Geschreven door:

Berd Temmink

Datum ingestuurd:

10 mei 2005

Niveau:

vmbo

Woorden:

548

Opvragingen:

8466 (124 deze maand)

Waardering:

2.7/5 (96 stemmen)

Tijdens onze les Duits keken wij de film van Christiane F. De film werd ons aangeboden in vier delen van elk circa een half uur.

Hier komt mijn verslag:

Deel 1

Christiane heeft een vriendinnetje (Babsi) waarmee ze naar de disco Sound gaat. Sound is hun 2de huis waar ze drugs nemen. Wat Christiane dan ook gaat doen. Zij moet spugen en loopt naar buiten waar ze Detlef ontmoet, die tegen haar zegt dat ze niet aan die troep moet beginnen.
Ze gaat met Detlef mee naar huis. Detlef woont bij zijn vriend Alex.
Alex is er heel slecht aan toe omdat hij Heroïne spuit. De volgende dag, als Christiane naar Sound gaat, probeert ze groot te lijken door hoge hakken aan te trekken.
Christiane is bijna nooit thuis omdat ze alles van haar moeder mag. Klaus (de vriend van haar moeder) daar mag Chrisitane niet zo veel van, waardoor de relatie tussen Klaus en Christiane slecht is.
Dan ziet ze dat Detlef een tatoeage heeft die hij zelf heeft gemaakt. Als ze dan thuiskomt maakt ze dat zelf ook met een scherpe punt met een doek inkt erom heen. De moeder ziet dat en vindt dat goed omdat Christiane er toch zelf mee moet lopen.

Deel 2

Als ze er achter komt dat Detlef Heroïne gebruikt schrikt ze en wordt boos op hem. Ze verbreekt hun relatie op dat moment niet, omdat zij hem wil helpen. Als ze op het concert van David Bowie is gebruikt ze softdrugs en gaat blowen. Op de terugweg naar huis gaat ze met Detlef en Alex mee. Detlef wil het niet omdat ze in de auto Heroïne spuiten. Zij gaat wel wat heroïne snuiven en later ook spuiten.
Detlef vraagt haar waarom ze die troep ging gebruikten. Christiane wou weten hoe Detlef zich voelde.
Dan gaan ze naar het huis van Alex, waar ze blijft slapen. Het huis van Alex is rommelig en smerig.

Deel 3

Als ze de volgende dag weer naar het station gaat, komt ze Babsi weer tegen, die helemaal smerig is. Christiane neemt Babsi meer naar huis om eten te geven en in bad te stoppen en haar nieuwe kleren van zichzelf te geven.
Als Christiane de volgende dag jarig is, verft ze haar haar rood. Zij gaat naar Bahnhof Zoo met een stuk taart aan Detlef te geven. Zij gaat naar de WC om te spuiten. Iemand pakt haar spuit af en spuit bij hem zelf in.

Deel 4

Als Christiane thuis in de badkamer gaat spuiten, valt ze neer en vindt haar moeder haar op de grond. Dan moet ze van haar moeder thuis afkicken, samen met Detlef. Ze spugen dan alles onder en trekken de behang van de muur af. Als ze dan zijn afgekickt gaan ze weer naar het station en de disco Sound. Hun vrienden vinden het knap dat ze zijn afgekickt. Maar ze gaan dan toch weer drugs kopen om te gebruiken, omdat ze erbij willen horen. Christiane gaat ook een man aftrekken om aan geld te komen om drugs te kopen. Dan hoort ze, dat Babsi is overleden aan een overdosis drugs en neemt zelf een dubbele hoeveelheid drugs om de dood van Babsi te verwerken.

10 jaar later is ze afgekickt en neemt ze alleen af en toe nog een snuifje of een spuitje.

Dit verslag is bedoeld als naslagwerk. Gebruik geschiedt op eigen risico. De verslagen op Scholieren.com zijn ingestuurd door middelbare scholieren (tenzij anders vermeld) en worden niet gecontroleerd op fouten. Heb je in dit verslag een fout gevonden of heb je een aanvulling? Laat het ons dan weten.

zoeken

a d v e r t e n t i e


Wat ga jij later doen voor je poen? Het liefst wil je een uitdagende baan met een goed salaris. Misschien iets met economie en biologie. Met mensen werken, in een team van experts of als zelfstandig ondernemer. Niet alleen op kantoor, maar ook buiten aan de slag. Wil je weten hoe? Check www.beleefbuiten.nl, doe mee met de actie en win een VIP-dag!

a d v e r t e n t i e

Win beltegoed met Cash


Cash helpt je slimmer met je geld omgaan. Zodat je minder snel zonder beltegoed komt te zitten. Probeer nu de tools van Cash! Met de Cashculator Mobiel ontdek je wat voor beller je bent. Of speel de Cash Battle op Hyves, daag je vrienden uit en maak kans op €500 beltegoed! De game duurt maar een minuutje!

help mee!

Zonder jouw bijdrage kan Scholieren.com niet bestaan. Help andere scholieren door je eigen samenvattingen en ander huiswerk op te sturen.



Er komt een meisje huilend de klas uit lopen. Dan mag Femke. Leuk!

geef je mening: Dag van de leerplicht

Bekijk het één keertje van de andere kant: wat vind jij leuk aan school?



» resultaten poll