loop der tijd heeft dit standensysteem zich onder invloed van gemengde huwelijken uitgesplitst in een ingewikkeld stelsel van kasten (jati's). Kenmerk van dit stelsel is dat de kaste waarin men geboren wordt, iemands leven grotendeels bepaalt: beroep, status, leefregels en gedragscodes, sociaal-religieuze plichten, woonsituatie en huwelijkspartner. India kent duizenden kasten, maar het is vooral een lokaal stelsel. Een dorp telt twintig, dertig kasten, elk met hun eigen beroep, die gescheiden van elkaar wonen: de hogere kasten aan de ene kant van het dorp, de onaanraakbaren een heel eind verderop, aan de andere kant van het dorp. Bij de onafhankelijkheid van India is onaanraakbaarheid grondwettelijk verboden en is het kastenstelsel als zodanig onwettig. Bovendien moeten de Indiase deelstaten bijzondere maatregelen nemen op het gebied van onderwijs en werkgelegenheid om de positie van onderliggende kasten te verbeteren. Sindsdien is er het nodige ten goede veranderd, maar het kastenstelsel bestaat - zeker op het platteland - nog altijd.
Deelvraag 4: Zijn er mogelijkheden om het ontwikkelingsvraagstuk op te lossen?
Veel voorlichting, en bijvoorbeeld een voorbeeld aan Afrika te nemen, kijken waar het in Afrika goed is gegaan en dan dezelfde methode toepassen, maar dan aangepast aan de cultuur in India
HOOFDVRAAG
Wat zijn de hoofdkenmerken van het ontwikkelingsland India?
Hoe is het voortbestaan te voorkomen?
Om te beginnen is India een ontwikkelingsland. Je kan dat zien aan een aantal kenmerken. India heeft veel inwoners: je ziet dat aan de drukke straten en grote gezinnen. Dat is te verklaren omdat de mensen in India vinden dat ze kinderen nodig hebben voor het werk en om voor de ouders te zorgen als zij oud zijn en wat ook bij het geloof hoort. Ze hebben o.a. geen geld voor geboortebeperking en ze hebben weinig kennis door te weinig onderwijs.
Een ander kenmerk van India is het kastensysteem, meer informatie van deze manier van bestaan vindt u bij de deelvraag: Wat is het kastensysteem en wat heeft dat met de onderontwikkeling van India te maken? Het kastensysteem is kort samengevat een regeringssysteem met grote verschillen in rangen.
In India is de armoede erg groot. De armoede is in verband met de honger en ziekt in India. Dit is kort samen te vatten: Als er armoede heerst, is er te weinig geld om eten te kopen. Door ondervoeding worden de mensen ziek, doordat zij ziek zijn kunnen we niet werken en omdat ze niet werken verdienen ze geen geld. Zo blijft armoede voortdurend bestaan.
In India is de landbouw belangrijk. De boeren maken eten op een akker, dat is bestemd voor de eigen honger. In India werken ze ook met mens en dier en gebruiken geen machines, want daar hebben ze geen geld voor.
India is een complex land. Zowel wat betreft de bevolking als de natuur is er een grote verscheidenheid. De maatschappij zit zeer ingewikkeld in elkaar. Het ligt voor de hand: Het is een groot land. Omdat er sprake is van grote mensenmassa is de bevolking onderverdeeld in honderden volken. De volken hebben soms een eigen taal met soms zelfs een eigen schrift. Dit zorgt voor de complexiteit in India.
Dit verslag is bedoeld als naslagwerk. Gebruik geschiedt op eigen risico. De verslagen op Scholieren.com zijn ingestuurd door middelbare scholieren (tenzij anders vermeld) en worden niet gecontroleerd op fouten. Heb je in dit verslag een fout gevonden of heb je een aanvulling? Laat het ons dan weten.
a d v e r t e n t i e
Win beltegoed met Cash
Cash helpt je slimmer met je geld omgaan. Zodat je minder snel zonder beltegoed komt te zitten. Probeer nu de tools van Cash! Met de Cashculator Mobiel ontdek je wat voor beller je bent. Of speel de Cash Battle op Hyves, daag je vrienden uit en maak kans op €500 beltegoed! De game duurt maar een minuutje!
a d v e r t e n t i e

Wat ga jij later doen voor je poen? Het liefst wil je een uitdagende baan met een goed salaris. Misschien iets met economie en biologie. Met mensen werken, in een team van experts of als zelfstandig ondernemer. Niet alleen op kantoor, maar ook buiten aan de slag. Wil je weten hoe? Check www.beleefbuiten.nl, doe mee met de actie en win een VIP-dag!
Zonder jouw bijdrage kan Scholieren.com niet bestaan. Help andere scholieren door je eigen samenvattingen en ander huiswerk op te sturen.

Er komt een meisje huilend de klas uit lopen. Dan mag Femke. Leuk!