geef je mening

Tjeerd pleit tegen internetdaten. Heb jij al eens een date (of meer) gehad met iemand die je online leerde kennen?



» resultaten poll

CASA Nederland en Scholieren.com reiken dit jaar de CASA Werkstuk Award uit. Het allerbeste werkstuk wint een reis voor 2 personen t.w.v. €500, een snuffelstage en eeuwige roem! Dit jaar is het thema abortus. De redactie bedacht alvast 13 invalshoeken, klik hier en stuur je werkstuk op.

ff n studiebreak

Experiment: geen Twitter, mail en Whatsapp meer voor Nina. Wel faxen, brieven in enveloppen en ouderwetsch bellen.

Geschreven door:

anoniem (4 havo) [meer]

Datum ingestuurd:

24 februari 2005

Taal:

Woorden:

1.400

Bekeken:

4160 keer (16 deze maand)

Waardering:

2.4/5 (14 stemmen)

Deel op:

Naam:


Klas/niveau:


E-mail:


Bericht:


Bestemd voor

Geheime code: 


 
1.1 Het liefst zou ik De blaak overbouwing wonen, en niet in De Bijlmermeer.
Ik vind de vorm van de huizen uit De blaak overbouwing zeer uniek en het lijkt me heel leuk om erin te wonen, je woont daar ook niet zo hutje mutje op elkaar je hebt geen buren aan alle kanten, het is wel vol in De Blaak maar het is op een mooie manier vol.
In De Bijlmermeer woon je in een hele grote flat, die helemaal niet mooi of uniek is maar heel lelijk, grauw en eentonig. De Blaak is veel fleuriger en absoluut niet eentonig.

1.2 De overdreven rust is een opvallend kenmerk dat beide schilderijen bevatten, de vredige rust die ieder moment verstoort kan worden door veel chaos en ellende.
Het gebruik van de soorten gebouwen is hetzelfde beiden schilderijen bevatten gebouwen met pilaren of halfronde ingangen
Het kleurgebruik is ook gemeenschappelijk geen fleurige kleurtjes die het schilderij blij maken maar in plaats daarvan zijn zachte tinten gebruikt die beiden schilderijen een rustige uitstraling geeft.

1.3 Stefan Verwey Heeft kritiek op het feit dat alles in rijen en op volgorde naast elkaar word gebouwd, op een manier zo van “less is more”, daar bedoelen ze flats mee, die nemen weinig ruimte in beslag maar er kunnen wel veel mensen in wonen.
Hij vindt ook dat alles eentonig is en saai.
Hij is het er niet mee eens dat zulke mooie huizen worden vernietigd in plaats van dat de huizen worden gerestaureerd.

1.5 Idealen van het modernisme: De afwisseling tussen hoog- en laagbouw, de scheiding
tussen werk- en woongelegenheden, geen verkeer in woonwijken en veel hoogbouw, om zo min mogelijk ruimte in beslag te nemen voor bouw en veel ruimte over te houden voor groenvoorzieningen “licht en ruimte”. Het bouwontwerp moet functioneel zijn en “hoe eenvoudiger hoe beter”.
Idealen forum architectuur: In het tijdschrift “forum” word een praktische vertaling gegeven voor “verzonnen woonmodellen”, het tijdschrift wil de uniformiteit en de anonimiteit van het modernisme tegengaan. Volgens van Eyk hoort elk gebouw zijn eigen identiteit te hebben. Ze willen graag laagbouw.

1.6 verslag van mijn woonwijk.
Ik woon in Eikenderveld.
De oude huizen in mijn wijk zijn nog van voor de oorlog, het zijn mijnwerkers huizen
Ondertussen is er wel nieuwbouw bijgebouwd o.a. hogere huizen, gewone huizen en een flat (voor ouderen), ook zijn die oude huizen opgeknapt met modernere voorzieningen
Het huis waar ik nu woon staat in het nieuwste gedeelte van de wijk, ik heb ook in een ouder huis gewoond, die ligt in het oudste gedeelte van de wijk.

1.7 De Bijlmermeer is het beste voorbeeld van een stad uit de 21e eeuw, want er is veel groen
gecreëerd tussen de hoge flats in, waar kinderen kunnen spelen en mensen een lekker wandelingetje kunnen maken, ook vanuit de flat is het parkje een beter aanzicht dan de slaapkamer van je overburen.
Er is niet veel verkeer, er loopt geen autoweg tussen de flats door, wel eromheen maar dat is ook niet vermijdelijk, het is heel moeilijk om het verkeer te verbannen.
De flats zijn eenvoudige hoge en functionele gebouwen waar heel veel mensen in kunnen wonen, en ze zijn vast niet zo heel erg duur om te bouwen, ik denk minder duur dan gewone huizen.
Er liggen zover als ik op het plaatje kan zien geen fabrieken of kantoren tussen de flats dus er is ook duidelijk een scheiding tussen werk en wonen.
Er is een grote parkeerplaats waar iedereen zijn auto plaatst zodat de auto’s niet over al in de weg staan en de kinderen niet tussen de auto’s hoeven te spelen.

2.1


Dit is absolute chaos in de stad, het lijkt een soort demonstratie waardoor alle mensen de straat op gaan, wat een vreselijke chaos veroorzaakt.
Het is heel druk, mensen staan mannetje op mannetje, alles loopt door elkaar, alles is onoverzichtelijk als je tussen deze menigte zou lopen.

2.2 Het licht in het schilderij is hetzelfde als in een film, In een film lijkt het altijd alsof de zon schijnt maar je ziet de zon niet schijnen, in het schilderij hetzelfde, het lijkt alsof de zon erop schijnt maar er is geen zon geschildert.
In films worden in plaats zonlicht grote lampen gebruikt om de zon na te bootsen.

2.3 Fabrieken met mooie kringelende slierten rook die uit de schoorstenen komen opgehangen aan de wolken. Bruggen als gigantische gymnasten die over de rivieren springen. de glijdende vlucht der vliegtuigen waarvan de propeller als een vlag in de wind klappert en lijkt te applaudisseren als een enthousiaste menigte.
Allemaal mooier gemaakt dan dat het in het echt is iedereen haatr het geluid van vliegtuigen, iedereen haat de vervuiling van fabrieken, mensen vinden bruggen praktisch maar lelijk.

2.4 Rechts onder in het schilderij een zwerver die probeert te overleven om wat kleine producten te verkopen.
En nog een zwerver links in het midden die heel erg ziek is en die moet bedelen om in leven te blijven. Een boze politie agent, die zijn dagelijkse werk aan het doen is (onderaan)

2.5 Hij zal inderdaad wel bezwaar hebben tegen picasso’s schilderij “Guernica” (p. 28) en ook tegen andere schilderijen van hem zoals “Ambroise Vollard” en “Maisons sur la colline”.
Omdat het inderdaad eigenlijk uit van allerlei vormen bestaat die niks en toch alles met het schilderij te maken hebben.

2.6 Alle gebouwen in de omgeving zijn verlaten, het gras ziet vies en goor uit door die vele regen die uit de lucht is komt vallen, er liggen stinkende plassen op straat, iemand gilt over de straat heen maar de straat is verlaten, de vuile was van mensen hangt buiten helemaal nat geregend door die eeuwige regen, de prikkeldraad is kapot getrapt iedereen kan er nu overheen, Er ligt veel bloed op de grond vermengt met het vuil en het regenwater,de brouwerij is kapot geschoten.

2.7 Het schilderij van George Gros, het schilderij beeld chaos uit, maar het schilderij beeld het niet alleen uit het is ook een chaos het is allemaal door elkaar getekend er lijkt geen eind aan te komen, het is heel chaotisch geschilderd, door dat te doen geeft hij die chaos dubbel weer, daarom vind ik dit het beste en duidelijkste voorbeeld.

3.1 De rock ’n roll, waarbij Elvis een groot voorbeeld is de vetkuif was een groot kenmerk en toen lieten ze hun haren en hun baard groeien (beatles)
Bij “hard rock”, “heavy metal” enz. Is het normaal om een tattoo te hebben dat is dan dus daar weer een kenmerk van.

3.2 Het woord “big tricks”is een kraakijzer doorheen getekend, De koningin heeft een beschermingshelm op, die de politie ook op heeft als er gewelddadige demonstraties op straat zijn, op die helm staan oude huizen die kraakpanden voorstellen, de leeuw op de gulden heeft ook een politie uitrusting aan, er is politie staat geschreven op de gulden omdat men vind dat de politie te vaak word ingeroepen.

3.3 hij leefde vroeger op straat tussen geweld en misdaad door die misdaad had hij veel geld “crime pays” maar toen hij realiseerde dat hij zo geen geld moest verdienen heeft hij een gedicht/rap gemaakt “rhyme pays”, waarmee hij vast bedoelt dat rappen een betere manier is om aan je geld te komen.

3.4 Op het schilderij gaan mensen dood en gaan ze naar de hemel, hij wil laten zien dat “de hand van de dood” of “de hand van het leven”, welke weet ik niet precies, niet met elkaar overweg kunnen, dat ze botsen.

3.5
Ze willen kunnen leven
ook al is het leven soms verheven
Die angst voor de stad
Ze zijn het nu wel zat
iedereen loopt door elkaar
Hoe krijgen we het voor elkaar
Wil je niet dood gaan van de armoede
Wees dan altijd op je hoeden
wat je ook nodig hebt is poen
maar daar moet je heel wat voor doen
Men is aan het Streven
om te kunnen leven


3.7 Dat is dan wel de poster van big tricks, die laat duidelijk zien dat de maatschappij niet deugt en dat de maatschappij moet veranderen.
Ook Jenny Holzer: Omdat ze zo opvallend haar ‘kunst’ wil laten zien om mensen zo te overtuigen van haar mening en haar statement te laten zien. Ze wil mensen aan het denken zetten en discussies oproepen, en omdat mensen erover moeten denken realiseren ze zich dat het waar is en dat er inderdaad iets gedaan moet worden in de maatschappij, en eventueel komen mensen dan in actie. Ze gaat zelf zo ver dat haar teksten op shirts, stickers, telefooncellen en kassabonnen staan. Ze vallen vooral in grote steden erg op tussen kleurige neon reclames.

Dit verslag is bedoeld als naslagwerk, niet om plagiaat mee te plegen. Gebruik geschiedt op eigen risico. De verslagen op Scholieren.com zijn ingestuurd door middelbare scholieren (tenzij anders vermeld) en worden niet gecontroleerd op fouten. Heb je in dit verslag een fout gevonden of heb je een aanvulling? Laat het ons weten door een reactie te geven.